s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Opera Wiedeńska w Samsung Smart TV

news |
niezdefiniowano - Opera Wiedeńska w Samsung Smart TV

Za pośrednictwem aplikacji streamingowej Wiener Staatsoper Livestreaming, która dostępna jest w Samsung Smart TV, przeniesiesz się do magicznego świata opery

Samsung Austria oferuje streaming Wiedeńskiej Opery Państwowej już od 2013 roku. Dzięki niebywałemu rozwojowi technologicznemu jako nastąpił w ostatnich latach, jakość transmisji telewizyjnych pod względem obrazu i dźwięku stoją na coraz wyższym poziomie. Wystarczy wspomnieć, że już od 2914 roku wybrane treści były dostępne w jakości UHD na telewizorach Samsung. Kolejny skok jakościowy zapewniło wprowadzenie technologii HDR. Widzowie mogą się teraz cieszyć niespotykanym jak dotąd realizmem transmisji, ponieważ w trybie HDR zawartość obrazu jest jaśniejsza, kontrast bogatszy, a kolory głębsze.
Posiadacze telewizorów Smart TV marki Samsung dzięki przygotowanej dla nich aplikacji mogą oglądać transmisje na żywo w dniu premiery, prosto z Wiednia, jak również skorzystać z dostępnej biblioteki tytułów w systemie VOD.

W lutym i marcu bieżącego roku na miłośników opery czeka wiele wyjątkowych spektakli np. "Otello" Verdiego z Aleksandrą Kurzak, "Kopciuszek" Rossiniego czy "Ariodante" Händla. Ale oprócz opery przygotowano coś z myślą o miłośnikach baletu – od 13 marca będą oni mogli obejrzeć słynną "Rajmondę".
Przedstawienia Opery Wiedeńskiej przyciągają fanów z całego świata, a bilety na najsłynniejsze spektakle wyprzedają się błyskawicznie. Okazuje się, że w sytuacji, gdy nie możemy osobiście uczestniczyć w przedstawieniach, możemy za sprawą telewizorów Samsung Smart TV doświadczyć wspaniałych przeżyć jakbyśmy sami tam byli.
Samsung Smart TV
Widzowie korzystający z Samsung Smart TV, w ramach aplikacji Wiener Staatsoper, mogą wykupić pojedynczy dostęp do wybranych produkcji lub skorzystać z abonamentu, który jest idealnym rozwiązaniem dla miłośników opery w najlepszym światowym wydaniu. Wybrane materiały dostępne są w wysokiej jakości Ultra High Definition. Co więcej, widzowie mogą wybrać, czy chcą oglądać transmisję z widokiem na całą scenę czy obraz z przybliżeniem na artystów i wydarzenia.
Dzięki technologii Quantum Dot, zastosowanej w telewizorach QLED TV, każdy szczegół wyjątkowych dekoracji scenicznych czy dopracowanych kostiumów będzie doskonale widoczny. Technologia HDR10+ sprawi, że zobaczymy głębszy kontrast i pięknie nasycone kolory. Ale opera to połączenie obrazu i dźwięku. Jeśli chcemy poczuć dreszcz emocji, usłyszeć doskonale popisy śpiewaków czy poznać niuanse libretta, wystarczy rozszerzyć domowy zestaw audio-wideo o soundbar. Wybierając takie rozwiązanie szybko i łatwo stworzymy idealne warunki do odbioru opery, a także filmów czy koncertów. Krystaliczne brzmienie zapewni m.in. bezprzewodowy soundbar HW-K950. Dzięki zastosowanej technologii Dolby Atmos uzyskamy prawdziwie przestrzenny dźwięk. W połączeniu z 65-calowym telewizorem QLED TV poczujemy się niemalże jak na widowni Opery Wiedeńskiej.
Źródło: informacja prasowa Samsung