s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Dali Katch ONE

news |
niezdefiniowano - Dali Katch ONE

Firma DALI ponownie wykracza poza znane kanony wzornictwa i konstrukcji akustycznych przedstawiając soundbar dla wymagających miłośników dźwięku z telewizora.

Soundbar Dali Katch ONE łączy doskonałą reprodukcję dźwięku ze świeżym, atrakcyjnym wyglądem. Doświadcz filmów, muzyki i gier wideo tak, jak nigdy dotąd. Przenieś swoją rozrywkę domową na nowy poziom dzięki naszemu pierwszemu dedykowanemu soundbarowi TV – Dali Katch ONE.

Profile dźwięku

Dwa dostępne tryby dźwięku - "Wide" oraz "Focus" zostały zaprojektowane tak, aby Katch ONE zapewniał najwyższą wydajność z możliwie najszerszym wyborem filmów, dokumentów, wiadomości i muzyki. "Focus" oferuje skoncentrowane i bardzo liniowe odtwarzanie dźwięku, podczas gdy "Wide" zapewnia szerokie, imponujące i bardzo dynamiczne renderowanie sygnału - kładąc nacisk na wypełnienie całego pokoju zaskakująco potężnym, mocnym dźwiękiem.

Opcje montażowe

Katch ONE prezentuje się niezaprzeczalnie elegancko po zamontowaniu na ścianie przy pomocy dwóch skórzanych pasków, jak również po ustawieniu na półce lub na meblach, dzięki dostarczonym stylowym nóżkom z prawdziwego drewna. A jeśli występuje problem z miejscem - Katch ONE można zamontować w pobliżu telewizora za pomocą uchwytu montażowego z tyłu soundbaru.
Dali Katch ONE

Opis

Katch ONE prezentuje się niezaprzeczalnie elegancko po zamontowaniu na ścianie przy pomocy dwóch skórzanych pasków, jak również po ustawieniu na półce lub na meblach, dzięki dostarczonym stylowym nóżkom z prawdziwego drewna. Lub - o ile występuje problem z miejscem - Katch ONE można zamontować w pobliżu telewizora za pomocą uchwytu montażowego z tyłu soundbaru.
Podczas gdy przetworniki wysokotonowe z miękką kopułką dostarczają czysty i szczegółowy dźwięk, cztery duże pasywne przetworniki współpracują z czterema aktywnymi przetwornikami niskotonowymi, generując bas, który jest mocny, głęboki i precyzyjny, a wszystko to w celu zapewnienia idealnego dźwięku.
Elegancki i łatwy w instalacji, Dali Katch ONE został wyposażony we wszystkie potrzebne wejścia, w tym HDMI, 2 wejścia optyczne, analogowe, nie mówiąc już o wbudowanym Bluetooth (AAC i aptX).

Design

Tkanina, z której wykonana została maskownica Katch ONE została dobrana ze względu na bardzo dobre właściwości akustyczne, dzięki czemu dźwięk przenika przez nią bez utraty energii i detali. Oprócz aspektu wizualnego, materiał ten pomaga również soundbarowi Katch ONE dopasować się do wystroju pomieszczenia. Ważną częścią wizualnego designu są trzy stylowe rozwiązania montażowe, dzięki którym Katch ONE dopasuje się do każdego gustu. Skórzane paski do montażu naściennego o eleganckim, minimalistycznym wyglądzie dopełniają ekskluzywny wygląd Katch ONE. To rozwiązanie dyskretnie ukrywa okablowanie biegnące z telewizora do soundbaru Katch ONE, utrzymując porządek, a doskonałe właściwości akustyczne tkaniny maskownicy gwarantują, że nie zostaną utracone żadne szczegóły dźwięku.

