s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Przedwzmacniacz AV Marantz AV8805

news |
niezdefiniowano - Przedwzmacniacz AV Marantz AV8805

W najnowszym 13-kanałowym przedwzmacniaczu AV8805 Full 4K Ultra HD znajdziemy starannie dobrane komponenty, wyszukaną funkcjonalność i niezawodność, czyli wszystko co najlepsze

Firma Marantz przedstawia swój pierwszy 13-kanałowy procesor dźwięku. AV8805 doskonale poradzi sobie z dowolnym formatem audio wysokiej rozdzielczości, a wyjątkowa jakość reprodukowanego dźwięku, przypadnie zapewne do gustu melomanom, którzy cenią urządzenia potrafiące odtworzyć nawet najdelikatniejsze, zarejestrowane w nagraniach dźwięki.

Marantz AV8805 nie tylko obsługuje dźwięk 13.2, integruje on w sobie także unikalny, niezależny dla wszystkich kanałów, moduł Hyper Dynamic Amplifier Module (HDAM). Umożliwia także bezprzewodowe przesyłanie sygnału do wielu pomieszczeń, dając tym samym użytkownikom możliwość cieszenia się muzyką w całym domu. Wśród podobnych urządzeń na rynku audio nie jest to częste rozwiązanie.
Ten bezkompromisowy, wielokanałowy procesor i przedwzmacniacz AV opracowano z myślą o osobach, które są miłośnikami najwyższej jakości rozrywki. AV8805 dedykowany jest do współpracy z wysokiej jakości zewnętrznym wzmacniaczem mocy lub aktywnym zestawem kolumn. Projekt łączy futurystyczny i typowo minimalistyczny dla firmy Marantz design z doskonałym brzmieniem. Radość z przestrzennego dźwięku zapewni możliwość obsługi najnowszych formatów dźwięku 3D, w tym dekodowanie Dolby Atmos, DTS: X. Wraz z aktualizacją oprogramowania udostępnione zostaną wkrótce bezpłatnie także funkcje Auro 3D.
Marantz AV8805
Co więcej, dzięki zaimplementowaniu w ośmiu kanałach, najwyższej jakości, 32-bitowych cyfrowo-analogowych przetworników AK4490, udoskonalono jakość dźwięku.
Na podstawie przygotowanych dla AV8805 rygorystycznych testów mechanicznych, opracowana została także wyjątkowa konstrukcja obudowy. Testy te miały na celu zapewnienie najlepszych parametrów zarówno odtwarzanej muzyce jak i filmom: bardzo sztywne chassis - jest podstawą dla wszystkich drukowanych płytek z elektroniką. Dzięki temu nie pojawiają się żadne niepożądane, wynikające z mikrofonowania, sygnały. Tłumione są także wszelkie szkodliwe wibracje.
Przewymiarowany transformator toroidalny zasila potężne kondensatory. Dla dodatkowej stabilności, jest on umieszczony na aluminiowym cokole o grubości 5 mm. W AV8805 użyto aż 17 modułów HDAM, a pokryte miedzią chassis, doskonale ekranuje całą elektronikę. Rozwiązanie to gwarantuje ponadto najlepsze połączenie z masą w dowolnym punkcie i znacznie poprawia odstęp sygnału do szumu. Wszystko to ma na celu uzyskanie najlepszej możliwej separacji kanałów i zapewnienie dźwiękowi, prawdziwej referencyjności.
Marantz AV8805
W instalacjach, które wymagają niestandardowych rozwiązań, AV8805 oferuje zbalansowane wejście stereo oraz programowalne, zbalansowane wyjścia 15.2 na złączach XLR, w tym dwa wyjścia dla subwooferów, wyjścia dla kanałów Front-Height oraz wyjścia dla kanału odpowiedzialnego za sygnał nad głową. Ta rozległa, zbalansowana, oparta o złącza XLR kompatybilność, zapewnia wysoką wydajność zarówno w instalacjach domowych jak profesjonalnych studiach, podczas gdy wyjścia RCA w standardzie 15.2 zapewniają dodatkową kompatybilność z wieloma typami wzmacniaczy mocy i systemami kolumn aktywnych.
AV8805 poprawia dodatkowo jakość dźwięku, delikatnie przetwarzając wszystkie sygnały za pośrednictwem modułów Marantz HDAM. Pracują one w topologii Current Feedback i są one odseparowane od wzmacniaczy mocy i zainstalowano je przed wyjściami XLR lub RCA. Miłośnicy kina domowego najwyższej jakości, znajdą tu również wejście phono MM – to oczywiście idealna propozycja dla miłośników płyt winylowych.
Dzięki zaawansowanej technologii łączności bezprzewodowej do dyspozycji mamy zarówno Wi-Fi jak i Bluetooth. Przy tak ogromnej ilości funkcji, AV8805 z łatwością staje się kluczowym elementem kompletnego, bezprzewodowego systemu multi-room. Użytkownicy mogą cieszyć się swoją ulubioną muzyką w dowolnym pokoju, a nawet na zewnątrz domu. Dostępna jest także możliwość współpracy z serwisami Spotify, TuneIn Internet radio, Amazon Prime Music, JUKE, Soundcloud, TIDAL, Napster, Deezer i Apple Airplay, a wraz z aktualizacją oprogramowania, AV8805 będzie wkrótce wyposażony dodatkowo w funkcję Alexa Smart Home Skill - dedykowanych dla urządzeń Amazon. Pozwoli to na wydawanie poleceń głosowych i natywne sterowanie różnorodnymi funkcjami, takimi jak włączanie/wyłączanie, regulacja głośności, wyciszanie/wyłączanie wyciszenia, odtwarzanie muzyki/włączanie pauzy, przełączanie zewnętrznego wejścia i obsługa usług streamingowych. Usługi te dostępne są w zależności od regionu.
Marantz AV8805
Marantz AV8805 posiada również zaawansowaną, w pełni kompatybilną ze standardem 4K, sekcję wideo. Jest ona zgodna ze standardem HDMI i specyfikacją HDCP 2.2 we wszystkich ośmiu wejściach HDMI. AV8805 wyposażono również w udoskonalony kanał dźwięku zwrotnego (eARC), który dedykowany jest dla zaawansowanych formatów audio z pojedynczym połączeniem HDMI. Dla zapewnienia możliwości zdalnego sterowania i współpracy z innymi komponentami zestawu kina domowego, AV8805 posiada na tylnym panelu wejście i wyjście dla pilota zdalnego sterowania na podczerwień, a także podwójne wyjście trigger 12 V.
Szeregowy port RS-232C z certyfikatem Crestron Connected pozwala ponadto łączyć bezpośrednio AV8805 z zewnętrznym systemem sterowania. Szybka i łatwa integracja z automatyką Crestron możliwa jest dzięki definiowalnemu IP. Na koniec warto wspomnieć, iż Marantz AV8805 wyposażono także w Audyssey MultEQ XT32, LFC, Sub EQ HT, Dynamic Volume i Dynamic EQ, które zapewniają najlepszą z możliwych korekcję brzmienia dźwięku kina domowego.
Przedwzmacniacz Marantz AV8805 oferowany jest w cenie 3.999 euro i będzie dostępny w autoryzowanych salonach Marantz od marca 2018 roku.
Źródło: informacja prasowa Horn