hi-fi

Indiana Line Tesi 661

news |
Kolumny podłogowe - Indiana Line Tesi 661

Flagowa kolumna głośnikowa Indiana Line z linii Tesi, model 661 wyróżnia się stylistyką oraz jakością wykonania.

Elegancka stylistyka perfekcyjnie współgrająca z precyzją odwzorowania dźwięku i wysoką jakością wykończenia to najważniejsze zalety Tesi 661, flagowej kolumny głośnikowej Indiana Line z linii Tesi. Zachowując wszystkie atuty pozostałych konstrukcji z tej serii, model 661 z łatwością wypełnia pięknym brzmieniem nawet duże przestrzenie odsłuchowe.Wysoka rozdzielczość i wierność odwzorowania w połączeniu z szybkością i precyzją reakcji impulsowych to cechy, które definiują wszystkie kolumny głośnikowe Indiana Line z serii Tesi. Najpełniejszy wgląd w muzyczne dzieło zapewnia najnowsza, flagowa konstrukcja z tej linii – model Tesi 661.

Kolumna podłogowa Indiana Line Tesi 661

Indiana Line Tesi 661 jest 3-drożną, wolnostojącą konstrukcją, w której para 160-milimetrowych głośników niskotonowych współpracuje z przetwornikiem średnio-niskotonowym (również 160 mm) i 26-milimetrowy tweeter. Głośniki średnio-niskotonowe wykorzystują specjalne membrany polipropylenowe usztywnione za pomocą miki i centralne nakładki fazowe, aby udoskonalić odpowiedź i dyspersję w zakresie średnich częstotliwości. Przetwornik wysokotonowy tworzy lekka kopułka jedwabna z mocnym magnesem neodymowym i specjalnie zaprojektowaną radialną tylną komorą rezonansową.

Aby skutecznie odizolować kolumnę głośnikową od podłoża, nóżki odlewane z aluminium wyposażone zostały w gumowe podkładki antywibracyjne. Rozwiązanie to stanowi niejako kropkę nad "i", pozwalając uzyskać w pełni naturalne, czyste brzmienie, z niesamowitą dynamiką i budzącymi emocje niskimi tonami.

Kolumna podłogowa Indiana Line Tesi 661

Tesi 661 może współpracować ze wzmacniaczami o mocach mieszczących się w zakresie 30-160 W (sugerowana moc) i impedancji od 4 do 8 Ω. Flagowa konstrukcja z linii Tesi obsługuje częstotliwości z zakresu 35–22.000 Hz i cechuje się 92-decybelową skutecznością. Model ten wyposażony jest w podwójne zaciski głośnikowe, co umożliwia zastosowanie połączenia bi-wiring/bi-amping.

Indiana Line Tesi 661 już jest dostępna w sprzedaży. Model dostępny jest w dwóch wersjach wykończenia: czarna i orzech. Nominalna cena detaliczna, niezależnie od wybranej kolorystyki, wynosi 1.847 zł/sztukę (3.695 zł/para).

Źródło: informacja prasowa Audio Klan