hi-fi

Sonus faber Electa Amator III

news |
Kolumny podstawkowe - Sonus faber Electa Amator III

Firma Sonus faber świętuje 35 lecie współtworzenia świata muzyki i przedstawia nową wersję legendy – Electa Amator III.

Od 35 lat Sonus faber jest synonimem doskonałości wykończenia, unikalnych szczegółów produktu oraz rozpoznawalnego dźwięku. Wszystko to łączy się w najnowszym dziele, jakim są kolumny podstawkowe Electra Amator III.Nowa dwudrożna kolumna głośnikowa to prawdziwa perła włoskiego rzemiosła i kunsztu wykonania: niewielka, ale wyrafinowana kolumna głośnikowa, która dziedziczy cechy kolumn Electa Amator (1987) oraz Electa Amator II (1997) - dwóch naszych modeli, które przyczyniły się do międzynarodowego sukcesu naszej legendarnej marki.

Electa Amator III to kolejny etap procesu, który rozpoczął się w 2017 roku wraz z wprowadzeniem kolekcji Homage Tradition, a następnie flagowego modelu Aida.

Sonus faber Electa Amator III

Design

Electa Amator III to efekt 30 letniej podróży. Trzecia generacja kultowego produktu jest wyjątkowa, dzięki szlachetnym materiałom, kunsztowi wykonania oraz naturalnemu brzmieniu.

Obudowa harmonijnie łączy lite drewno orzechowe, które staje się integralnym korpusem wraz z podstawą wykonaną z marmuru Carrara, poprzez mosiężną wkładkę, która podkreśla linie oraz wzmacnia całość konstrukcji. Ta kombinacja stała się cechą charakterystyczną dla Sonus faber, wywodzącą się z wizji włoskich projektantów, aby zachować najbardziej heterogeniczne mechaniczne zachowanie każdego produktu, skutkujące korzyściami dla naturalności brzmienia.


Sonus faber Electa Amator III

Ręcznie nakładana skóra otula tylny panel oraz frontową płytę głośnika, podczas gdy dedykowane czarne anodowane aluminiowe kolumny, wypełnione materiałem tłumiącym oraz zamontowane na podstawie z marmuru Carrara, zapewniają wsparcie dla całości konstrukcji. Aluminium i marmur są oddzielone cienką blaszką mosiężną, tworząc spójną całość z obudową głośnika.

Rozwiazania elektroakustyczne

  • Przetwornik wysokotonowy o średnicy 28 mm z technologią DADTM - Damped Apex DomeTM (statyw nawiązuje do charakterystycznego elementu swojego poprzednika);
  • Konstrukcja zwrotnicy w technologii Paracross topologyTM z kondensatorami Clarify Cap ESA, dla zapewnienia subtelniejszego dźwięku, który nawiązuje do brzmienia modeli z lat 90 tych;
  • Głośnik niskotonowy o średnicy 6,5 cala specjalnie opracowany dla tego wyjątkowego projektu.


Sonus faber Electa Amator III

Cena detaliczna pary głośników Electa Amator III ze standami wynosi 43.998 zł. Produkowane są w jednym wykończeniu i będą dostępne na rynku europejskim od listopada 2018 roku.

Źródło: informacja prasowa Horn Distribution