gadżety

RIVA ARENA i FESTIVAL

news |
RIVA ARENA i FESTIVAL

Streamingowy system multiroom nowej generacji

Produkty firmy RIVA Audio z wielokrotnie nagradzanej serii WAND (Wireless Audio Network Design) trafiły na nasz rynek. Seria WAND "+" oferuje doskonałe doznania odsłuchowe oraz elastyczność i swobodę bezprzewodowego odtwarzania dźwięku w dowolnej przestrzeni i z dowolnego źródła sieciowego, a także prostą instalację i intuicyjne sterowanie.Seria WAND firmy RIVA składa się z kompaktowych głośników ARENA oraz pełnozakresowych głośników FESTIVAL. Wygodny i łatwy w obsłudze bezprzewodowy system audio multiroom "+" pozwala przesłać dżwięk w jakości hi-fi do innego pomieszczenia lub na zewnątrz pochodzący z dowolnego źródła sieciowego lub lokalnego.

Dzięki zastosowaniu opatentowanej przez RIVA technologii Trillium i wyjątkowemu dźwiękowi, seria WAND jest dedykowana dla entuzjastów muzyki, którzy oczekują naturalnego brzmienia. Urządzenia obsługują standardy łączności bezprzewodowej, takie jak WI-FI, Bluetooth, AirPlay i DLNA oraz mogą przesyłać strumieniowo treści audio dla Chromecasta i Spotify Connect.

RIVA ARENA i FESTIVAL

Dodatkowo, zintegrowany tryb Away, odporność na zachlapania oraz opcjonalny akumulator zapewniają swobodę słuchania muzyki w dowolnym miejscu, nawet bez dostępu do Wi-Fi.

Seria WAND jest łatwa w obsłudze i konfiguracji, dzięki wbudowanemu Chromecast oraz integracji z aplikacją Google Home. Po podłączeniu wystarczy wejść do biblioteki muzycznej lub otworzyć ulubiony serwis streamingowy, aby natychmiast zacząć słuchać muzyki. Dzięki aplikacji Google Home możemy utworzyć strefy i przesyłać utwory w całym domu lub firmie. Aplikacja RIVA WAND oferuje zaawansowane funkcje, w tym niestandardowe tryby odsłuchu czy odtwarzanie z lokalnych źródeł muzyki, takich jak USB, AUX i wejść optycznych.

Za wyjątkową jakość dźwięku odpowiadają customowe przetworniki ADX, które umożliwiają produktom WAND tworzyć naprawdę imponujące brzmienie z głębokim, mocnym basem. Głośniki ARENA i FESTIVAL są kompatybilne z Hi-Res Audio i pozwalają na odtwarzanie plików muzycznych o rozdzielczości do 24-bitów/192 kHz. Obsługiwane są następujące formaty audio: MP3, ALAC, APE, FLAC, FLAC HD, HLS, WMA, RTSP i PCM / WAV.

Tryb 'Away Mode' w głośnikach ARENA i FESTIVAL umożliwia łatwe tworzenie sieci Ad Hoc w sytuacji kiedy np. nie ma dostępu do sieci Wi-Fi. Opcjonalny akumulator o czasie pracy ponad 20 godzin oraz odporna na zachlapanie obudowa pozwalają na korzystnie z urządzenie na zewnątrz.

RIVA ARENA i FESTIVAL

Od czasu wprowadzenia na rynek, seria RIVA WAND zdobyła wiele wyróżnień, w tym prestiżową nagrodę CES 2017 Innovation Honoree Award, nagrody: CTA 2017 Mark of Excellence Award, Residential System 2016 CEDIA Best of Show Award, TWICE CEDIA Best of Show Award, Innovation & Tech Today's Editor's Choice Award oraz TWICE CES 2017 Pick Award.

RIVA ARENA

RIVA ARENA to kompaktowy głośnik bezprzewodowy multiroom "+", który idealnie nadaje się dla miłośników muzyki ceniących sobie realizm przekazu na żywo. ARENA wyposażona jest w 3 pełnozakresowe przetworniki ADX z 3 pasywnymi radiatorami.

RIVA FESTIVAL

FESTIVAL jest niekwestionowanym liderem wśród bezprzewodowych głośników multiroom "+" w serii WAND firmy RIVA. FESTIVAL posiada wewnętrzną część obudowy wykonaną z MDF, aby zmniejszyć wibracje i niechciane zabarwienia akustyczne, co znacząco podnosi poziom realizmu odsłuchowego. FESTIVAL napędzany jest przez 6 customowych wooferów ADX i głośników wysokotonowych, połączonych z 4 pasywnymi radiatorami, zapewniając do 106dB sygnału wyjściowego bez kompresji dynamiki oraz odtwarzają niskie tony do 38Hz.

RIVA ARENA i FESTIVAL

Obydwa głośniki ofeowane są w kolorze czarnym z tytanowym grillem, lub białym ze srebrnym grillem. Cena głośnika ARENA wynosi 1.199zł, a FESTIVAL 2.399zł. Akumulator ARENA będzie dostępny w kolorze czarnym lub białym w cenie 469zł. Urządzenia można nabyć w sieci sklepów MP3Store z grupy Audiokracja oraz online w Empik oraz Euro RTV-AGD.

Obydwa modele będą prezentowane podczas targów Audio Video Show 2017 - Hotel Sobieski, pokój 201.

INFO www.mip.bz