hi-fi

Revel Concerta 2 M16

news |
Kolumny podstawkowe - Revel Concerta 2 M16

Do sprzedaży wchodzą kolumny podstawkowe Revel Concerta 2 M16, które charakteryzują się doskonałym brzmieniem oraz wyrafinowanym wyglądem.

Revel Concerta 2 M16 to kolumna podstawkowa 2-drożna z obudową typu bass-reflex z portem umieszczonym z tyłu. Charakteryzuje się doskonałym, precyzyjnym brzmieniem oraz wyrafinowanym, eleganckim wyglądem i nowym kształtem obudowy, która lakierowana jest na wysoki połysk.O kolumnie podstawkowej Revel Concerta 2 M16 zrobiło się ostatnio głośno ze względu na przyznaną nagrodę – pięć gwiazdek brytyjskiego magazynu "What Hi-Fi?". Jak zapewniają redaktorzy magazynu. Są to "jedne z najlepszych kolumn, które kiedykolwiek były testowane w zakresie cenowym poniżej 1000 £".

Revel Concerta 2 M16

Revel Concerta 2 M16 wykorzystuje 1-calowy aluminiowy przetwornik wysokotonowy z akustycznym falowodem pochodzący z serii Revel Performa 3, dzięki czemu dostarcza neutralne i precyzyjne w każdym szczególe wysokie pasmo przenoszenia. Głośniki wysokotonowe współpracują z nowym, opatentowanym falowodem czwartej generacji (Acoustic Lens Waveguide), który optymalizuje połączenie między przetwornikiem wysokotonowym a wooferem oraz poprawia wydajność pozaosiową dla czystszego i bardziej spójnego odsłuchu szerokiej sceny muzycznej. Na nowo zaprojektowane woofery wyposażono w aluminiowe stożki, które pomagają utrzymać zniekształcenia na minimalnym poziomie poprzez poprawę sztywności bez zwiększenia masy. W konsekwencji otrzymujemy przetworniki, które zachowują się jak idealne tłoki w całym zakresie działania.

Revel Concerta 2 M16

Revel Concerta 2 M16 zaprojektowano przy użyciu komputerowo optymalizowanych przetworników i punktów podziału w zwrotnicach. Rezultatem jest zoptymalizowany odsłuch z wiernym odbiciem i realistyczną, rozległą sceną muzyczną, a także wrażeniami odsłuchu surround dla utworów muzycznych czy filmów.

Specyfikacja Revel Concerta 2 M16:

  • Przetwornik wysokotonowy: 1" aluminiowy z falowodem akustycznym
  • Przetwornik niskotonowy: 6,5" z aluminiową membraną
  • Zalecana moc wzmacniacza: 50 – 120 W
  • Częstotliwość podziału: 2,1 kHz
  • Impedancja nominalna: 6 Ω
  • Efektywność: 86 dB (2,83 V/ 1 m)
  • Wymiary pojedynczej kolumny (S×W×G): 21,8×37,5×27,3 cm
  • Waga: 7,3 kg

Sugerowana cena detaliczna kolumn Revel Concerta 2 M16 wynosi 1.890 zł za sztukę.

Źródło: informacja prasowa Suport