hi-fi

HiFiMAN He-6se

news |
Słuchawki planarne - HiFiMAN He-6se

Do sprzedaży wprowadzono nowe audiofilskie słuchawki planarne HiFiMAN He-6se, następcę legendarnego modelu HE6.

Model HE6, który kilka lat temu podbił serca miłośników bezkompromisowego brzmienia oraz uzyskał bardzo dobre opinie od recenzentów, w tym przez wiele osób do tej pory uznawany jest za najlepsze słuchawki na świecie. Jego następca prezentuje typowe dla HiFIMAN-a wzornictwo oraz wysokie gatunkowo materiały, co stało się charakterystyczną cechą marki.Otrzymujemy więc solidnie wykonaną konstrukcję z okrągłymi nausznicami, które zawieszone są na hybrydowym, skórzano-metalowym pałąku. Zastosowane rozwiązanie pozwala na precyzyjną regulację oraz charakteryzuje się wysokim komfortem użytkowania.

HiFiMAN He-6se

HE6SE to model, który nie idzie na żadne kompromisy w kwestii jakości brzmienia. Zamysłem producenta było stworzenie słuchawek, które dostarczą klarowny i naturalny dźwięk oraz spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Tak też się stało. Już dane podane w specyfikacji prezentują się imponująco. Pasmo przenoszenia zamyka się w paśmie od 8 do 65.000 Hz. Dzięki temu model HE6SE zapewnia nisko schodzący, sprężysty bas.

Czysta i szczegółowa średnica sprawia, że wokale wybrzmiewają niesamowicie naturalnie i wiernie. Całość wrażeń dopełniają wysokie tony, które są bardzo szczegółowe. Podobnie jak inne modele, również HE6SE posiada bogatą i głęboką scenę dźwiękową. Dzięki temu słuchawki doskonale sprawdzają się przy muzyce akustycznej, gdzie wszystkie instrumenty odtwarzane są z najwyższą możliwą wiernością.

HiFiMAN He-6se

HiFiMAN HE6SE to słuchawki "głodne mocy" jak określił je procent. Pomimo stosunkowo niewielkiej impedancji, która wynosi 50 Ohm pełnię możliwości brzmieniowych osiągniemy podłączając je do wzmacniacza słuchawkowego o mocy wyjściowej minimum 2W na kanał.

Producent zaleca podłączanie słuchawek do wzmacniacza stereo dzięki dedykowanej przejściówce (nie jest dołączona w komplecie).

HiFiMAN He-6se

Największą różnicą w stosunku do modelu HE6 jest nowy, hybrydowy pałąk. Konstrukcja jest lekka oraz bardzo dobrze dopasowana do kształtu głowy. Dzięki temu nawet długi, kilkugodzinny odsłuch nie będzie męczący. Producent wprowadził duże zmiany również w konstrukcji padów. Nową wersję nazwano FocusPad.

HiFiMAN zastosował pianki z pamięcią kształtu, które bardzo dobrze dopasowują się do kształtu uszu. Wyścielenie zewnętrznych warstw padów miękkim welurem, który otula uszy, zapewnia niezrównany komfort odsłuchu.

HiFiMAN He-6se

Przetworniki zbudowano z membrany z filmu mylarowego pokrytego jednostronnie warstwą czystego złota, który został rozciągnięty pomiędzy dwoma perforowanymi arkuszami supermocnego magnesu. Na drugiej stronie mylarowej membrany nadrukowano ultra-cienką cewkę nowej generacji.

Wtyki 3,5 mm ustawione zostały pod kątem 10 stopni, co ma na celu zapewnienie stabilnego, trwałego połączenia kabla ze słuchawkami.

HiFiMAN HE6SE dostarczane są razem z oryginalnym kablem zakończonym wtykiem XLR. W zestawie znajduje się również przejściówka XLR na duży jack 6,35 mm.

HiFiMAN He-6se

Dzięki zastosowaniu przewodnika z krystalicznej miedzi oraz starannej konfekcji możemy mieć pewność, ze przesyłany sygnał pozostanie niezmieniony.

Specyfikacja HiFiMAN He-6se:

  • Zakres częstotliwości: 8–65.000 Hz
  • Impedancja: 50 Ohm
  • Skuteczność: 83,5dB
  • Waga: 470 g

Cena detaliczna nowych słuchawek HiFiMAN He-6se wynosi 7.795 zł.

Źródło: informacja prasowa Rafko Dystrybucja