hi-fi

TUNER AM/FM ADVANCE ACOUSTIC MAT-605

news |

W dobie powszechnie panujących amplitunerów producenci coraz mniej uwagi poświęcają „niezależnym” tunerom w osobnych obudowach.

W dobie powszechnie panujących amplitunerów producenci coraz mniej uwagi poświęcają „niezależnym” tunerom w osobnych obudowach. Premiery nowych modeli zdarzają się nadzwyczaj rzadko, a dostępne na rynku urządzenia stanowią grupę bardzo nieliczną. Z tym większą przyjemnością przedstawiamy wprowadzony właśnie do sprzedaży najnowszy model tunera AM/FM francuskiej firmy Advance Acoustic : MAT-605.
Advance Acoustic na swój pierwszy tuner kazał nam czekać wyjątkowo długo. Od momentu pokazania pierwszego prototypu minęło blisko 3 lata! Rozpoczęcie produkcji było przekładane tak wiele razy że nawet najcierpliwsi i najzagorzalsi zwolennicy marki stracili nadzieję na uzupełnienie swoich zestawów o radio z logo Advance Acoustic...
W styczniu tego roku obietnice producenta w końcu się spełniły i do Polski dotarły pierwsze egzemplarze MAT-605.
Już sama waga ( 6,5 Kg ) daje nam odczuć że mamy do czynienia z nietuzinkowym urządzeniem. Rzut oka na tylną ściankę powoduje następne zaskoczenie – oprócz gniazd RCA znajdują sie tam gniazda XLR! MAT-605 posiada prawdziwe zbalansowane wyjścia. Obok znalazły sie dwa gniazda sterujące (trigger) i gniazdo RJ-45 mające w przyszłości posłużyć do współpracy z dodatkową przystawką MDB-607. Umożliwi ona odbiór sygnału DAB i radia internetowego. Listę niespodzianek dopełnia wejście USB służące do aktualizacji oprogramowania za pomocą komputera.
We wnętrzu urządzenia, oprócz zbalansowanego toru sygnału napotykamy jeszcze jedno, niestosowane w innych tunerach, aczkolwiek dla konstrukcji Advance Acoustic już tradycyjne rozwiązanie. Bufor lampowy na wyjściu sygnału (z lampami 12AX7) ma skutecznie likwidować niepożądaną „cyfryzację” dźwięku.
Po lewej stronie przedniego panelu umieszczono analogowe wskaźniki dostrojenia i poziomu sygnału.. Menu tunera obsługuje się za pomocą wygodnego centralnego pokrętła oraz przycisków, a wszystkie funkcje widoczne są na wyraźnym ciekłokrystalicznym wyświetlaczu po prawej stronie, na którym może być wyświetlana również data i godzina Tuner przystosowany jest do odbioru sygnału RDS, a w jego pamięci zapisać można do 100 stacji w zakresie FM lub AM.

Cena : 2490,- (aktualna na dzień 15.02.2009)

INFO http://www.bestaudio.pl