hi-fi

HiFiMAN HE-1000se

news |
Słuchawki planarne - HiFiMAN HE-1000se

Do sprzedaży weszła nowa wersja kultowych nausznych słuchawek planarnych HiFiMAN HE-1000se.

HiFiMAN budował swoją pozycję producenta jednych z najlepszych na świecie słuchawek przez ostatnią dekadę. Znamy już takie produkty, jak HE-6 czy HE-1000 słuchawki, które niejednokrotnie były określane w recenzjach jako "klasa światowa".Wciąż jednak oczekiwaliśmy na model z najwyższej półki, ale nadal w zasięgu zamożniejszego audiofila. Referencyjny hi-end, przewyższający wszystkie dostępne na rynku słuchawki zarówno pod względem technologicznym, jak i dźwiękowym. Oto HE-1000. Teraz w trzeciej już odsłonie, oznaczonej jak SE.

Różnice względem oryginalnych HE-1000:

 • Nowe magnesy neodymowe o większej sile i niższym poziomie zniekształceń
 • Przeprojektowany przetwornik o skuteczności większej o 6 decybeli
 • Kolosalnie większa dynamika dla lepszego obrazowania dźwięku w skali makro
 • Mocniejszy i głębszy bas
 • Większa szybkość grania
 • Balans tonalny mniej akcentujący górne pasmo
 • Równiejsze pasmo przetwarzania
 • Wyższej jakości pałąk wykonany w całości z metalu

słuchawki HiFiMAN HE-1000se

Ultraprecyzyjnie wykonana membrana HE-1000se ma grubość jednego nanometra, tj. 0,000001mm – jednej milionowej milimetra! Oznacza to, że jest praktycznie niewidoczna gołym okiem. Masa takiego przetwornika jest niemal zerowa, a co za tym idzie oddanie impulsów prądowych natychmiastowe.

Tak precyzyjna technologia gwarantuje niespotykane w innych słuchawkach szerokie pasmo przenoszenia oraz niezwykłą energię brzmienia i siłę membran, które potrafią wprowadzić w drganie nie tylko przepływające powietrze, ale w skrajnym przypadku poruszyć nawet całą obudową słuchawek.

Akustycznie transparentne magnesy neodymowe

Zaawansowanie technologiczne nowych magnesów wykorzystanych przy budowie HE-1000SE jest głównym atutem nowej edycji tych uznanych słuchawek. Sposób rozmieszczenia magnesów i dobór ich wielkości pozwalają znacznie zmniejszyć wpływ negatywnych skutków ubocznych dyfrakcji dźwięku, które oddziaływują na integralność fal dźwiękowych. Wynika to z faktu, że fale te nie działają bezpośrednio na magnes (odbijają się od niego) tworząc interferencje, jak w przypadku innych konstrukcji tego typu.

słuchawki HiFiMAN HE-1000se

Plus 6 decybeli w 3 lata

Badania nad technologiami wykorzystanymi w pierwszej wersji HE-1000 trwały 7 lat. Po kolejnych 3 latach rozwoju HiFiMAN pokazał w jak szybkim tempie jest w stanie udoskonalać swoje produkty. Skuteczność wersji SE w stosunku do oryginału jest aż o 6 decybeli wyższa! 96 decybelowa skuteczność nowych planarów pozwala na swobodne łączenie ich z dowolnym źródłem mobilnym.

Asymetryczna struktura przetworników

Symetryczna budowa konwencjonalnych przetworników planarnych (przetwornik umieszczony pomiędzy dwoma siatkami magnesów) sprawia, że dźwięk powstaje w kilku miejscach jednocześnie, co powoduje niepożądane odbicia skutkujące słyszalnymi zniekształceniami dźwięku.

słuchawki HiFiMAN HE-1000se

Zaawansowana, niesymetryczna struktura przetworników HE-1000 redukuje wielkość wewnętrznej siatki magnetycznej, która blokuje swobodny przepływ dźwięku z membrany. W połączeniu z "Windows Shade", opatentowanym systemem maskownic tłumiących zewnętrzne odbicia dźwięku, całość gwarantuje bardziej zogniskowane źródła dźwięku, które skutkuje brzmieniem przywodzącym na myśl granie muzyki na żywo.

Niezrównana wygoda

Wciągające brzmienie HE-1000se sprawia, że słuchacz chce zatapiać się w dźwiękach ulubionej muzyki jak najdłużej. Dlatego HiFiMAN zadbał o odpowiednią, ergonomiczną konstrukcję słuchawek, w tym o asymetryczne, duże nausznice wyściełane miękką gąbką z przyjemnymi, hybrydowymi padami z połączenia weluru i skóry.

słuchawki HiFiMAN HE-1000se

Połączenie dopasowane do okazji

Wytrzymałe złącza 3,5mm osadzone w dolnej części muszli pozwalają szybko i bezproblemowo przepiąć aktualnie używane kable. Każdy posiadacz HE-1000se otrzymuje w zestawie aż trzy przewody, zamiast jednego, czy dwóch zazwyczaj stosowanych w referencyjnych modelach innych producentów:
 • Kabel zakończony wtykiem 3,5mm jack
 • Zbalansowany kabel zakończony wtykiem 4,4mm jack
 • Kabel zakończony wtykiem 6,35mm jack

Specyfikacja HiFiMAN HE-1000se:

 • Zakres częstotliwości: 8 – 65.000Hz
 • Impedancja: 35 Ohm
 • Skuteczność: 96 dB
 • Waga: 440 g

Cena detaliczna słuchawek HiFiMAN HE-1000se wynosi 15.995 zł.

Źródło: informacja prasowa Rafko Dystrybucja