s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Marantz NR1609 i NR1509

news |
Amplituner kina domowego - Marantz NR1609 i NR1509

Marantz wzbogaca swoją gamę ultracienkich amplitunerów AV o funkcjonalność sterowania głosowego Amazon Alexa.

Marantz od dawna wyznacza standardy dla smukłych, przyjaznych dla pomieszczenia amplitunerów AV. Obecnie, dzięki nowym modelom NR1609 i NR1509 wyposażonym w funkcjonalność sterowania głosowego Amazon Alexa, firma oferuje wydajne centra rozrywki domowej o dużej mocy oraz łatwe w użytkowaniu, zdolne dopasować się do prawie każdej przestrzeni oraz dostarczające wszystkie najnowsze funkcjonalności kina domowego jak i bezprzewodowy streaming muzyki. Dwa nowe modele są niespotykanie kompaktowe, o wysokości nieco ponad 10 cm, dzięki czemu można je bezproblemowo ustawić nawet na najmniejszej półce lub w ciasnej szafce TV, które równocześnie dostarczają zaawansowane rozwiązania kina domowego oraz hi-fi, w tym kompatybilność z wideo 4K, najnowsze formaty dźwięku, wszechstronną funkcjonalność streamingu muzyki oraz obsługę multi room dzięki wbudowanej technologii HEOS.

HEOS otwiera nowe amplitunery na świat sterowania głosowego: po prostu dodając HEOS do dowolnego urządzenia Alexa, od podstawowego modelu Echo Dot wzwyż, można używać poleceń głosowych do bezdotykowego sterowania amplitunerami, do włączania i wyłączania, w celu wyboru wejść, dostosowania głośności itp.
Niezależnie od tego, czy wybierzesz 7.2 kanałowy NR1609, czy 5.2 kanałowy NR1509, uzyskasz więcej niż wystarczającą moc, aby wypełnić pokój słynnym brzmieniem Marantz, czy to z programów telewizyjnych, filmowych ścieżek dźwiękowych, z muzyki przechowywanej w sieci czy z internetowych serwisów streamingowych, takich jak Deezer, Spotify Connect lub Tidal. Oba modele wyposażone zostały również w technologie Apple AirPlay oraz Bluetooth, które zapewniają prosty streaming muzyki z kompatybilnych smartfonów, tabletów i komputerów.
Marantz NR1609 i NR1509

Marantz NR1609: najnowsze formaty, streaming sieciowy oraz multi room – wszystko w kompaktowej formie

Ultracienki, sieciowy amplituner AV NR1609 może wpasować się praktycznie w każdą przestrzeń, oferując doskonałą wydajność dzięki najnowszym formatom wideo i audio, w tym zapewniające kompatybilność z przyszłymi rozwiązaniami rozdzielczość 4K oraz dźwięk 3D dzięki dekodowaniu Dolby Atmos i DTS: X / DTS Virtual:X, wspieranemu przez siedem kanałów o mocy 90 W wzmacniacza Marantz. A dla fanów muzyki model ten oferuje nie tylko obsługę streamingu muzyki przez sieć, ale także wbudowaną technologię HEOS multi room.
Dzięki zastosowaniu ośmiu wejść HDMI, w tym jednego na przednim panelu, model NR1609 obsługuje wszystkie najnowsze i przyszłe formaty wideo 4K - pełną rozdzielczość 4K/60 Hz, 4:4:4 color resolution, HDR oraz BT.2020, plus kompatybilność z Dolby Vision jak i Hybrid Log Gamma - dostarczając realistyczny dźwięk 3D aż do standardu Dolby Atmos 5.1.2, zasilając zarówno kanały surround, jak i kanały wysokości dzięki wewnętrznemu wzmacniaczowi. Automatyczny system dostosowania dźwięku do pomieszczenia Audyssey MultEQ upraszcza konfigurację, podczas gdy Audyssey Dynamic Volume oraz Dynamic EQ zapewniają komfortowy odsłuch nawet przy niskim poziomie głośności.
Marantz NR1609 i NR1509
Dzięki łączności zarówno przewodowej jak i Wi-Fi, w tym ulepszonej dwuzakresowej obsłudze 2,4 GHz / 5GHz dla zapewnienia stabilności połączenia w miejscach o dużym natężeniu sieci bezprzewodowych, model NR1609 oferuje dostęp do prawie nieograniczonej ilości internetowych serwisów muzycznych, od bezstratnego streamingu muzyki sieciowej w standardzie DSD 2,8 / 5,6 MHz, do serwisów takich jak radio internetowe TuneIn, Deezer, Spotify Connect lub Tidal. Dostępne jest nawet wejście Phono do podłączenia Twojego gramofonu!
Wbudowana technologia HEOS pozwala amplitunerowi współpracować z innymi urządzeniami HEOS w trybie multi room, a wszystko to pod kontrolą intuicyjnej aplikacji HEOS. Możesz nawet kontrolować amplituner, używając jedynie poleceń głosowych, dzięki funkcji Alexa HEOS lub przez aplikację Marantz Remote.

