hi-fi

NuPrime DAC-9H

news |
Przetwornik DAC - NuPrime DAC-9H

Nowy wzmacniacz słuchawkowy NuPrime DAC-9H ze zbalansowanym przetwornikiem DAC obsługującym formaty DSD256 i PCM384.

Rafko Dystrybucja wprowadza na nasz rynek wzmacniacz słuchawkowy NuPrime DAC-9H z audiofilskim zbalansowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym obsługującym formaty DSD256 oraz PCM384. Brzmienie DAC-9H to najlepsze w tym segmencie cenowym połączenie: przestrzenności sceny dźwiękowej, potężnej dynamiki i rozdzielczości dźwięku.DAC-9H zbudowano z wyjątkową dbałością o detale i wyposażono we wszystkie najważniejsze zdobycze technologiczne NuPrime. Począwszy od obwodów analogowych opartych o pojedynczy niskoszumny tranzystor JFET przez przedwzmacniacz z potencjometrem drabinkowym z 99 krokami i regulacją co 0,5 decybela. NuPrime DAC-9H sterowany jest autorskim mikroprocesorem z retencją pamięci głośności dla każdego źródła.

Producent zastosował w DAC-9H układ scalony NuPrime SRC IC, dzięki któremu sygnały wejściowe są upsamplowane, a następnie przekonwertowywane na docelową częstotliwość próbkowania z ultra niskim poziomem zniekształceń.

NuPrime DAC-9H

Ukłonem w stronę miłośników plików wysokiej rozdzielczości jest możliwość natywnego odtwarzania DSD metodami ASIO2.1 i DoP. DSD jest dekodowany natywnie z tą samą częstotliwością próbkowania co źródło wejściowe.

Sercem systemu DAC-9H jest jeden z najlepszych na świecie 32-bitowych przetworników DAC, AK4490 EQ, co w połączeniu z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi pozwoliło stworzyć wybitny produkt.

Od modelu DAC-9 urządzenie odróżnia wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, który dzięki mocy przekraczającej 1W jest w stanie wysterować nawet najbardziej wymagające słuchawki. Posiada on dwa wyjścia: 3,5mm oraz Pentaconn 4,4mm. Jest to nowy, ujednolicony standard dla zbalansowanego podłączenia słuchawek, który jest coraz częściej wykorzystywany przez producentów sprzętu. Audiofilskiej jakości komponenty oraz zbalansowana budowa zapewniają maksymalną separację kanałów. Dopracowane obwody analogowe sprawiają, że urządzenie oferuje wysoką klarowność dźwięku. Co ciekawe, każde z wyjść oferuje nieco inne brzmienie.

NuPrime DAC-9H

Poprzez wyjście zbalansowane Pentaconn 4,4mm użytkownicy docenią nieskazitelne tło pozbawione szumów. Scena dźwiękowa jest szeroka, natomiast bas wyraźny i mocny. Korzystając z wyjścia słuchawkowego 3,5mm usłyszymy dźwięk neutralny z wyraźnie zarysowanymi średnimi tonami.

Urządzenie posiada komplet wejść cyfrowych, co sprawia, że można go zastosować w praktycznie każdym systemie audio. Mamy do dyspozycji wejście optyczne, koaksjalne, XLR (AES/EBU), USB typu B. Urządzenie posiada również port USB typu A, który umożliwia podłączenie dostępnego opcjonalnie modułu Bluetooth (w celu streamingu muzyki).

NuPrime DAC-9H posiada antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji (zgłoszone do opatentowania). Obudowa wykonana została z anodyzowanego aluminium.

NuPrime DAC-9H

Specyfikacja NuPrime DAC-9H:

 • Wyjście mały jack 3,5mm oraz 4,4mm Pentaconn
 • Urządzenie sterowane autorskim mikroprocesorem z retencją pamięci
 • Audiofilski przetwornik DAC AK4490 EQ
 • Obsługa sygnału do 384kHz / DSD256
 • Zasilacz toroidalny
 • W pełni zbalansowane przetwarzanie sygnału audio
 • Obwody wejściowe oparte na ultra nisko szumnych tranzystorach JFET
 • Przedwzmacniacz z precyzyjnym potencjometrem drabinkowym o skoku 0,5dB z pamięcią poziomu głośności dla każdego źródła
 • Obsługa ASIO 2.1
 • Autorskie sterowniki do systemu Windows
 • Obsługa DoP (DSD over PCM)
 • Pięć wejść cyfrowych i jedno analogowe
 • Antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji

Urządzenie NuPrime DAC-9H dostępne jest w kolorze czarnym oraz srebrnym. Jego cena detaliczna wynosi 4.595 zł.

Źródło: informacja prasowa Rafko Dystrybucja