hi-fi

Boenicke W5, W8, W11 i W13

news |
Kolumny głośnikowe - Boenicke W5, W8, W11 i W13

Boenicke, jeden z najoryginalniejszych high-endowych producentów kolumn głośnikowych poszerza ofertę o cztery nowe modele.

Firma z siedzibą w Bazylei, założona przez dość młodego, ale bogatego doświadczeniem inżyniera dźwięku i wynalazcę Svena Boenicke, wzbogaca ofertę na polskim rynku o cztery podstawowe modele zestawów głośnikowych: mikro-monitorami W5, maleńkimi wolnostojącymi W8, dużo większymi W11 oraz nieznacznie szerszymi – lecz wyposażonymi w mocniejszy arsenał przetworników oraz aktywną sekcję basową ze wzmacniaczem w klasie D – W13.Boenicke to jedne z najoryginalniejszych high-endowych konstrukcji głośnikowych. Prezentują się one designersko, a skrzynki o nietypowych kształtach i proporcjach wyposażone są w głośniki w egzotycznych konfiguracjach i z membranami dalekimi od powszechnie obowiązujących standardów. Wszystkie konstrukcje są wręcz naszpikowane autorskimi patentami, takimi jak: membrany średniotonowe z drewna, stożkowe mid-tweetery, boczne woofery o dużym skoku membrany, "uprzestrzenniające" dźwięk tylne kopułki wysokotonowe, czy wielopinowe gniazda do regulacji poziomu niskich tonów. Nie sposób także przejść obojętnie obok podstawek W5 w postaci cienkich prętów i prawie niewidocznych, "pływających" cokołów dedykowanych konstrukcjom podłogowym.

Boenicke W5, W8, W11 i W13

Jeśli chodzi o poziom wykonania obudów z litego drewna, jest on perfekcyjny: dopiero z bliska widać, że gładka, wykończona na dyskretny mat całość składa się z klepek. Nie powinien zatem dziwić fakt, że obudowy od środka przyjmują postać wydrążonych kratownic z komorami akustycznymi o skomplikowanych kształtach.

Boenicke W5, W8, W11 i W13

Jakby tego było mało, wszystkie cztery modele można zakupić w mocno ulepszonych wersjach: SE oraz SE+. Konstruktorzy rozwijają tu swoją tuningową pasję, proponując zmodyfikowane przetworniki, uzupełnione starannie dopasowanymi układami rezonatorów, odpowiednio przestrojonymi zwrotnicami na komponentach najlepszej klasy, a także inne wyśmienite (i czasami egzotyczne) akcesoria pochodzące od renomowanych producentów.

Boenicke W5, W8, W11 i W13

Monitory W5 kosztują 16.900 zł za parę, filigranowe podłogówki W8 – 26.900 zł, większe W11 – 39.900 zł, a flagowe W13 – 99.000 zł. Ceny te dotyczą wersji podstawowych – wersje SE i SE+ są odpowiednio droższe. Np. W5 SE kosztują 21.900 zł, a W5 SE+, 29.900 zł. Obudowy mogą być wykonane z następujących rodzajów drewna: orzech, dąb, wiśnia i jesion.

Boenicke W5, W8, W11 i W13

Źródło: informacja prasowa Nautilus Dystrybucja