s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Tonsil - nowości i plany na przyszłość

news |
niezdefiniowano - Tonsil - nowości i plany na przyszłość

Legendarna polska marka Tonsil wprowadza nowe produkty i myśli o podboju rynków zagranicznych.

Podczas Audio Video Show 2018 udało nam się namówić przedstawiciela firmy Tonsil Kajetana Adamczaka do opowiedzenia przed naszą kamerą o nowych produktach i najbliższych planach rozwojowych Tonsila. Zachęcamy do obejrzenia tego wywiadu.
Dzisiejszy Tonsil w niewielkim stopniu przypomina zakład z minionej epoki, choć bazuje na znanej i cenionej nazwie i kultywuje prestiż wypracowany przez lata. To jedna z niewielu firm audio, które w całości samodzielnie produkują swoje urządzenia, modernizuje je i wprowadzają nowe rozwiązania.

Podczas Audio Video Show 2018 mieliśmy okazję podziwiać najnowsze konstrukcje z katalogu tego polskiego producenta i dowiedzieć się o najnowszych planach, a te są niezwykle ambitne.
Bez wątpienia kamieniem milowym w rozwoju firmy Tonsil jest przejęcie innej polskiej marki znanej z produkcji wysokiej jakości kolumn głośnikowych a mianowicie Sounddeco. Co ważne, nie jest to tzw. wrogie przejęcie, a można powiedzieć, że "małżeństwo z rozsądku". Tonsil doceniając osiągnięcia firmy Witowa (właściciela marki Sounddeco), a więc stworzenie od podstaw silnej marki kolumn na tak konkurencyjnym rynku, nie ma zamiaru likwidacji tego brandu. Wręcz przeciwnie, traktuje produkty Sounddeco jako uzupełnienie własnej oferty, co powinno pomóc w ekspansji na rynku krajowym, ale przede wszystkim poza granicami. Kolumny będą oferowane w niezmienionej formie pod nazwą Sounddeco by Tonsil.
Tonsil - nowości i plany na przyszłość
Przejęcie marki to nie jedyna zaleta dla przedsiębiorstwa Tonsil, gdyż współpraca partnerska ze specjalistą od stolarki – firmą Witowa – zajmującej się również produkcją obudów głośnikowych, to szansa na podniesienie jakości własnych produktów.
Firma chce wciąż się rozwijać, dlatego w ma w planach dalsze przejęcia innych polskich przedsiębiorstw z branży audio, które mogą zaoferować wartość dodaną zarówno firmie Tonsil jak wpłynąć na szerokość oferty. A to z kolei może zaowocować znacznym wzrostem prestiżu firmy Tonsil na arenie międzynarodowej.
Tonsil - nowości i plany na przyszłość
Z ciekawostek sprzętowych dowiedzieliśmy się, że wznowiona została produkcja innego kultowego modelu Tonsila, a mianowicie Omega, który również był prezentowany na AVS 2018. Jest to konstrukcja trójdrożna bazująca na 10 głośnikach. Kolumny prezentują się znakomicie w lakierowanej szacie, a powagi i agresywności dodaje im ilość zamontowanych głośników. Specjalnie na potrzeby tego modelu zaprojektowano zupełnie nowe 15-centymetrowe głośniki niskotonowe o odpowiednich parametrach Thiela - Smalla. W jednej kolumnie zamontowano osiem takich głośników umieszczonych symetrycznie względem siebie, po cztery sztuki na ekranie i tylnej ściance obudowy. Dodatkowo zamontowano głośnik wysokotonowy i nowy, 15-centymetrowy głośnik średniotonowy. Ten ostatni umieszczono w komorze zawierającej specjalnie opracowany element rozproszeniowy, uniemożliwiający powstawanie fal stojących.