kino domowe

PROJEKTORY DLP PANASONIC PT-DZ6710, PT-DZ6700, PT-DW6300, PT-D6000

news |

Jak podał serwis prasowy firmy Panasonic, od końca maja w Polsce są dostępne

Jak podał serwis prasowy firmy Panasonic, od końca maja w Polsce są dostępne jednochipowe projektory profesjonalne DLP, charakteryzujące się żywymi kolorami, wysoką jakością i jasnością obrazu, niezawodnością oraz łatwością konserwacji, jak również możliwością rozszerzenia systemu.
PT-DZ6710/PT-DZ6700 o jasności 6000 lumenów i rozdzielczości WUXGA (1920x1200 pikseli) umożliwiają wyświetlanie obrazów Full HD. Dodatkowo PT-DZ6710, wyposażony w funkcję korekcji geometrycznej, jest kompatybilny ze standardem HD/SD-SDI. Projektor PT-DW6300 o rozdzielczości WXGA (1280x800) oferuje jasność na poziomie 6000 lumenów, a PT-D6000 o rozdzielczości XGA (1024x768) – 6500 lumenów.
Dzięki technologiom opracowanym przez firmę Panasonic nowe projektory oferują znakomitej jakości jasny obraz o żywej kolorystyce. Odpowiedzialny jest za to m.in. RGB Booster, znacząco zwiększający odwzorowanie naturalnych kolorów. Składa się na niego unikalna technologia Vivid Colour Control, która zwiększa jasność każdego koloru RGB poprzez minimalizowanie fragmentów nieprzydzielonych do żadnego obszaru na kole kolorów. Drugim rozwiązaniem zastosowanym w RGB Booster jest Lamp Modulation Drive System – projektor kontroluje intensywność lamp osobno dla czerwonego, zielonego, niebieskiego i białego segmentu z koła kolorów, co maksymalizuje odwzorowanie każdej barwy bez utraty jasności.
W PT-DZ6710/DZ6700 oraz PT-DW6300/D6000 zastosowano podwójny system lamp złożony z nowoopracowanych lamp AC o mocy 300W, dzięki którym otrzymujemy wyraźne obrazy, nawet w jasnych pomieszczeniach. System ten nie tylko zwiększa jasność obrazów, ale także wyklucza ryzyko przerwania projekcji w przypadku wypalenia jednej z lamp. Projektory wyposażono w system kompensacji światła dziennego (Daylight View 2) zwiększający jakość projekcji w jasnych pomieszczeniach, np. przy włączonych światłach na sali projekcyjnej, oraz Detail Clarity Procesor analizujący zakres częstotliwości sygnałów wideo w każdej scenie i odpowiednio uwydatniający wszystkie szczegóły obrazu. Dzięki temu zyskuje on bardziej naturalny, trójwymiarowy wygląd o wyjątkowej ostrości.
W modelach PT-DZ6710 oraz PT-DZ6700 zastosowano system zarządzania kolorem 3D (3D Colour Management System), który koryguje zmiany w nasyceniu, odcieniu i jasności podczas oglądania obrazów z bliska na dużym ekranie. Na jakość obrazów w nowych projektorach Panasonica wpływa dynamiczny układ kontroli ostrości, który dostosowuje kształty sygnału wideo na podstawie różnic w jasności sąsiadujących pikseli, a także pełne 10-bitowe przetwarzanie obrazu, sprawiające, że uzyskujemy płynne i naturalne tony. Zauważalną poprawę w ostrości obrazu projektory te zawdzięczają także bardziej efektywnemu systemowi redukcji szumów, który zmniejsza ziarno na obrazach, a także poprawia redukcję szumów plików MPEG. Wierne odzwierciedlenie oryginalnych obrazów zapewnia również technologia progresywnego skanowania filmu (Progressive Cinema Scan, 3/2 Pulldown), rozpoznająca materiał filmowy i wybierająca optymalną metodę przetwarzania progresywnego.