Najważniejsze cechy Marantz NR1609:

 • Ultracienki 7.2 kanałowy amplituner AV
 • 90W na kanał wzmocnienia Marantz
 • Osiem wejść HDMI z pełną obsługą wideo 4K
 • Realistyczny dźwięk 3D dzięki Dolby Atmos 5.1.2 oraz DTS:X / Virtual:X
 • Audyssey MultEQ, Dynamic Volume oraz Dynamic EQ
 • Streaming muzyki aż do rozdzielczości DSD 5.6 MHz oraz Deezer, Spotify Connect i Tidal
 • Port USB na przednim panelu do obsługi audio
 • Sterowanie głosowe Alexa umożliwiające kontrolę głównych funkcji przy pomocy HEOS, dostępne przez aktualizację oprogramowania systemowego
 • Kontrola przez aplikację Marantz Remote
 • Wbudowana technologia HEOS multi room
 • Bezprzewodowy streaming muzyki przez Bluetooth oraz Apple AirPlay
 • Wejście Phono do podłączenia gramofonu
 • 2.4/5GHz Wi-Fi dla stabilności połączenia w miejscach o dużym natężeniu sieci bezprzewodowych
 • Prosta konfiguracja i obsługa, inteligentny tryb ECO oszczędzający energię

Marantz NR1609 i NR1509

Marantz NR1509: kino domowe oraz streaming muzyki – prosto i stylowo

Niezwykle przystępny cenowo model NR1509 zapewnia kompletne rozwiązanie do kina domowego i streamingu muzyki dla użytkowników, którzy nie potrzebują funkcji dekodowania Dolby Atmos / DTS: X, ale nadal oczekują kompaktowego, eleganckiego centrum dla całego domowego systemu rozrywki. Amplituner 5.2 kanałowy, wyposażony w funkcjonalność Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio, oferuje pięć kanałów po 85 W każdy z wzmocnieniem Marantz oraz sześć wejść HDMI, w tym jedno na przednim panelu, z pełną obsługą wideo 4K.
Podobnie jak w przypadku modelu NR1609, amplituner umożliwia streaming muzyki w sieci aż do rozdzielczości DSD 5.6 MHz, a także obsługę Deezer, Spotify Connect, Tidal oraz radio internetowe TuneIn, zapewniając zarówno łączność bezprzewodową Bluetooth jak i Apple AirPlay, oraz technologię HEOS multi room dla prostego kontrolowania muzyki w całym domu oraz sterowanie głosowe Alexa przy wykorzystaniu Alexa HEOS.
Marantz NR1609 i NR1509

Najważniejsze cechy Marantz NR1509 (jak w modelu NR1609 z wyjątkiem):

 • 5.2 kanałowy amplituner AV z dekodowaniem Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio
 • 5 kanałów o mocy 85W każdy z wzmocnieniem Marantz
 • Sześć wejść HDMI, w tym jedno na przednim panelu, z pełną obsługą wideo 4K

Obydwa amplitunery AV Marantz NR1609 oraz NR1509 są dostępne w sprzedaży w kolorze czarnym oraz srebrno złotym, w cenach odpowiednio: 3.195 zł oraz 2.495 zł.
Źródło: informacja prasowa Horn Distribution