s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Focal Astral 16

news |
Wzmacniacz kina domowego - Focal Astral 16

Focal wprowadza na rynek wzmacniacz i procesor audio-wideo Astral 16 z opcją multiroom. Urządzenie jest wynikiem współpracy z francuską firmą StormAudio.

Na targach ISE w Amsterdamie zaprezentowany został produkt Focal Astral 16. Ta ultra-zaawansowana technologicznie elektronika audio-wideo dzięki umożliwia pełne wykorzystanie potencjału klasycznych i zintegrowanych środowisk domowych. Wprowadzony na rynek wzmacniacz i procesor audio-wideo Astral 16 z opcją multiroom jest wynikiem współpracy dwóch francuskich firm Focal i StormAudio (Immersive Audio Technologies), których nadrzędnym celem stała się najwyższa wydajność.

Urządzenie wyposażono w 16 kanałów, z których 12 jest wzmacnianych. Posiada ono 4 procesory DSP przeznaczone wyłącznie do zadań audio (filtrowanie, korekcja, zarządzanie basami itd.). Dzięki obsłudze wszystkich formatów audio 3D (m.in. Dolby Atmos, DTS: X) oraz możliwości nieograniczonej konfiguracji kanałów (w tym bi-amp). Firma Focal, aby uzyskać najlepszy efekt zaleca swoje zintegrowane głośniki Hi-Fi, co pozwoli uzyskać system kina domowego o szerokim zastosowaniu.
Wzmacniacz AV Focal Astral 16
Wzmacniacz AV Focal Astral 16
Focal Astral 16 jest również wyposażony w skalibrowany mikrofon pomiarowy, który w połączeniu z licencją Dirac Live dołączoną do każdego produktu umożliwia pełne dostosowanie systemu audio Focal do akustyki pomieszczenia. Po dokonaniu pomiaru w punkcie odsłuchu, krzywą reakcji można dowolnie modyfikować, aby utrzymać idealną fazę i zapewnić wyjątkowy odbiór z systemu kina domowego.
Wzmacniacz AV Focal Astral 16
Urządzenie miało swoję oficjalną premierę 2 kwietnia 2019 r. i wkrótce trafi na nasz rynek.
Źródło: informacja prasowa FNCE