s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

gadżety

Sonoro Easy i Qubo

news |
niezdefiniowano - Sonoro Easy i Qubo

Easy i Qubo, to dwa najnowsze systemy audio z gamy Sonoro, które właśnie zadebiutowały na naszym rynku.

Pierwszy z modeli Sonoro Easy jest kompaktową konstrukcją, która w jednej obudowie łączy radio FM/DAB+, moduł łączności Bluetooth i 76-milimetrowy głośnik. Funkcjonalność Easy zwiększa możliwość korzystania z zasilania bateryjnego.

Większy model Qubo wyróżniają głośnik emitujący dźwięk dookólnie (360 stopni) oraz wbudowany odtwarzacz CD, który dopełnia radio FM/DAB+ oraz moduł Bluetooth. Obydwa urządzenia wyposażone są także w nastrojowe oświetlenie LED.
Sonoro Qubo

Qubo

Sonoro Qubo to stylowy i funkcjonalny system audio, który w zamyśle projektantów ma zapewniać wysokiej jakości dźwięk w domowych pomieszczeniach. W osiągnięciu zamierzonego celu pomaga układ nagłośnieniowy emitujący dookólny dźwięk (360 stopni). Oprócz 76-milimetrowego przetwornika niewielka obudowa Qubo, ręcznie wykonana i wykończona lakierem fortepianowym, skrywa radio analogowe FM i cyfrowe DAB+ oraz odtwarzacz płyt CD. Wszechstronność modelu zwiększają łączność bezprzewodowa Bluetooth i wbudowane złącza: wejście Aux oraz port USB.
Sonoro Qubo
Model Qubo nie tylko pełni rolę źródła muzyki, lecz także ułatwia odprężyć się po całym dniu. Specjalnie wgrane dźwięki natury oraz programy do relaksu i medytacji pomagają zapomnieć o trudach dnia, a także ułatwiają zasypianie. Wyświetlacz wbudowany w urządzenie automatycznie dostosowuje swoją jasność do warunków oświetleniowych otoczenia i zapewnia dyskretne podświetlenie w nocy. Qubo można także wzbogacić o opcjonalny moduł ściemniający sonoroLIGHT.
Sonoro Qubo
Odtwarzanie dźwięku projektanci powierzyli 76-milimetrowemu przetwornikowi szerokopasmowemu współpracującemu z układem bas-refleks. W dopasowaniu brzmienia do własnych preferencji pomaga wbudowany korektor z regulacją basu i sopranów. Wygodę obsługi zwiększają funkcja automatycznego strojenia stacji radiowych i możliwość przypisania sześciu stacji do przycisków szybkiego wyboru. W codziennym użytkowaniu praktycznymi udogodnieniami są zegar z datownikiem oraz wbudowany budzik.
Sonoro Easy

Easy

Mniejszy z dwóch debiutujących modeli – Easy – jest mobilnym, kompaktowym systemem audio. Urządzenie wyposażone jest w radio analogowe FM i cyfrowe DAB+ oraz moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth i z łatwością wypełnia pomieszczenie przyjemnym dla uszu dźwiękiem. Kompaktowe rozmiary, skórzany uchwyt oraz bateryjne zasilanie pozwalają korzystać z Easy w domu, jak i poza nim.
Sonoro Easy
Model Easy to nie tylko muzyka z radia – urządzenie pozwala podłączyć poprzez port Aux lub USB zewnętrzne źródło dźwięku, np. odtwarzacz MP3, tabletu lub smartfon. Wykorzystując USB można również doładowywać akumulator podłączonego urządzenia. Kompaktowe Sonoro doskonale sprawdza się także w nocy. Wbudowane oświetlenie LED pomaga odnaleźć drogę, gdy w pomieszczeniu jest zupełnie ciemno. Szlachetny charakter Easy nadaje ręcznie wykonana drewniana obudowa z zaokrąglonymi narożnikami i wysokiej jakości fortepianowym wykończeniem.
Sonoro Easy
Podobnie jak w przypadku Qubo, odtwarzanie dźwięku projektanci powierzyli 76-milimetrowemu przetwornikowi szerokopasmowemu współpracującemu z układem bas-refleks i dodatkowo zastosowali korektor (regulacja basu i sopranów). Łatwy dostęp do ulubionych stacji radiowych zapewniają przyciski szybkiego wyboru – użytkownik może przypisać do nich pięć wybranych stacji. Wygodę obsługi zwiększa funkcja automatycznego strojenia, a w codziennym użytkowaniu przydają się zegar z datownikiem oraz wbudowany budzik.
Obydwa modele Sonoro zaprojektowane zostały i produkowane są w Niemczech. Potwierdzeniem perfekcyjnej dbałości o szczegóły jest najwyższa możliwa jakość wykonania.
Sonoro Easy i Qubo już są dostępne w sprzedaży. Nominalna cena detaliczna mniejszego Easy wynosi 999 zł, za Qubo trzeba zapłacić 1.599 zł.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan