s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Lexicon RV-9

news |
Amplituner kina domowego - Lexicon RV-9

Nowy amplituner kina domowego Lexicon RV-9 to propozycja dla prawdziwych koneserów doskonałego brzmienia.

Lexicon RV-9 to amplituner kina domowego, który stawia wrażenia odsłuchu kina domowego na zupełnie nowym poziomie. Wszystko to dzięki obsłudze formatów i dźwięku przestrzennego Dolby ATMOS i DTS: X 3D, systemowi korekcji akustyki pomieszczenia Dirac Live, systemowi dźwięku przestrzennego Logic7 Immersion i dużej mocy w klasie G.

Doskonale dopracowane wzmocnienie klasy G to to, co wyróżnia model Lexicon RV-9. Klasa G jest skomplikowana w projektowaniu, ale gdy jest poprawnie zaprojektowana, jest lepsza od innych klas. Oferuje większą wydajność i przejrzystość, przy mniejszych stratach energii cieplnej niż w klasie A. Podobnie jak w hybrydowym silniku samochodowym, w klasie G zastosowano wiele zasilaczy. Pierwszy zasilacz działa w czystej klasie A, która nie ma zniekształceń zwrotnicy. Jeśli odbierany jest sygnał dynamiczny, który wykracza poza możliwości pierwszego źródła zasilania, zasilanie wtórne jest stopniowo włączane do pełnej mocy znamionowej zgodnie z wymaganiami. Ta wydajna konstrukcja oznacza, że dodatkowa moc jest używana tylko w razie potrzeby.
Lexicon RV-9
Komponenty systemu premium AV w amplitunerze Lexicon RV-9 zostały wykonane z maksymalną efektywnością. Wyeliminowano zbędne połączenia i funkcje oraz skoncentrowano zasoby, aby utrzymać najlepszą w klasie integralność i przetwarzanie sygnału audio i wideo, a także bezkompromisowe wzmocnienie w klasie G na wszystkich kanałach przez cały czas, nawet jeśli materiał źródłowy jest niezwykle wymagający. Sekcje wideo i audio są zaprojektowane dla obecnych i nadchodzących technologii. Istotne są również wbudowane HDMI 2.0a z HDCP 2.2 4K "Ultra HD" i 3D oraz kompatybilność z Dolby Vision.
Wykorzystany w modelu RV-9 przetwornik Cirrus CS42528 do konwersji A/D i D/A oferuje zakres dynamiczny 114dB i -100 THD + N wejścia i wyjścia. Układ analogowy na wejściach i wyjściach jest zoptymalizowany pod kątem niezrównanego zakresu dynamiki, ultra niskich zniekształceń i niebywałej czystości dźwięku. Wyjątkową funkcjonalnością jest też elastyczność systemu uzyskana dzięki dekodowaniu 7.1.4 i 7 końcówkom mocy, niezależnej drugiej strefie z wideo i triggerami, a także kontroli RS232, Ethernet i IR. Zasadniczo ułatwia to konfigurowalność amplitunera RV-9 z różnymi systemami. Uzupełnieniem systemu i dodatkowymi argumentami na korzyść tego doskonałego wyboru są: elastyczna konfiguracja, Spotify Connect i druga strefa z dźwiękiem, wideo 4K, sterowaniem podczerwienią oraz triggerami.
Lexicon RV-9
Amplituner RV-9 czerpie z bogatej tradycji marki Lexicon, która od zawsze skupiała się na profesjonalnym cyfrowym przetwarzaniu dźwięku. Produkty tej marki są obecne w większości studiów nagraniowych na całym świecie i wielokrotnie nagradzane były nagrodą Grammy. W amplitunerze wykorzystano autorski system Logic7 Immersion , który w pełni wykorzystuje głośniki górne z naturalnym trójwymiarowym dźwiękiem. System zaprojektowany został przez naukowców i inżynierów Lexicon i zapewnia wrażenia muzyczne, które sprawią, że poczujesz się jak w sali koncertowej czy studiu z muzykami. Jest to subtelność osiągnięta bez poczucia psychoakustycznej obróbki lub efektów.
Wykorzystana technologia Dolby Vision to udoskonalony HDR. Korzystając z tej samej podstawowej technologii, co najbardziej zaawansowane kino, Dolby Vision zapewnia lepszy obraz dzięki wyższej zawartości i lepszej wydajności wyświetlania na telewizorze. Ponieważ technologia Dolby Vision jest preferowaną technologią HDR dla dużych studiów filmowych, twórców i dostawców usług OTT, zapewnia dostęp do większej liczby programów i filmów, które chce się oglądać w HDR.
Lexicon RV-9
Zamkniętą w każdym detalu doskonałość dopełnia rozpoznawalny industrialny design. Dzięki temu Lexicon emanuje luksusem. Półcalowy panel amplitunera wyróżnia się i prezentuje odważnie dzięki wykorzystaniu szczotkowanego, anodyzowanego aluminium. Solidne, 2-calowe aluminiowe pokrętło zapewnia kontrolę głośności oraz płynne wprowadzanie danych. Natomiast geometryczna matryca z przyciskami ustawionymi w dwóch rzędach gwarantuje prostą funkcjonalność i prezentuje się szykownie. Opcje menu panelu frontowego są wyświetlane na 32-znakowym wyświetlaczu, w klasycznym dla marki Lexicon niebieskim kolorze. Ikoniczne logo Lexicon jest głęboko frezowane w aluminium dając poczucie solidności.

Specyfikacja Lexicon RV-9:

Wyjściowa moc ciągła, na kanał, przy 8 Ω/ 4 Ω

 • Wysterowane 2 kanały 20 Hz - 20 kHz, <0,02% THD 120 W / 200 W
 • Wysterowane 2 kanały 1kHz, 0.2% THD 130 W / 210 W
 • Wysterowane 7 kanałów 1kHz, 0,2% THD 100 W / 180 W
 • Szumy i przydźwięk (A-wtd) – <0.15 mV

Wejścia liniowe stereo

 • Maksymalne wejście: 4.5 V RMS
 • Czułość nominalna: 1V, 2 V, 4 V (regulowana przez użytkownika)
 • Impedancja wejściowa: 47 kΩ
 • Stosunek sygnału do szumu (A-wtd ref 100 W): normal / stereo direct 100 dB / 120 dB
 • Pasmo przenoszenia: 20 Hz-20 kHz +/- 0,2 dB

Wyjścia przedwzmacniacza

 • Nominalny poziom wyjściowy 1 V RMS
 • Impedancja wyjściowa 560 Ω
 • THD + N (20 Hz – 20 kHz) -100 dB

Wyjście słuchawkowe

 • Maksymalny poziom wyjściowy do 32 Ω 2Vrms
 • Impedancja wyjściowa <5 Ω

Ogólne

 • Napięcie sieciowe 110-120 V lub 220-240 V, 50-60 Hz
 • Zużycie energii (maksymalnie): 1,5 kW (rozpraszanie ciepła około 5200 BTU / godzinę)
 • Zużycie energii (bezczynność, typowa): 100 W (rozpraszanie ciepła około 340 BTU / godzinę)
 • Zużycie energii (czuwanie): <0,5 W
 • Wymiary (S×G&: times;W): 433×425×171 mm (z nóżkami i zaciskami)
 • Waga (netto): 16,7 kg

Sugerowana cena detaliczna amplitunera kina domowego Lexicon RV-9 wynosi 26.900 zł.
Źródło: informacja prasowa Suport