kino domowe

PROJEKTOR LCD PANASONIC PT-AE4000

news |

W przyszłym miesiącu Panasonic wprowadza do sprzedaży projektor LCD przeznaczony do kina domowego Full HD

W przyszłym miesiącu Panasonic wprowadza do sprzedaży projektor LCD przeznaczony do kina domowego Full HD – model PT-AE4000. Wyposażono go w nowy system optyczny, który umożliwia pracę z rozdzielczością 1080p (1920 x 1080 pikseli). Obrazy cechują się nadzwyczajną czystością, jasnością 1600 lumenów i współczynnikiem kontrastu 80 000:1. Nowy projektor może się pochwalić technologią wyostrzającą o nazwie 100Hz Intelligent Frame Creation, zaawansowaną korektą gammy, pozwalającą swobodnie zmieniać poziom wejściowy i wyjściowy krzywej gamma, trybem szerokoekranowym 2,35:1, który eliminuje problemy z nagraniami w formacie Cinemascope i pozwala się cieszyć oryginalną jakością obrazu zgodną z zamierzeniami filmowców, funkcją Lens Memory 2 zapamiętującą do sześciu różnych pozycji powiększenia/ostrości, funkcją Waveform Monitor mierzącą poziom jasności sygnału wideo i szybko wprowadzającą odpowiednie korekty optymalizujące wyświetlanie pod kątem konkretnej konfiguracji kina domowego, a także mechanizmem wykrywającym proporcje sygnału, dzięki czemu PT-AE4000 potrafi automatycznie przełączyć się między wyświetlaniem w trybie 16:9 a 2,35:1.
Projektor wyposażono w trzy złącza HDMI (w technologii Deep Colour i x.v.color), co umożliwia podłączenie do niego większej liczby źródeł sygnału HD bez używania przełącznika HDMI. Początkowa konfiguracja i instalacja przebiegają szybko i sprawnie, ponieważ ruchomy obiektyw pozwala na korektę w pionie w zakresie 100%, a w poziomie w zakresie 40%. Dzięki temu możliwy jest montaż pod sufitem bądź na uchwytach ściennych. Konstrukcja skupiona na obiektywie oraz wymienny filtr boczny i górna lampa ułatwiają konserwację.
PT-AE4000 oferuje nie tylko zaawansowane funkcje, ale jest również przyjazny dla środowiska. Inteligentne zarządzanie zasilaniem dostosowuje moc lampy do wyświetlanego obrazu. Pominąwszy sceny, które wymagają pełnej jasności, lampa świeci z ograniczoną mocą, wyliczoną na podstawie analizy ponad 3 mld różnych wzorów obrazu. Zmniejsza to średnie zużycie energii przez projektor nawet o 10%.
Cena: 2699 euro.
INFO www.panasonic.com.pl