s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Lexicon MC-10

news |
Preprocesor kina domowego - Lexicon MC-10

W ofercie firmy Lexicon pojawił się kolejny nowy product - procesor dźwięku przestrzennego MC-10.

Lexicon MC-10 został zaprojektowany z najwyższą starannością i dbałością, by najważniejsze komponenty systemu AV klasy premium zostały wykonane z maksymalną efektywnością. Wyeliminowano zbędne połączenia i funkcje oraz skoncentrowano zasoby, aby utrzymać najlepszą w klasie integralność i przetwarzanie sygnału audio i wideo, a także bezkompromisowe zbalansowane oraz single-ended wyjścia analogowe, które mogą być używane równocześnie. Procesor Lexicon MC-10 został wyposażony również w HDMI 2.0a z HDCP 2.2 4K "Ultra HD" i 3D oraz kompatybilność z Dolby Vision.

Audiofilski przetwornik DAC Cirrus CS42528 24 Bit/ 192 kHz, korektor akustyki pomieszczenia Dirac Live, wyjątkowa dynamika i niskie zniekształcenia zapewniają czyste brzmienie muzyki i filmów. Opatentowany przez Harman system Logic 7 Immersion pozwala słuchaczowi otoczyć się bogatym i naturalnym trójwymiarowym dźwiękiem. Elastyczna konfiguracja, Spotify Connect i druga strefa z dźwiękiem, wideo 4K, sterowaniem podczerwienią, triggerami oraz wyjściami XLR i RCA sprawiają, że Lexicon MC-10 to doskonały wybór. Układ analogowy na wejściach i wyjściach jest zoptymalizowany pod kątem niezrównanego zakresu dynamiki, ultra niskich zniekształceń i niezrównanej czystości dźwięku.
Lexicon MC-10
Dzięki dekodowaniu Dolby Atmos 7.1.4 i DTS: X 11.1, zbalansowanym wyjściom XLR, niezależnej drugiej strefie z wideo i triggerami, a także kontroli RS232, Ethernet i IR, procesor MC-10 oferuje wyjątkową elastyczność i wygodę. Lexicon ma bogatą historię w profesjonalnym cyfrowym przetwarzaniu dźwięku, a produkty tej marki znajdują się w znakomitej większości światowej klasy studiów nagraniowych. W modelu MC-10 wykorzystano autorski systemem Logic7 Immersion, który w pełni wykorzystuje głośniki górne z zadziwiającym naturalnym trójwymiarowym dźwiękiem. Dzięki temu Logic 7 Immersion zapewnia wrażenia muzyczne, które sprawią, że użytkownik czuje się jak w sali koncertowej, czy studiu z muzykami. Jest to subtelność brzmienia osiągnięta bez poczucia psychoakustycznej obróbki czy efektów. Dolby Vision to udoskonalony HDR. Korzystając z tej samej technologii, co najbardziej zaawansowane kino, Dolby Vision zapewnia lepszy obraz dzięki wyższej zawartości i lepszej wydajności wyświetlania na telewizorze. Ponieważ technologia Dolby Vision jest preferowaną technologią HDR dla dużych studiów filmowych, twórców i dostawców usług OTT, zapewnia dostęp do większej liczby programów i filmów, które chce się oglądać w HDR.
Lexicon MC-10
Lexicon emanuje luksusem i charakteryzuje się rozpoznawalną industrialną stylistyką. Znajdujący się na froncie półcalowy, gruby panel prezentuje się odważne i wykonany jest ze szczotkowanego, anodyzowanego aluminium. Towarzyszy mu solidne, 2-calowe aluminiowe pokrętło zapewniające kontrolę głośności, a także płynne i nieskomplikowane wprowadzanie danych. Obok znajduje się geometryczna matryca przycisków ułożonych w dwa rzędy. Opcje menu panelu frontowego są wyświetlane na 32-znakowym wyświetlaczu, w klasycznym niebieskim kolorze, dobrze znanym miłośnikom marki Lexicon. Ikoniczne logo jest głęboko frezowane w aluminium tworząc poczucie solidności.
Lexicon MC-10

Specyfikacja Lexicon MC-10:

 • Napięcie sieciowe: 110-120 V lub 220-240 V, 50-60 Hz
 • Zużycie energii (maksymalnie): 50W (rozpraszanie ciepła około 170 BTU / godzinę)
 • Zużycie energii (czuwanie): <0,5W
 • Wymiary (S×W×G): 433×171×425 mm (łącznie z zaciskami głośnikowymi i nóżkami)
 • Waga: 10,25 kg

Wejścia liniowe stereo:

 • Maksymalne napięcie wejściowe: 4.5V RMS
 • Czułość nominalna: 1V, 2V, 4V (regulowana przez użytkownika)
 • Impedancja wejściowa: 47kΩ
 • Stosunek sygnału do szumu: (A-wtd ref 100W) normal / stereo direct 100dB / 120dB
 • Pasmo przenoszenia: 20Hz-20kHz +/- 0,1dB

Wyjścia przedwzmacniacza:

 • Nominalny poziom wyjściowy: 1V RMS
 • Impedancja wyjściowa: 560Ω
 • THD + N (20Hz-20kHz): -100dB

Wyjście słuchawkowe

 • Maksymalny poziom wyjściowy do 32Ω 2VRMSImpedancja wyjściowa <5Ω

Sugerowana cena detaliczna procesora Lexicon MC-10 wynosi 25.900 zł.
Źródło: informacja prasowa Suport