kino domowe

LCD CINEMA 21:9 PHILIPSA

news |

Philips wprowadził pierwszy na świecie telewizor, którego ekran ma proporcje boków takie jak obraz kinowy. Nowy model Cinema 21:9 stanowi prawdziwy

Philips wprowadził pierwszy na świecie telewizor, którego ekran ma proporcje boków takie jak obraz kinowy. Nowy model Cinema 21:9 stanowi prawdziwy przełom. Pozwala widzowi oglądać film skadrowany dokładnie tak, jak stworzył go reżyser. Teraz każdemu seansowi w naszym domu mogą towarzyszyć niesamowite wrażenia, których dotąd mogliśmy doświadczyć jedynie w kinie. Akcja wyświetlana jest na dużym ekranie LCD o przekątnej 56 cali, w najwyższej rozdzielczości (FullHD).

Wszystkie dostępne dotąd telewizory, także te z ekranem panoramicznym 16:9, obcinają boczne części kadru albo wyświetlają obraz z dwoma czarnymi pasami: na dole i na górze ekranu. Nowy telewizor Cinema 21:9 rozwiązuje ten problem. Format jego ekranu jest niemal idealnie dopasowany do proporcji boków ekranu kinowego (2.39:1)

W nowym modelu Cinema 21:9 zastosowano technologię cyfrowej poprawy obrazu Perfect Pixel HD, wykorzystującą procesor analizujący nawet 500 milionów pikseli na sekundę, generujący nawet 2.250 trylionów kolorów. W telewizorze znajdziemy także system Ambilight Spectra – czyli znane rozwiązanie Philipsa stosowane z powodzeniem w innych modelach. Jest to trójstronne dodatkowe podświetlenie tła telewizora, automatycznie dostosowujące się do oglądanego obrazu, które optycznie powiększa oglądany obraz, poprawia komfort oglądania i redukuje zmęczenie oczu (Technologia Ambilight, oferowana na rynku wyłącznie przez Philips). Wyświetlacz telewizora spełnia standardy Full HD i ma rozdzielczość 2560x1080 (8,3 mln. pikseli). Gwarantuje on najwyższą jakość i ostrość obrazu podczas wyświetlania sygnału ze źródeł High Definition

Urządzenie wyposażono w technologię, która czuwa nad prawidłowym przeformatowaniem obrazu o formacie 16:9, tak by był właściwie pokazywany na ekranie Cinema 21:9. Jest ona bardzo przydatna podczas oglądania programów telewizyjnych lub w trakcie korzystania z konsoli do gier. Funkcja ta może być wyłączona.
Telewizor został wyposażony w szereg rozwiązań dbających o prawidłowe wyświetlanie dynamicznie zmieniających się akcji i szybko poruszających się w kadrze obiektów. Są to m.in. system Perfect Natural Motion, ekran o najwyższej dostępnej obecnie prędkości reakcji matrycy wynoszącej zaledwie 1 ms oraz technologia odświeżania 200 Hz. Technologia Perfect Contrast pozwoliła osiągnąć współczynnik kontrastu dynamicznego na poziomie 80.000:1.

Cinema 21:9 wyposażono w funkcję NetTV, która umożliwia użytkownikowi łączenie się z Internetem za pomocą telewizora. Współpracujący z firmą Philips partnerzy dostosowali zawartość swoich serwisów do wyświetlania na ekranie telewizyjnym. Są wśród nich m.in. YouTube, eBay, TomTom, Meteo Group, Netlog, Funspot, MyAlbum oraz szereg serwisów popularnych w poszczególnych krajach. Dzięki NetTV możemy łatwo łączyć się z Internetem bez konieczności włączania komputera, set-top-box’u, czy wykupowana abonamentu. Strony można przełączać za pomocą pilota.

Nowy telewizor jest wyposażony aż w 5 gniazd HDMI 1.3a, łącze DLNA, oraz Wi-Fi. Docenią to wszyscy użytkownicy urządzeń takich jak odtwarzacze Blu-ray, set-top-boxy, konsole gier itp. Teraz podłączenie sprzętu elektronicznego do naszego telewizora nie będzie stanowiło żadnego problemu. Cinema 21:9 ma także system ułatwiający jego zawieszenie na ścianie.

Telewizor Cinema 21:9 (56PFL9954H/12) zaprezentowano w Polsce na konferencji prasowej w Warszawie. Jego premiera zapowiadana jest na czerwiec 2009 r., a przewidywana cena to 22.900 zł.

W kolejnym numerze Hi-Fi Choice & Home Cinema zamieścimy obszerny materiał o tej nowej konstrukcji Philipsa.

INFO http://www.philips.pl