hi-fi

Acrolink Anniversario 7N-PC 4020 i 7N-PC 4030

news |
Acrolink Anniversario 7N-PC 4020 i 7N-PC 4030

Dwa najnowsze przewody zasilające japońskiego Acrolinka ze średniej półki cenowej: 7N-PC 4020 i 7N-PC 4030 oznaczono sugestywnie brzmiącą nazwą Anniversario

Premiera nowych produktów ma bezpośredni związek z 30-leciem działalności firmy, która zaczynała pod nazwą Acrotech i z czasem przerodziła się w Acrolink. No ale dlaczego po włosku? Otóż ekipa Acrolinka uważa, że to tam powstały w XVIII wieku podwaliny nowoczesnej muzyki – od klasyki, przez rock i pop, aż do folku z całego świata – i właśnie Włochom zawdzięczamy to, jaka jest dziś.Jeśli natomiast chodzi o stronę techniczną, Japończycy pozostali przy miedzi Stressfree najwyższej próby 7N, czyli o czystości 99.99999%. Tym razem jednak półprodukt dostarczony Acrolinkowi przez Mitsubishi Cable Industries, oznaczony symbolem DUCC (Dia Ultra Crystallized Copper) ma strukturę kraciastej siatki o regularnym kształcie, z kryształami o wielkości kilkudziesięciokrotnie większej niż w standardowym przewodniku.

kable sieciowe Acrolinka 7N-PC 4020 i 7N-PC 4030

Powstają dzięki zastosowaniu szeregu procesów technologicznych, m.in. ciągnienia z pręta o większej grubości, a następnie wyżarzania, czy naświetlania rentgenowskiego. Dzięki temu udało się zredukować "grubości" styku pomiędzy pojedynczymi kryształami, a także uzyskać jednolitą kierunkowość, co wpływa bardzo pozytywnie na jakość transmisji sygnału.

Przewodniki mają strukturę multistrand, przekrój pojedynczej "nitki" nie zmienił się, natomiast zwiększyła się ich ilość w każdym ze splotów. Nie mniej istotnym aspektem konstrukcyjnym jest eliminacja drgań własnych materiału. Tutaj Japończycy pozostają przy rozwiązaniach sprawdzonych w standardowych wersjach 4020 i 4030 – w bezpośrednich otulinach przewodników wykorzystano żywicę poliolefinową oraz mieszankę proszku wolframowego z amorficznym, na zasadzie struktury szczelnie oplatającej wszystkie trzy żyły przewodzące. Izolacja zewnętrzna to ponownie odporny na odkształcenia mechaniczne oraz promieniowanie UV poliuretan, który dodatkowo eliminuje szkodliwe drgania, oferując inny rozkład charakterystyki materiałowej.

kable sieciowe Acrolinka 7N-PC 4020 i 7N-PC 4030

Warto wspomnieć, że proces produkcji nowych modeli w przypadku firmy Acrolink polega każdorazowo na dokonaniu wszechstronnych pomiarów, a następnie krytycznych odsłuchach prototypów, które idą do dalszych poprawek, jeśli nie spełniają oczekiwań.

Najnowsze sieciówki Anniversario zastępują poprzednie modele. W wersjach 1.5 i 2 m kosztują odpowiednio: 7N-PC 4020 – 1.790 zł i 1.990 zł, natomiast 7N-PC 4030 – 2.490 zł i 2.690 zł.

Źródło: informacja prasowa Nautilus