s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Wilson Raptor X

news |
niezdefiniowano - Wilson Raptor X

Marka Wilson wprowadza na nasz rynek uniwersalną kolumnę głośnikową do systemów kina domowego Raptor X.

Raptor X jest głośnikiem dopełniającym zaawansowane systemy kina domowego i tworzącym dodatkowy wymiar dźwięku w warstwie wysokości. Dzięki temu efekty dźwiękowe z dynamicznych filmów akcji, gdzie często ludzie i przedmioty znajdują się w intensywnym ruchu mogą zostać spotęgowane dając wrażenie przebywania w centrum akcji.

Raptor X jest również głośnikiem bardzo uniwersalnym. Może być stosowany zarówno w systemach kinowych wykorzystujących ścieżki filmowe kodowane w standardach Atmos, Audo-3D czy DTS-X, będąc świetnym partnerem markowych wielokanałowych amplitunerów AV. Może także służyć po prostu jako głośnik naścienny w systemach stereo.
Wilson Raptor X
Ścięta, kątowa konstrukcja głośnika Raptor X czyni go idealnym do zastosowań, gdzie pożądane jest zjawisko odbicia dźwięku. W nowoczesnych systemach wielokanałowych może być zarówno wieszany na ścianie bądź umiejscowiony bezpośrednio na podłogowych głośnikach frontowych systemu kina domowego, skąd będzie doskonałym źródłem dźwięku warstwy wysokości. Głośniki te można stosować z głośnikami tej samej serii - Raptor 7, do których zostały idealnie dopasowane konstrukcyjnie i stylistycznie.
Wilson Raptor X
Elementy konstrukcyjne Raptor X dzieli z pozostałymi braćmi rodziny Raptor. Znajdziemy tu tą samą dbałość o jakość najlepszych w klasie materiałów i komponentów konstrukcji akustycznej i elektrycznej. Są więc dające pewne połączenie, zakręcane terminale głośnikowe, pokryte złotą powłoką dla pewności styku z kablem. Zostały one umieszczone tak, by niezależnie od ich lokalizacji nie stanowiły wyzwania dla podłączającego, a jednocześnie nie były widoczne w normalnych warunkach użytkowanie. Są też wykonane z akustycznie neutralnej tkaniny grille w kolorze czarnym mogące zamaskować techniczne elementy konstrukcji.
Wilson Raptor X
Sercem układu jest przetwornik wysokotonowy o średnicy 1" z miękką kopułką i 5" przetwornik średnio-niskotonowy. Jak w pozostałych głośnikach Raptor, także i tutaj zastosowano aluminiowe cewki, które przy wysokich poziomach głośności, stanowią skuteczną ochronę przed przegrzaniem samych przetworników.
Wilson Raptor X
Kolorystyka wykończenia jest także dostosowana idealnie do pozostałych konstrukcji serii Raptor, czyli klasycznych kolorów - białego i czarnego, podkreślających elegancki wygląd i niezaburzających estetyki pomieszczenia odsłuchowego.

Specyfikacja Wilson Raptor X

  • Uniwersalne głośniki warstwy wysokości, naścienne lub nakolumnowe
  • Zalecana moc wzmacniacza: AV 25-100W
  • Pasmo przenoszenia: 80-20.000 Hz
  • Czułość (1,83V/1m): 83 dB
  • Impedancja: 4-8 omów
  • Głośnik wysokotonowy: 1" (2,5 cm) z miękką kopułką
  • Głośnik nisko/średniotonowy: 4" (10,1 cm)
  • Wymiary (S×W×G): 195×278×150 mm w pozycji pionowej
  • Waga: 5,2 kg (para)

Źródło: informacja prasowa Horn Distribution