s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

gadżety

Samsung Galaxy S10

news |
Smartfon - Samsung Galaxy S10

Na rynku debiutują najnowsze smartfony marki Samsung z legendarnej już linii Galaxy S, przyjrzyjmy się zatem, co oferują najnowsze produkty tego producenta.

Galaxy S10 jako pierwszy smartfon na świecie został wyposażony w dynamiczny wyświetlacz AMOLED. Prestiżowy serwis internetowy DisplayMate Technologies wyróżniło ekran Samsung Galaxy S10 najwyższą w historii oceną – "celujący A+". Według Display Mate to "najwierniejszy pod względem kolorystycznym wyświetlacz, jaki kiedykolwiek przetestowaliśmy, prawdopodobnie znacznie lepszy niż wyświetlacz w Twoim smartfonie, telewizorze 4K UHD, tablecie, laptopie i monitorze komputera".


Wyświetlacz Galaxy S10 jest jaśniejszy od innych smartfonów. Jego szczytowa luminancja wynosi 1215 nitów. Wyświetlany na nim obraz jest zatem ostry i wyraźny w każdych warunkach, np. w bezpośrednim świetle słonecznym. Jest on także bardziej energooszczędny. Względna efektywność energetyczna wyświetlacza Galaxy S10 wynosi 1,54W (w porównaniu do 1,7W Galaxy S9).
Galaxy S10 to także pierwsze urządzenie mobilne, którego wyświetlacz obsługuje HDR10+. Dzięki temu zapewnia on rekordową wierność kolorów, która według raportu DisplayMate "praktycznie nie odbiega od ideału". Uzyskana przez Galaxy S10 wartość 0,4 JNCD (Just Noticeable Color Difference) pod względem wyświetlanej gamy kolorów DCI-P3 stanowi wyraźną poprawę w stosunku do wartości JNCD na poziomie 0,7 osiąganego w Galaxy S9.
Smartfon Samsung Galaxy S10
Firma Samsung zadbała również o obniżenie emisji światła niebieskiego (o 42% w porównaniu z Galaxy S9). Warto pamiętać, że korzystanie przed snem z urządzeń emitujących światło niebieskie ma bardzo niekorzystny wpływ na jakość nocnego wypoczynku. Nasz mózg interpretuje bowiem światło niebieskie jako bodziec do aktywności, co utrudnia zasypianie.
Dynamiczny wyświetlacz AMOLED Galaxy S10 i S10+ ma także wbudowany w ekran ultradźwiękowy skaner linii papilarnych, który odczytuje trójwymiarowy fizyczny kształt odcisku palca – a nie jego dwuwymiarowy obraz. Takie rozwiązanie zapewnia wyższy poziom zabezpieczeń przed nieuprawnionym dostępem do urządzenia. To uwierzytelnianie nowej generacji jako pierwsze na świecie otrzymało też certyfikat FIDO Alliance, potwierdzający, że doskonale chroni nasz smartfon przed dostępem osób nieuprawnionych.

Aparaty fotograficzne

Rodzina Galaxy S10 wprowadza nowe rozwiązania, która ułatwią rejestrowanie imponujących zdjęć i filmów: Jako pierwszy w historii serii S smartfon Galaxy S10 oferuje ultraszerokokątny obiektyw z polem widzenia wynoszącym 123 stopnie, dorównując tym samym polu widzenia ludzkiego oka. To idealny obiektyw do robienia imponujących zdjęć krajobrazów, czy dużych panoram. Dzięki zastosowaniu procesora neuronowego (NPU), aparat umożliwia wykonanie profesjonalnych zdjęć gotowych do udostępnienia bez konieczności ręcznego ustawiania zaawansowanych funkcji aparatu. 
Smartfon Samsung Galaxy S10
Galaxy S10 oferuje rejestrację wideo z funkcją Super Steady i cyfrową technologią stabilizacji obrazu. Zarówno przedni, jak i tylny aparat mogą rejestrować wideo w jakości UHD, ponadto tylny aparat jako pierwszy w branży daje możliwość nagrywania w technologii HDR10+

Inteligentna wydajność

Sztuczna inteligencja wkracza także do smartfonów. W przypadku Galaxy S10 zaaplikowano oprogramowanie z uczeniem maszynowym. Nowe oprogramowanie Galaxy S10 optymalizuje baterię, procesor, pamięć RAM, a nawet temperaturę urządzenia w zależności od sposobu korzystania z telefonu, ale także cały czas się uczy i udoskonala swoje działanie. Galaxy S10 uczy się tego, jak użytkownik korzysta ze swojego urządzenia, aby szybciej uruchamiać najczęściej używane aplikacje.
Smartfon Samsung Galaxy S10
Oferuje także inteligentne Wi-Fi zapewniające nieprzerwane i bezpieczne połączenie poprzez płynne przełączanie się między Wi-Fi a LTE oraz ostrzega o ryzykownych połączeniach Wi-Fi. Galaxy S10 obsługuje także nowy standard Wi-Fi 6.

Przydatne funkcje

Linia Galaxy S10 oferuje szereg funkcji znanych już z poprzednich generacji Galaxy S, w tym szybkie ładowanie bezprzewodowe Fast Wireless Charging 2.0, wodoodporność i pyłoszczelność klasy IP68 procesor nowej generacji oraz usługi Samsung takie jak, Samsung Health, czy Samsung DeX. Teraz użytkownik otrzymuje też nawet 1TB wbudowanej pamięci (dotyczy Galaxy S10+), z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD o pojemności od 512GB do 1,5TB.
Cena detaliczna nowego smartfona Samsunga zależy od wersji i zawiera się w przedziale 3.000–7.000 zł.
Źródło: informacja prasowa Samsung