kino domowe

EKOLOGICZNY SHARP LCD AQUOS SERII D65E

news |

Strategia firmy Sharp preferuje zrównoważony rozwój technologii i ekologiczne wykorzystanie materiałów.

Strategia firmy Sharp preferuje zrównoważony rozwój technologii i ekologiczne wykorzystanie materiałów. Filozofia ta znajduje swoje odzwierciedlenie w najnowszej serii telewizorów LCD AQUOS serii D65E. Oszczędzający energię tryb pracy ECO pozwala na dwustopniowe zmniejszenie jasności podświetlenia (o 20% i o 30%). W trybie ‘standby’ zużycie energii wynosi dużo poniżej 1 W, a w trakcie pracy model 32-calowy potrzebuje jedynie 140 W. Dodatkowo w serii LC-D65E wykorzystano technologię OPC dostosowującą poziom jasności do aktualnych potrzeb. Umożliwia ona obniżenie natężenia podświetlenia telewizora w pomieszczeniach, gdzie światło jest przyciemnione.

“Klienci poszukują innowacyjnych urządzeń i rozwiązań. Oczekują wysokiej jakości, ciekawego designu i szerokiej gamy technicznych udogodnień, ale zwracają również uwagę na parametry ekologiczne.” - wyjaśnia Cezary Urynowicz z Sharp Electronics Poland. „Dbałość o ekologię rozpoczyna się już przy produkcji. Użyte materiały muszą podlegać recyclingowi, a wytworzone produkty muszą posiadać odpowiednie parametry energetyczne. Nowa seria telewizorów LCD AQUOS LC-D65E spełnia wszystkie te kryteria, a dzięki wspomnianym rozwiązaniom energetycznym klient osiąga prawdziwe oszczędności i minimalizację kosztów.” - mówi Urynowicz.
Technologia zastosowana w panelach modelu D65E to klasa sama w sobie. Pełna rozdzielczość HD 1920 x 1080 pikseli, filmowy tryb 24p, współczynnik dynamicznego kontrastu równy 20000:1 i czas reakcji na poziome sześciu milisekund umożliwiają uzyskanie krystalicznie czystych, dynamicznych obrazów. Poziom jasności sięgający 450 kandeli na metr kwadratowy osiągany przez bezrefleksyjne panele ASV to doskonałe ostre obrazy w każdych warunkach oświetlenia.
Łatwość użycia: Na intuicyjną obsługę pozwala dostępne menu ekranowe w 23 językach. System ten umożliwia szybkie zapamiętanie ustawień, bez konieczności brnięcia przez opisy w instrukcji. Dzięki funkcji ‘Quick Start’ telewizor gotowy jest do użycia już w 5 sekund po włączeniu.
Oferowane opcje podłączenia, w które wyposażone są telewizory serii LC-D65E firmy Sharp, sprawiają, że obsługa to czysta przyjemność. Trzy złącza HDMI w wersji 1.3 i dwa porty SCART oznaczają, że urządzenia te mogą zostać podłączone w różnych konfiguracjach np. z nagrywarką Blu-ray lub podobnym sprzętem. Dzięki wejściu USB, fotografie i muzyka w formacie MP3 mogą zostać odtwarzane bezpośrednio przez telewizor. Wszystkie wejścia umiejscowione są na boku obudowy urządzenia, co pozwala na wygodne podłączenie aparatu fotograficznego, konsoli do gier, czy nośnika z plikami MP3.
Dla optymalnej jakości dźwięku zamontowano dwa 10-watowe głośniki dające efekt Surround-Sound. Są one wbudowane w dolną część ramy. Funkcja automatycznego sterowania głośnością dostosowuje poziom dźwięku w filmach i programach telewizyjnych do ustawionej przez użytkownika głośności. Cyfrowy wzmacniacz i technologia Clear Voice poprawiająca brzmienie mowy ludzkiej, dopełniają wyposażenie nowych modeli serii AQUOS.
Model Sharp AQUOS LC-D65E dostępny jest w rozmiarach ekranu: 32 -, 37- oraz 42 cale. Wszystkie dostępne są już 
w sprzedaży.
Ceny: 
Sharp AQUOS LC-D65E
32’’ LC-D65E – 2.899 zł. 
37’’ LC-D65E – 3.449 zł. 
46’’ LC-D65E – 5.999 zł.