Dużą zaletą nowych projektorów jest zastosowanie systemu chłodzenia cieczą, co przedłuża ich działanie i zapewnia niezawodność. System ten sprawia, że projektory działają nawet w temperaturze otoczenia sięgającej do 45 stopni Celsjusza. Ponadto projektory Panasonica charakteryzuje wysoka niezawodność, m.in. dzięki zastosowaniu w nich samoczyszczącego się filtra (ACF – Auto Cleanig Filter). Usuwa on przyklejony do filtra kurz, co chroni przed jego uszkodzeniem i wadliwym działaniem. Poprawia to efektywność filtra Micro Cut Filter, dzięki czemu może on pracować bez konieczności konserwacji nawet przez ponad 10 000 godzin.
O niezawodności projektorów DLP PT-DZ6710 i PT-DZ6700 decyduje także odporna na pył konstrukcja z całkowicie hermetycznym blokiem optycznym.
Projektory Panasonic PT-DZ6710 i PT-DZ6700 oraz PT-DW6300 i PT-D6000 wyposażono w szereg funkcji poszerzających możliwości odtwarzania niestandardowych obrazów. Jedną z nich jest elastyczna instalacja 360 stopni, która umożliwia obracanie projektorów w poziomie. Umożliwia to instalowanie ich pod dowolnym kątem, a tym samym dostosowanie do różnych warunków instalacji. Ponadto Multi-Screen Suport System łączy złożone ekrany poprzez łączenie krawędzi sąsiadujących ekranów (funkcja edge blending), redukcję drobnych różnic w reprodukcji kolorów (funkcja colour matchning) oraz wyświetlanie wieloekranowych obrazów bez dodatkowego wyposażenia (funkcja multi-screen processing).
W nowych projektorach Panasonic zastosowano także funkcję Side-by-Side, dzięki której możliwe jest jednoczesne wyświetlanie obrazów z dwóch źródeł na jednym ekranie, np. jednoczesne wyświetlanie treści z komputera PC oraz filmów.
Projektory Panasonic cechuje elastyczność integracji systemowej. Mogą one być łatwo zdalnie sterowane za pośrednictwem sieci LAN kompatybilnej z połączeniem PJLink Cass 1 dzięki wykorzystaniu przeglądarki internetowej w komputerze PC. Szczególnie użyteczna jest możliwość kontrolowania i monitorowania kilku projektorów przez sieć LAN w tym samym czasie. Umożliwia to dostarczane przez Panasonica bezpłatnie oprogramowanie „Multi Projector Monitoring & Control”. Zaletą systemu monitoringu jest wysyłanie przez projektory wiadomości e-mail informujących operatora o wystąpieniu błędu lub konieczności wymiany lampy.
Kreatywne tworzenie projekcji w modelach PT-DZ6710 i PT-DZ6700 ułatwia funkcja korekcji geometrycznej, która umożliwia rzutowanie obrazu na kuliste, cylindryczne i inne powierzchnie oraz ekrany o niestandardowym kształcie. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość dostosowania obrazu za pomocą pilota zdalnego sterowania. Projektory te wyposażono także złącza HD/SD-SDI znajdujące szerokie zastosowanie w profesjonalnych transmisjach.
Firma Panasonic oferuje szeroki wybór obiektywów do modeli PT-DZ6710 i PT-DZ6700 oraz PT-DW6300 i PT-D6000 o różnym zakresie ogniskowych, a także obiektywy służące do tylnej projekcji. Zdecydowanie poszerza to możliwości wykorzystania projektorów w różnych warunkach. Dodatkowo funkcja Lens Shift pozwala na elastyczne sterowanie obiektywem w pionie oraz w poziomie, także za pośrednictwem pilota zdalnego sterowania, co sprawia, że otrzymujemy obrazy praktycznie wolne od zniekształceń i zyskujemy zwiększoną wygodę oraz uniwersalność urządzeń.
Na uwagę zasługuje także proekologiczna konstrukcja nowych projektorów Panasonic, m.in. ekologiczny tryb standby, dzięki któremu zużycie energii wynosi 0,3 W.
Sugerowane ceny netto: PT-DZ6710E – 57 990 zł, PT-DZ6710EL – 55 990 zł, PT-DZ6700E – 44 990 zł, PT-DZ6700EL – 42 990 zł, PT-DW6300E – 26 999 zł, PT-DW6300EL – 24 999 zł, PT-D6000E – 26 999 zł, PT-D6000EL – 24 999 zł.
INFO www.panasonic.pl