hi-fi

Revel M55XC, M80XC, L41XC, L42XC i L12XC

news |
Głośniki instalacyjne - Revel M55XC, M80XC, L41XC, L42XC i L12XC

Firma Revel wprowadza do oferty nowe głośniki instalacyjne M55XC, M80XC, L41XC, L42XC i L12XC odporne na ekstremalne warunki atmosferyczne.

Revel to dobrze znana marka hi-endowa tworząca sprzęt najwyższej klasy. Jej początki sięgają roku 1996. Warto pamiętać, że od samego początku za produktami tej firmy stoją cenieni i sprawdzeni inżynierowie.Revel to marka amerykańska należąca do koncernu Harman. Siedziba firmy znajduje się w stanie Connecticut w USA. Jak można wyczytać na firmowej stronie, Revel ma obsesję na punkcie dokładności brzmienia! Nauka jest podstawą wszystkich działań podejmowanych przez inżynierów dźwięku Revel. Perfekcyjne brzmienie i dokładność audio to cel realizowany każdego dnia.

Revel M55XC, M80XC, L41XC, L42XC i L12XC

W ramach tegorocznej wystawy CES 2018 zaprezentowane zostały bardzo ciekawe, innowacyjne i designerskie zewnętrzne głośniki instalacyjne. To seria odporna na ekstremalne warunki atmosferyczne (stopień ochrony IP56 oraz IP67). Obejmuje pięć modeli instalacyjnych głośników zewnętrznych: głośniki dwudrożne Revel M55XC i Revel M80XC, dwudrożną kierunkową satelitę Revel L41XC, dwudrożną satelitę Revel L42XC ze zintegrowanym oświetleniem z regulacją jasności, które może być wykorzystane na przykład jako oświetlenie ścieżki lub ogólne światło wypełniające o temperaturze barwowej 3000 K, podpowierzchniowy subwoofer Bandpass Revel L12XC. Wśród nowości zaprezentowany został również subwoofer do zabudowy ściennej Revel B28W oraz dedykowany mu wzmacniacz subwooferowy Revel SA1000.

Revel M55XC, M80XC, L41XC, L42XC i L12XC

Zastosowane w poszczególnych modelach normy IP oznaczają poziom ochrony przed kurzem i wodą. Norma IP56 zastosowana w modelach M55XC i M80XC oznacza, że aktywne i ruchome elementy głośników chronione są przed kurzem na poziomie 5, czyli zapewniają całkowitą ochronę przed koncentracją kurzu. Ochrona przed nim nie jest kompletna, ale nie powinien on penetrować tych obszarów, gdzie jest to niewskazane. Natomiast ochrona przed zalaniem jest na poziomie 6, czyli nawet w przypadku czasowego zanurzenia, np. w wodzie morskiej, woda nie powinna wywołać żadnych niepożądanych efektów. Natomiast norma IP67 zastosowana w modelach L41XC, L42XC i L12XC oznacza, że całkowitą ochronę przed kurzem oraz ochronę przed efektami zanurzenia w wodzie o głębokości do 1m. To bardzo ciekawa propozycja dla miłośników muzyki, którzy są na etapie projektowania domu i ogrodu.

Inną grupą instalacyjnych głośników Revel są głośniki do zabudowy, zarówno ścienne, jak i sufitowe. Wybór jest niezwykle zróżnicowany, a proponowane modele dają szeroki wachlarz możliwości kompozycji. Tak zaprojektowana przestrzeń daje możliwość stworzenia kina na użytek własny!

Źródło: informacja prasowa Support