kino domowe

FULL LED 200 Hz OD LG

news |

„Nowy telewizor z technologią Full LED zapoczątkuje rewolucję na rynku. Technologia LED wprowadza nową jakość

„Nowy telewizor z technologią Full LED zapoczątkuje rewolucję na rynku. Technologia LED wprowadza nową jakość obrazu, dając niezrównane wrażenia oglądania filmów, a przy tym oszczędność energii. Full LED LG to jeszcze krok dalej, zwłaszcza w dziedzinie wzornictwa i funkcjonalności. Po premierze LG LH9500 spodziewamy się przełomu” – mówi Jarosław Turant, Brand Manager działu RTV w LG Electronics Polska.
Kontrast 5.000.000:1, częstotliwość odświeżania 200 Hz i ekran podświetlany 3.360 diodami LED, a wszystko ukryte w telewizorze o grubości zaledwie 24,8 mm – LG Electronics zaprezentował nowe, superpłaskie LCD o przekątnej 55 cali.
Nowa linia telewizorów LG oferuje jaśniejszy i ostrzejszy obraz niż modele dostępne na rynku dzięki bezpośredniemu podświetleniu ekranu aż 3360 diodami LED – to siedmiokrotnie więcej niż w obecnie dostępnych telewizorach opartych na technologii LED. Technologia lokalnego wygaszenia, która dzieli ekran na 240 bloków, pozwoliła osiągnąć zawrotny kontrast 5 000 000:1, natomiast częstotliwość odświeżania na poziomie 200 Hz sprawia, że telewizory zachowują ostrość i stabilność obrazu podczas bardzo dynamicznych filmów akcji.

Tak cienką obudowę udało się uzyskać dzięki technologii, która pozwala rozproszyć diody LED w poziomie i zminimalizować odległość między diodami i ekranem. Kolejnym nowatorskim rozwiązaniem, po raz pierwszy dostępnym w nowych telewizorach LCD opartych na technologii LED, jest rozszerzona funkcja komunikacji bezprzewodowej, która eliminuje potrzebę kompresji obrazu. Obraz może być przesyłany z odtwarzaczy DVD, konsol do gier lub systemów kina domowego bezprzewodowo, bez wpływu na jego jakość.
Cena modelu nowego 55LH9500 wynosi obecnie ok. 5.500 USD. W Polsce telewizor LG LH9500 będzie dostępny w sierpniu 2009 roku.
Globalnym celem LG jest osiągnięcie drugiej pozycji wśród producentów telewizorów na świecie. Stąd na najbliższe lata LG planuje dynamiczny rozwój oferty telewizorów korzystających z technologii LED, aby w 2010 roku osiągnąć sprzedaż tych modeli na poziomie 3 – 4 milionów sztuk. W 2009 roku spodziewać się można poszerzenia portfolio firmy w tej grupie produktowej, na rynku pojawią się także tańsze modele LCD Full LED o przekątnych ekranu 42 i 47 cali. Wiąże się to z prognozami dotyczącymi globalnego rynku telewizorów LCD opartych na technologii LED. Ich sprzedaż – według przewidywań – ma wzrosnąć z 3,1 miliona sztuk sprzedanych w tym roku do 30 milionów sztuk w 2010 oraz 68 milionów do 2011 roku. Według estymacji LG, udział procentowy telewizorów wyposażonych w technologię LED wzrośnie z poziomu 2,6% do 20% w 2010, a w 2011 roku aż 40% wszystkich wyprodukowanych modeli będzie bazowało na diodach LED.

INFO www.pl.lge.com