s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Dynaudio Sub 3 i Sub 6

news |
niezdefiniowano - Dynaudio Sub 3 i Sub 6

Dynaudio odświeża ofertę subwooferów o dwa nowe modele: Sub 3 i Sub 6, które zastępią wszystkich poprzedników

Ciekawostką jest, że tańszy Sub 3, to drapieżna bestia o gabarytach tylko nieznacznie mniejszych od starszego modelu Sub 600. Wykorzystano tu znany z tego ostatniego moduł wzmacniający w klasie D o mocy 300 W, wraz z identycznym panelem ustawień Głośnik wykonano z tradycyjnego MSP, czyli polimeru krzemianowo-magnezowego. Na tym jednak podobieństwa się kończą, gdyż reszta konstrukcji została zaprojektowana od podstaw, na czele z przeznaczonym do tego modelu głośnikiem. Jest on nieco mniejszy i ma średnicę 24 cm, a wykorzystane w nim rozwiązania odpowiadają jakościowo nowej serii Contour – głośnik w Subie 3 charakteryzuje się wyższą efektywnością i rozszerzonym pasmem przenoszenia. Lepiej wypada też cena, gdyż nowy model jest tańszy od Suba 600.

Natomiast droższy Sub 6 to coś dotąd niespotykanego w ofercie Duńczyków. Jego skrzynka jest wyjątkowo szeroka, niska i płytka, a po obu jej stronach znajdują się osobne 24cm głośniki, pracujące w trybie push-push. W dodatku dysponują one membranami wykonanymi z aluminium, podklejonego od strony wewnętrznej celulozą, która redukuje rezonanse własne metalu. Patent ten został ochrzczony mianem MSP+ Hybrid Drive, a firmowy krzemian magnezu (MSP) przyjmuje tu postać nakładki na środku membrany, będącej dodatkową strukturą usztywniającą. Zapewnia ona powierzchni membrany odpowiednią sztywność przy ekstremalnych parametrach pracy: trzeba przyznać, że pasmo graniczne 16 Hz ze spadkiem 3 dB i 500-watowe wzmocnienie przy użyciu topowego modułu Hypex Ncore pracującego w klasie D, przedstawiają się bardziej niż zachęcająco.
Dynaudio Sub 3 i Sub 6
Nie mniej istotną cechą Suba 6 jest cyfrowy korektor DSP z rozbudowanymi opcjami filtrowania, a także zaprogramowanymi presetami służącymi do zestrojenia Suba 6 z niektórymi modelami kolumn Dynaudio. Użytkownik dokonuje wyboru w bardzo prosty sposób, za pomocą wyświetlacza na tylnym panelu. Obecnie dostępne są: Contour, Confidence, Evidence, Special Forty i Special Twenty-Five, jednak producent deklaruje, że aktualizacje będą pojawiać się w późniejszych terminach.
Obydwa modele subwooferów umożliwiają także połączenie dwóch lub więcej jednostek w systemie stereo lub surround z konfiguracją za pomocą przełącznika Master/Slave. Sub 3 i Sub 6 dostępne są w satynowej bieli i czerni, a ich ceny wynoszą odpowiednio: 6.290 i 9.900 zł.
INFO dynaudiopoland.pl