hi-fi

Yamaha MusicCast R-N303D

news |
Yamaha MusicCast R-N303D

Yamaha zapowiada wprowadzenie nowego stereofonicznego amplitunera sieciowego MusicCast R-N303D

Projektanci wyposażyli nowy amplituner Yamahy w wysokiej klasy wzmacniacz. Moduł ten wykorzystuje dyskretną konfigurację typu push-pull i zapewnia maksymalną moc wyjściową 140 W na kanał (8 Ω). Całość charakteryzuje się niską impedancją i ograniczoną do absolutnego minimum długością toru sygnałowego. Ponadto w celu wyeliminowania strat energii zasilacz umieszczono blisko sekcji wzmacniacza. Dzięki perfekcyjnemu dopracowaniu konstrukcji urządzenia amplituner wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami i może współpracować z dowolnymi kolumnami głośnikowymi.Aby zapewnić najwyższą wierność dźwięku, projektanci MusicCast R-N303D sięgnęli po układy audio, które opracowano pod kątem wysokiej jakości brzmienia. Rozdzielenie sekcji analogowej i cyfrowej do postaci oddzielnych bloków pozwoliło skutecznie obniżyć wewnętrzne interferencje. Ponadto dzięki zastosowaniu starannie wyselekcjonowanych komponentów, wykorzystywanych także w modelach klasy high-end, urządzenie zapewnia niską impedancję i wysoki stosunek sygnału do szumu.

MusicCast R-N303D z łatwością wydobywa na światło dzienne całe piękno muzyki zapisanej w cyfrowej muzyce wysokiej rozdzielczości. Zaawansowany przetwornik c/a Burr-Brown 192 kHz/24 bity perfekcyjnie odczytuje wszelkie brzmieniowe niuanse zapisane w natywnym formacie DSD 5,6 MHz i plikach AIFF/WAV/FLAC 192 kHz/24 bity oraz Apple Lossless 96 kHz/24 bity.

amplitunera sieciowego Yamaha MusicCast R-N303D

Istotnym elementem, który decyduje o jakości dźwięku odtwarzanego z sieci, jest Yamaha Original Network Module. Moduł ten jest wyposażony w precyzyjny zegar, redukujący do minimum jitter podczas odtwarzania materiałów z sieci i źródeł USB/Bluetooth.

Amplituner Yamaha MusicCast R-N303D łączy wysoką jakość brzmienia z szerokim dostępem do muzyki i łatwością współpracy z urządzeniami audio. Bogactwo możliwości zapewnia m.in. kompatybilność z systemem MusicCast. To autorskie rozwiązanie Yamahy za pośrednictwem łączności bezprzewodowej Bluetooth, AirPlay i Wi-Fi pozwala odtwarzać cyfrową muzykę ze smartfonu, tabletu, komputera lub dysku NAS, a nawet przesyłać ją do dowolnego urządzenia z rodziny MusicCast znajdującego się w innym pokoju.

amplitunera sieciowego Yamaha MusicCast R-N303D

Aby zwiększyć funkcjonalność swojego modelu, projektanci Yamahy wyposażyli go w liczne wejścia audio. Użytkownik może podłączyć m.in. odtwarzacz CD, a za pomocą złączy optycznego i współosiowego również telewizor i odtwarzacz Blu-ray. Te dwa ostatnie połączenia sprawiają, że sygnał audio pozostaje w cyfrowej postaci, co przekłada się na czyste i dynamiczne brzmienie. Ponadto MusicCast R-N303D jest wyposażony w tunery analogowy FM i cyfrowy DAB+, a także zapewnia dostęp do serwisów muzycznych, m.in. Spotify, Tidal i Deezer, oraz radia internetowego.

Pełną kontrolę urządzenia umożliwia bezpłatna aplikacja MusicCast Controller na smartfony i tablety z iOS lub Androidem. Co więcej, wystarczy stuknąć palcem i przesunąć po intuicyjnie zaprojektowanym ekranie, aby z łatwością obsługiwać wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast.

Sieciowy amplituner stereo MusicCast R-N303D pojawi się w sprzedaży pod koniec trzeciego kwartału br. Klienci będą mieli do wyboru dwie wersje kolorystyczne: srebrną i czarną. Cenę amplitunera poznamy w chwili wprowadzania produktu na rynek.

INFO www.audioklan.pl