Łączność

Dzięki 5 różnym wejściom audio soundbar Katch ONE połączy się z dowolnym urządzeniem multimedialnym. Obejmuje to cztery możliwe sposoby podłączenia do telewizora. Nie wspominając o wszechstronnych możliwościach podłączania urządzeń do streamingu muzyki. Ponadto, soundbar Katch ONE automatycznie wykrywa sygnał na wszystkich wejściach i automatycznie aktywuje się po włączeniu telewizora lub innego źródła dźwięku.

HDMI

Wejście HDMI (ARC) w soundbarze Katch ONE służy tylko jako wejście audio. Połączenie HDMI obsługuje korzystanie z pilota telewizora do regulacji głośności, wyciszania oraz włączania / wyłączania zasilania.
Dali Katch ONE

Wejścia optyczne

Funkcja automatycznego włączania soundbaru dla dedykowanego wejścia TV jest aktywowana przez wyjście optyczne z telewizora. Zapewnia to, że Katch ONE jest włączony i gotowy do dostarczania doskonałego dźwięku, gdy tylko telewizor zostanie włączony. Drugie wejście optyczne jest przeznaczone do użytku z urządzeniami audio, takimi jak odtwarzacze CD i streamery audio. To wejście umożliwia automatyczne włączanie / wyłączanie zasilania soundbaru na podstawie sygnału audio - nawet jeśli podłączone urządzenie nie wyłącza sygnału gniazda optycznego w trybie gotowości.

Bluetooth

Katch ONE oferuje wbudowany Bluetooth AAC oraz aptX - umożliwiając bezproblemowy streaming muzyki z telefonu, tabletu lub nawet telewizora, tworząc całkowicie bezprzewodowe rozwiązanie muzyczne.

Wejście analogowe

Stereofoniczne wejście mini jack w soundbarze Katch ONE umożliwia analogowe połączenie z telewizorem, telefonem, tabletem lub komputerem.

Wyjście subwoofera

Podłączenie subwoofera jest niezwykle łatwe i satysfakcjonujące. Po podłączeniu subwoofera wyjście przesyła sygnał wszystkich głębokich basów bezpośrednio do SUB Out przez procesor DSP. Pozostawia to więcej miejsca na wzmacniacz, pozwalając soundbarowi Katch ONE na jeszcze większe zwiększenie skali głośności.

Zasilanie USB

Wbudowany port USB może zasilać Twój tablet lub Google Chromecast Audio (CCA), ale nie pozwala na odtwarzanie muzyki. Korzystanie z CCA pozwala soundbarowi Katch ONE połączyć się z Twoją siecią domową, dając dostęp do świata Muzycznych serwisów streamingowych.

Przetworniki

Soundbar Katch ONE został wyposażony w aż 10 wbudowanych przetworników, idealnie dopasowanych do potężnego wzmacniacza 4 x 50 W. Zapewnia to, że filmowe ścieżki dźwiękowe są wyjątkowo dynamiczne, dialogi są zawsze czyste i wyraźne, a muzyka jest pięknie zbalansowana.
Dali Katch ONE
Cztery duże pasywne przetworniki współpracują z czterema aktywnymi przetwornikami niskotonowymi, aby dostarczyć zaskakująco mocne i głębokie brzmienie basów, zapewniając doskonałe wrażenia podczas oglądania filmów. Wysoka moc soundbaru jest w stanie wygenerować ciśnienie akustyczne potrzebne do wypełnienia dźwiękiem nawet większych salonów. Jeżeli Twoje pomieszczenie wymaga większej wydajności basów, dodatkowo podłączony subwoofer może jeszcze bardziej zwiększyć głębię i moc niskich tonów.
Dopełnieniem pakietu są dwa ultralekkie przetworniki wysokotonowe z miękką kopułką o średnicy 21 mm, które naprawdę ożywiają górny zakres pasma i wyższy średni zakres tonów. Łącznie 6 aktywnych i 4 pasywne przetworniki zapewniają renderowanie czystego, szczegółowego i spójnego sygnału audio, rzadko spotykanego w rozwiązaniach typu soundbar.

