hi-fi

Taga Harmony HTA-2500B

news |
Wzmacniacz zintegrowany - Taga Harmony HTA-2500B

Na nasz rynek trafił nowy model zintegrowanego wzmacniacza hybrydowego Taga Harmony HTA-2500B.

TAGA Harmony HTA-2500B to 2×200W (dual - mono) high-endowy zintegrowany wzmacniacz hybrydowy, który wykorzystuje dwie wysokowydajne lampy próżniowe 12AX7-T PSVANE Treasure Mark II w sekcji przedwzmacniacza, służące jako bufor lampowy oraz 6 par wysokiej mocy tranzystorów Sankena 2SC4468 / 2SA1695 w stopniu wyjściowym.Dwa toroidalne transformatory o mocy całkowitej 1200 W (600 W na kanał) zapewniają dużą moc i wysoką stabilność napięcia. Przekłada się to na wyższą dynamikę i dodatkowy zapas mocy co z kolei zapewnia poprawne wysterowanie nawet bardzo wymagających kolumn głośnikowych.

Najwyższej klasy kondensatory do zastosowań audio ELNA (2×10000 uF/80V na kanał) zapewniają stabilne odtwarzanie, poprawiając brzmienie i głębię sceny muzycznej.

Panel przedni Taga Harmony HTA-2500B

Audiofilski japoński potencjometr głośności ALPS minimalizuje szumy i przesłuchy międzykanałowe oraz oferuje doskonałą i precyzyjną obsługę.

HTA-2500B to wspaniałe połączenie dwóch światów – analogowego brzmienia uzyskiwanego za sprawą lamp oraz dynamiki i mocy zapewnianych przez tranzystory.


Ponadgabarytowy system aluminiowych radiatorów (niezależny radiator dla każdego kanału) pomaga rozproszyć wytworzone ciepło i zapewnia długotrwałą pracę wzmacniacza z dużą mocą przy minimalnych zniekształceniach.

Wysokiej klasy, pozłacane terminale głośnikowe oferują niemal bezstratną transmisję sygnału do głośników.

Wnętrze Taga Harmony HTA-2500B

Wejścia analogowe RCA z wysokiej klasy mosiądzu obsługują dwa urządzenia stereo.

Istnieje możliwość podłączenia szeregu urządzeń cyfrowych za pośrednictwem wejścia optycznego i koaksjalnego, a wbudowany przetwornik cyfrowo - analogowy (bazujący na układach Wolfson WM8805 i Cirrus Logic CS4344) o wysokiej rozdzielczości 24bit / 192kHz, zapewni najlepszą jakość dźwięku.

HTA-2500B jest również idealnym towarzyszem dla urządzeń mobilnych, gdyż umożliwia przesyłanie muzyki ze smartfonów, tabletów lub komputerów za pomocą technologii bezprzewodowej Bluetooth.

Dla tych, którzy preferują dyskretne słuchanie HTA-2500B wyposażony jest w wysokiej klasy przedwzmacniacz słuchawkowy.

Panel tylni Taga Harmony HTA-2500B

Wyjście przedwzmacniacza jest przeznaczone dla opcjonalnego, zewnętrznego wzmacniacza mocy lub aktywnego subwoofera i kolumn głośnikowych.

HTA-2500B może się wspiąć na jeszcze wyższy pułap dźwięku dzięki prostym zabiegom, jakimi są: wymiana firmowego kabla zasilającego IEC na wyższy model, jak również lamp w sekcji przedwzmacniacza.

Wzmacniacz zintegrowany Taga Harmony HTA-2500B dostępny jest w cenie 9.199 zł.

Źródło: informacja prasowa Polpak Poland