hi-fi

Melodika BLI5 i BLI6W

news |
Głośniki instalacyjne - Melodika BLI5 i BLI6W

Nowe głośniki instalacyjne BLI5 i BLI6W w ofercie polskiej marki Melodika.

Melodika, polski producent kabli oraz kolumn głośnikowych wprowadza do sprzedaży nowe modele głośników instalacyjnych dedykowanych zarówno do zastosowań domowych, jak i profesjonalnych: ściennego BLI6W oraz sufitowego BLI5.Seria Back in Black Invisible to wysokiej klasy głośniki instalacyjne zbudowane na bazie podzespołów znanych z serii wielokrotnie nagradzanych bestsellerów sprzedażowych z serii Back in Black. Pomimo bardzo umiarkowanej ceny głośniki instalacyjne wyposażono w przetworniki wykorzystujące technologie i komponenty z modelu BL40 MK2.

Melodika BLI5 i BLI6W

Melodika BLI5 to uzupełnienie serii głośników sufitowych o produkt z jeszcze mniejszą średnicą – 5,25 cala (8,5 cm). Membranę podobnie jak w modelach BLI6 oraz BLI6 wykonano z gęsto zaplatanego włókna szklanego o zmniejszonej gradacji. Za wysokie tony odpowiada jedwabna kopułka przetwornika wysokotonowego z regulacją w zakresie 2 decybeli. Głośnik można ukryć pod magnetycznie mocowaną maskownicą z możliwością malowania.

Melodika BLI5 i BLI6W

Melodika BLI6W to pierwszy w ofercie dedykowany głośnik ścienny. Został wyposażony w 6,5-calową membranę średnioniskotonową wykonaną z gęsto zaplatanego włókna szklanego o zmniejszonej gradacji, a także w 1-calową, jedwabną kopułkę. Dołączona do zestawu maskownica jest akustycznie transparentna i przygotowana do malowania, by idealnie dopasować się do każdego wnętrza.

Głośnik idealnie nadaje się do zabudowy w suficie podwieszanym z gipskartonu, ścianie, lub w meblach. Takie rozwiązanie pozwala ukryć głośniki, zostawiając więcej wolnej przestrzeni w pomieszczeniu.

Cechy charakterystyczne serii Melodika Back in Black Invisible:

  • Regulacja zwrotnicy - przełącznik natężenia wysokich tonów pozwalający na wybór dwóch położeń: 0dB lub -2dB, w Zależności od charakterystyki akustycznej pomieszczenia
  • Membrana średnio niskotonowa - z gęsto zaplatanego włókna szklanego o zmniejszonej gradacji o podniesionej Skuteczności
  • Kopułka wysokotonowa - jedwabna z zabudowanym rozpraszaczem zawieszona nad środkiem membrany średniotonowej dla Uzyskania bardziej punktowego źródła dźwięku (poza modelami LCR oraz W)
  • Zewnętrzny pierścień montażowy obudowy - niezależny od stalowego, tłoczonego maszynowo kosza głośnika, pierścień Mocujący z łapami blokującymi; pozwala to skutecznie ograniczyć rezonanse przenoszone z głośnika na ścianę i ze ściany Na głośnik
  • Maskownica - akustycznie transparentna przygotowana do malowania, mocowana magnetycznie w 6 punktach z wyściółką, dla Pełnej stabilności i eliminacji przygłosów podczas głośnego grania
  • Precyzyjnie nawijane miedziane cewki i mylarowy kondensator
  • Złocone samozaciskowe złącza dla kabli głośnikowych - gwarantują zawsze najlepszy kontakt

Cena detaliczne głośników instalacyjnych kształtują się następująco: Melodika BLI5 - 895 zł za parę oraz Melodika BLI6W - 1.295 zł za parę.

Źródło: informacja prasowa Rafko