hi-fi

Exposure XM CD

news |
Odtwarzacz CD - Exposure XM CD

Do sprzedaży wprowadzono nowy odtwarzacz płyt kompaktowych z górnym ładowaniem Exposure XM CD.

Podczas projektowania nowego odtwarzacza CD z serii XM inżynierowie z Exposure dołożyli wszelkich starań, aby architektura obwodów oraz ścieżka sygnałowa były jak najbardziej dopracowane w celu zapewnienia najwyższej możliwej jakości dźwięku oraz wyeliminowania zniekształceń. Urządzenie czerpie najlepsze rozwiązania wprost z modelu 2010, który oferowany jest z klasycznym napędem szufladkowym.Za przetwarzanie sygnału cyfrowego na analogowy odpowiedzialny jest 24-bitowy przetwornik Burr Brown PCM 1716.

W Exposure zastosowany został napęd, w którym płyta CD umieszczana jest od góry odtwarzacza, tak zwany top loader. Dzięki górnemu dociskowi kręcące się z dużymi prędkościami płyty nie wpadają w drgania i wibracje co wydatnie zmniejsza liczbę błędów przy odczycie, obniża poziom hałasu i poprawia kulturę pracy, a także żywotność napędu. Urządzenie zasilane jest wysokiej klasy transformatorem toroidalnym 200VA.

Odtwarzacz CD Exposure XM CD

Odtwarzacz posiada osobne sekcje zasilania dla napędu oraz obwodów audio z dedykowanymi stabilizatorami. Zastosowanie referencyjnego zegara, który charakteryzuje się niezwykle wysoką precyzją taktowania pozwoliło zminimalizować jitter.

Dzięki odpowiednio zaprojektowanej aluminiowej obudowie konstruktorom udało się zminimalizować rezonanse oraz ograniczyć negatywny wpływ zewnętrznego pola elektromagnetycznego generowanego przez inne urządzenia. Na panelu czołowym znajduje się czytelny wyświetlacz, który można wyłączyć za pomocą dołączonego do zestawu pilota zdalnego sterowania. Wszystko to, aby uzyskać optymalną jakość dźwięku poprzez zredukowanie zakłóceń w sekcji zasilania.

Odtwarzacz CD Exposure XM CD

Najważniejsze cechy Exposure XM CD:

  • Przetwornik 24 bitowy Delta Sigma - PCM 1716 Burr Brown Texas Instruments
  • Zoptymalizowany transport korzystający z mechanizmu top loader
  • Wyraźny wyświetlacz z opcją wyłączenia
  • Zoptymalizowane obwody sekcji audio z wielostopniowym zasilaniem
  • Przewymiarowany transformator toroidalny z oddzielnymi zaczepami i dedykowanymi regulatorami napięcia dania transportu i sekcji audio
  • Referencyjny zegar taktujący charakteryzujący się wysoką stabilnością
  • W pełni aluminiowa obudowa z nóżkami antywibracyjnymi dla ograniczenia zakłóceń elektromagnetycznych

Odtwarzacz CD Exposure XM CD

Cena detaliczna odtwarzacza płyt kompaktowych Exposure XM CD wynosi 5.900 zł.

Źródło: informacja prasowa Rafko Dystrybucja