hi-fi

TAGA Harmony TAV-506F SE

news |
Kolumny podłogowe - TAGA Harmony TAV-506F SE

TAGA Harmony, polski producent głośników i elektroniki audio, prezentuje specjalną wersję kolumny podłogowej z serii Audio-Video TAV-506F SE.

Seria TAGA Harmony Audio-Video składa się z betsellerowych kolumn zaprojektowanych tak, aby idealnie pasowały do systemów dwukanałowych i kina domowego. Prawdziwi audiofile zawsze szukają najwyższej jakości dźwięku w najlepszym stosunku jakości do ceny. To właśnie dla nich nasz zespół profesjonalnych inżynierów i projektantów oddał całe swoje serce i wiedzę, by zaprojektować wyjątkową, a przy tym niedrogą kolumnę. Tak narodziła się Specjalna Edycja TAV-506F!W tym projekcie wdrożyliśmy naszą najnowszą koncepcję "Born in Europe - Crafted for the World", dzięki której uzyskano głęboki, bardzo dobrze kontrolowany i zdefiniowany bas, gładką i bogatą średnicę oraz atrakcyjne, szczegółowe i wyraźne tony wysokie, a także bardzo otwartą scenę dźwiękową. Wierzymy, że tak wysoka wydajność nigdy dotąd nie była dostępna na tym poziomie cenowym!

Zmiany konstrukcyjne

TLIE (Taga Low Interference Enclosure) zbudowana z dużej gęstości 12mm ścianek z MDFu, które są 3,5cm głębsze niż w zwykłej serii TAF-506F. Wszystko po to, by nadać większą objętość wewnętrzną oraz zwiększyć sztywność obudowy. Rezultat to obniżone rezonanse i wibracje oraz eliminacja problemu fal stojących. Wszystko dla poprawy jakości dźwięku!

Ogrodnik crossover – dźwięk TAV-506F SE kontrolowany jest przez sekcje zwrotnic Ogrodnika. Są one specjalnie i osobiście zaprojektowane oraz zestrojone przez znanego polskiego projektanta kolumn głośnikowych i recenzenta prasy audio Arkadiusza Ogrodnika.

TAGA Harmony TAV-506F SE

Użyto wysokiej jakości, precyzyjnie dobranych komponentów w sekcjach wysoko- i niskopasmowych, co zapewnia neutralność, obsługę wielkich mocy oraz większą precyzję.

Wysokiej jakości polipropylenowe przetworniki niskotonowe pochodzą z modelu TAV-616 i wykorzystują stożki polipropylenowe, duże i ciężkie cewki z magnesami Φ80 do zwiększenia mocy i głębszego, bardziej precyzyjnego i szczegółowego basu.

To samo wysokiej jakości okablowanie wewnętrzne z wyższego modelu TAV-606 SE ogranicza straty sygnału i zapewnia najlepszą przewodność.

Nowy najwyższej jakości materiał wytłumiający pomaga lepiej "rozbijać" fale stojące, zmniejszać rezonanse i ograniczać zniekształcenia co poprawia płynność i charakterystykę dźwięku we wszystkich zakresach.

Eleganckie, czarne aluminiowe nóżki oraz plakietka z logo Special Edition podkreślają unikalny charakter kolumn głośnikowych. Eleganckie gumowe pokrycie portu bassreflex oraz panel terminali głośników dopełniają klasycznego wyglądu.

Technologia

Konstrukcja obudowy kolumny jest jednym z najważniejszych aspektów wpływających na jakość dźwięku.

Technologia TLIE (Taga Low Interference Enclosures) pozytywnie wpływa na sztywność obudowy, ograniczyć rezonanse i niechciane zakłócenia. Zostały stworzone z najwyższej jakości 12mm płyt MDF. Całości dopełniają szpilki, które zapewnią doskonałą izolację kolumny od podłoża.

Kształt obudów został perfekcyjnie wykonany pod kątem nie tylko wspaniałego i nowoczesnego wyglądu, ale głównie po to, żeby obniżyć niepożądane rezonanse, rozproszenia lub turbulencje, które mogłyby mieć negatywny wpływ na jakość dźwięku.

Nowy materiał wytłumiający użyty wewnątrz obudowy pomaga lepiej "rozbijać" fale stojące.

Wysokiej jakości wykończenia winylowe są bardzo trwałe, eleganckie, imitują strukturę naturalnego drewna i są przyjemne w dotyku.

TAGA Harmony TAV-506F SE

Przetwornik wysokotonowy

Głośnik wysokotonowy 1" (25mm) z ultra lekką jedwabną kopułką, powiększonym Φ70 magnesem, chłodzony/tłumiony ferrofluidem, gwarantuje detaliczną, neutralną i szczegółową prezentację wysokich częstotliwości. Specjalnie zaprojektowany panel przedni TWG wykonany w kształcie tuby pełni rolę dyfuzora, który pomaga w równym i szerokim rozpraszaniu dźwięku zarówno na osi głośnika, jak i poza nią.

Przetwornik średniotonowy

Sztywna i bardzo lekka konstrukcja żółtej membrany z włókna szklanego z elastycznym gumowym zawieszeniem pozwala poruszać się bardzo szybko i z dużą częstotliwością. Wszystko to zapewnia bardzo bogaty, przestronny, dobry dźwięk średnich częstotliwości. Masywna cewka wraz z Φ80 magnesem znoszą wysokie temperatury i moce wejściowe. Nakładka przeciwpyłowa w formie pocisku dodatkowo zwiększa dyspersję w wyższych zakresach średnich częstotliwości.

Przetwornik niskotonowy

Przetwornik niskotonowy wykorzystuje polipropylenową membranę, duży Φ80 magnes oraz potężną cewkę głosową i formującą. Skutkuje to zwiększeniem mocy zasilania, jak również głębokim, dokładnym i pełnym detali basem.

Okablowanie

Beztlenowa miedź OFC o wysokiej czystości użyta do wewnętrznego okablowania, łączy zwrotnice z przetwornikami gwarantując, że przychodzące sygnały audio z amplitunera lub wzmacniacza nie utracą istotnych szczegółów na drodze do przetworników.

Terminale głośnikowe

Wysokiej jakości, pozłacane terminale bananowe akceptują przewody o przekroju do 10AWG oraz najpopularniejsze typy złącz. Panel terminali jest pokryty gumą dla bardziej luksusowego wyglądu.

Źródło: informacja prasowa Polpak Poland