s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Creative Labs X-Fi Sonic Carrier

news |
Soundbar - Creative Labs X-Fi Sonic Carrier

Firma Creative Labs zaprezentowała zaawansowany soundbar X-Fi Sonic Carrier z najwyższej półki cenowej dla najbardziej wymagających miłośników kina domowego.

Najnowszą propozycją firmy Creative Labs jest flagowy Soundbar X-FI Sonic Carrier, naszpikowany nowymi technologiami i autorskimi rozwiązaniami. To rewolucyjny produkt z najwyższej półki cenowej adresowany do najbardziej wymagających odbiorców, który na bazie popularności soundbarów, wypierających z naszych domów dotychczasowe systemy audio, oparte na kilku kolumnach głośnikowych, ma szansę na podbicie rynku.

Pierwsze pełne zachwytu recenzje specjalistów branżowych i prestiżowa nagroda CEDIA 2017, są dobrym prognostykiem. Zamiast określenia soundbar wypada o tym urządzeniu powiedzieć, że jest to domowe centrum nagłośnieniowe z Dolby Atmos, SuperWide X-Fi, 17 driverami w konfiguracji 15.2. X-Fi Sonic Carrier zapewnia dźwięk przestrzenny i to nie tylko w płaszczyźnie poziomej, ale także pionowej. Warto jeszcze dodać, że X-Fi Sonic Carrier wykorzystuje autorską technikę przetwarzania dźwięku EAX 15.2 Dimensional Audio, która upskaluje wszystkie sygnały audio i może przetworzyć je w taki sposób, aby były prawidłowo odtwarzane przez układ głośników w systemie 11.2.4.
Creative Labs X-Fi Sonic Carrier
Jeśli chodzi o głośniki to Creative X-Fi Sonic Carrier dysponuje dziesięcioma aluminiowymi przetwornikami (2,75 cala), odpowiadającymi za średni zakres częstotliwości oraz pięcioma tytanowymi przetwornikami (0,75 cala), odpowiadającymi za tony wysokie. Całości dopełnia bezprzewodowa, dwudrożna kolumna niskotonowa. Łączna moc całego zestawu to aż 800W (RMS).
Urządzenie prezentuje się znakomicie, gdyż korpus stanowi belka wykonana z aluminium, co nadaje szlachetnego wyglądu, ale także świadczy o tym, że mamy do czynienia z solidnym i niezawodnym urządzeniem.
Creative Labs X-Fi Sonic Carrier
Nad perfekcyjną pracą systemu audio kontrolę sprawuje aż siedem dwurdzeniowych procesorów. Układ głośników został pomyślany tak, aby w możliwie najbardziej realistyczny sposób symulować zestaw kolumn w konfiguracji 11.2.4 na potrzeby dźwięku przestrzennego Dolby Atmos w warunkach domowych. Ale na tym atrakcje X-Fi Sonic Carrier się nie kończą, gdyż jego możliwości sięgają znacznie dalej.
Urządzenie wyposażone jest w system odtwarzania wideo z obsługą plików lokalnych oraz strumieniowania w rozdzielczości 4K, przy częstotliwości 60 klatek na sekundę. X-Fi Sonic Carrier łączy się z innymi urządzeniami zarówno bezprzewodowo na trzy sposoby: Wi-Fi 802.11b/g/n/ac, Bluetooth 4.0 z NFC oraz poprzez autorski interfejs, jak i przewodowo.
Creative Labs X-Fi Sonic Carrier
Nie mamy powodów do narzekania na ilość różnego rodzaju gniazd, gdyż konstruktorzy przewidzieli miejsce na: cztery sloty na karty pamięci typu microSD, dwa optyczne wejścia dźwięku, trzy wejścia i jedno wyjście HDMI 2.0a, dwa analogowe wejścia dźwięku oraz dwa porty do podłączenia dysków twardych lub pamięci przenośnych. Dodatkowo jest port USB, który można wykorzystać bądź do ładowania akumulatorów urządzeń przenośnych, bądź też w przypadku potrzeby zasilania dysku twardego.
Urządzenie to pokazano w Polsce podczas ostatniego Audio Video Show, a prezentację prowadził gość specjalny – Pan Paul Seow Brand Manager Creative Technology. Poniżej prezentujemy film z tego wydarzenia.

Źródło: informacja prasowa Creative Labs