hi-fi

Focal Stellia i Arche

news |
Słuchawki, wzmacniacz słuchawkowy - Focal Stellia i Arche

Firma Focal ogłosiła premierę nowych zamkniętych słuchawek Stellia oraz dedykowanego wzmacniacza słuchawkowego z przetwornikiem Arche.

Firma Focal powzięła kilka mocnych postanowień na 2019 r., które będą nadal koncentrowały się na segmencie high-end. Wspólna premiera słuchawek Stellia oraz przetwornika cyfrowo-analogowego i wzmacniacza Arche, które pojawią się 16 lutego, jest tego doskonałym przykładem.Stellia to flagowy model zamkniętych słuchawek zaprojektowanych przez Focala. Podobnie jak w przypadku słuchawek Utopia, wykorzystują one najlepszą francuską technologię i są wyposażone w kopułkę berylową o wysokiej czystości. Stellia jest kwintesencją wiedzy i doświadczenia Focal, jeśli chodzi o innowacje technologiczne i bezkompromisową jakość wykonania. Ten poziom odniesienia zapewnia efektywność, która przesuwa granice akustyki wśród zamkniętych słuchawek.

Zamknięte słuchawki Focal Stellia

Materiały, z których wykonano słuchawki mogą budzić podziw. Opaska na głowę z pełnej skóry licowej, nauszniki i podkładki uszne, solidny aluminiowy pierścień wykonany za pomocą frezowania CNC, a wszystko zdobione wykończeniem w odcieniach mokki i koniaku - każdy szczegół został starannie zaprojektowany, tak aby odkrywanie produktu było wyjątkowym i wspaniałym doświadczeniem. Izolacja, komfort i szczelność idealne dla przenośnego odtwarzacza audio o wysokiej rozdzielczości, ze względu na bardzo niską impedancję (35 omów), są końcowym akcentem oferowanego obrazu dźwiękowego.

Wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem DAC Focal Arche

Arche to wzmacniacz słuchawkowy, który został opracowany przez francuskiego producenta Micromega dla firmy Focal. Oczywiście, zaprojektowango go z myślą o słuchawkach Stellia. Arche łączy w sobie przetwornik cyfrowo-analogowy oraz wzmacnianiacz pracujący w czystej klasie A. Arche oferuje również ustawienia wstępne dla każdego zestawu słuchawek Focal, dając tym samym pewność uzyskania tego, co najlepsze w tym znakomitym zestawie. Układ dual mono i wysokowydajna audiofilska konstrukcja umożliwia oddzielenie zarządzania lewym i prawym kanałem już w fazie podania zasilania. Arche jest kompatybilny z formatami PCM do 384kHz oraz DSD 264, a jego symetryczne i asymetryczne wyjścia pozwalają na wykorzystanie Arche jako przetwornika C/A.

Nowe zamknięte słuchawki Focal Stellia oraz dedykowany wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem Focal Arche

Słuchawki Stellia zostały wycenione na 12.999 zł, natomiast za zmacniacz Arche trzeba będzie zapłacić 10.999 zł. Oba produkty zostaną oficjalnie zaprezentowane na zbliżającym się pokazie New York CanJam 16 lutego 2019 roku.

Źródło: informacja prasowa FNCE