Przetwornik wysokotonowy

Ultralekki przetwornik wysokotonowy z miękką kopułką o średnicy 21 mm jest niezwykle kompaktowy, ale zachowuje duży obszar membrany, co gwarantuje, że sięgnie głęboko w obszary częstotliwości środkowego zakresu bez żadnego wysiłku. Silny magnes neodymowy zapewnia wysoką moc przenoszenia i wysoką czułość przetwornika wysokotonowego, dostarczając w ten sposób szczegółowość, dokładność i szybkość obsługi wysokich częstotliwości.

Przetwornik niskotonowy

Dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanej obudowy, odwróconej membrany i specjalnego zawieszenia, stworzyliśmy kompaktowy przetwornik niskotonowy z takim samym maksymalnym wychyleniem membrany jak w przypadku tradycyjnego przetwornika niskotonowego o podobnej wielkości. Każdy milimetr uzyskany na głębokości wewnętrznej zamienia się w rzeczywistą poprawę reprodukcji niskich częstotliwości, pozwalając przetwornikowi niskotonowemu generować mocne, głębokie basy przy minimalnej pomocy procesora DSP.
Odwrotnie ukierunkowana membrana została wykonana z aluminium zwieńczonym miękkim materiałowym stożkiem przeciwpyłowym. Sztywna aluminiowa membrana pozwala przetwornikowi niskotonowemu poruszać się w możliwie największym zakresie, nawet przy średnich częstotliwościach, a połączenie aluminium i tkaniny pozytywnie wpływa na obniżenie rezonansów powierzchniowych, zachowując szczegółowość i czystość brzmienia.

Obudowa

Zarówno obudowa, jak i panel frontowy soundbaru Katch ONE są uformowane z mieszanki ABS wzmocnionej włóknem szklanym. Materiał ten pozwolił nam zbudować platformę dla przetworników, która optymalizuje przepływ powietrza, poszerza obrazowanie stereo i kieruje dźwięk bezpośrednio w stronę słuchacza. Stanowi to podstawę dla uzyskania wyjątkowo sztywnej struktury, która zapewnia, że ruch przetworników nie powoduje niepożądanych rezonansów w strukturze obudowy, które mogłyby spowodować zniekształcenie sygnału audio.
Dali Katch ONE
Wszystkie dostępne wejścia i wyjścia są umieszczone z tyłu obudowy we wnęce przyłączeniowej, która dyskretnie ukrywa wtyczki i zapewnia łatwy dostęp do systemu zarządzania okablowaniem w górnej tylnej części soundbaru Katch ONE. Możliwe jest, aby podłączone kable biegły w górę lub w dół z wnęki przyłączeniowej, w zależności od wybranego rodzaju umiejscowienia.
Zarówno przymocowana na stałe kratka z tyłu soundbaru Katch ONE, jak i przednia przegroda mają wbudowane prowadnice przepływu powietrza, aby zoptymalizować rozprzestrzenianie się sygnału audio. Poprzez umiejscowienie przetworników niskotonowych zarówno z przodu, jak i z tyłu urządzenia, bardzo ważne staje się ukierunkowanie i optymalizacja przepływu powietrza. Tylne przetworniki niskotonowe zaprojektowano tak, aby integrowały się z przylegającą ścianą w celu zwiększenia wydajności basów, a także wykorzystują ścianę do poszerzenia obrazowania stereo. W ten sam sposób przednie przetworniki niskotonowe zostały umieszczone na przegrodzie przedniej otoczonej falową prowadnicą, która pomaga kontrolować i wspomagać przepływ powietrza w celu zoptymalizowania oraz rozproszenia ciśnienia akustycznego.
Sounbar Dali Katch ONE jest już dostępny w sprzedaży w cenie detalicznej 3.999 złotych.
Źródło: informacja prasowa Horn Distribution