hi-fi

Ultrasone Signature Studio

news |
Ultrasone Signature Studio

Ultrasone prezentuje Signature Studio: solidnie zbudowane, zamknięte słuchawki oferujące doskonałe brzmienie i wysoki komfort użytkowania zarówno w studio, jak i w terenie

W trakcie projektowania Signature Studio Ultrasone skupił się przede wszystkim na profesjonalnym zastosowaniu tych słuchawek, biorąc pod uwagę pomysły i sugestie muzyków oraz inżynierów dźwięku z całego świata. Efektem są słuchawki dynamiczne o konstrukcji zamkniętej, których rozdzielczość dźwięku, solidność wykonania i wysoki poziom ekranowania zrobią wrażenie nawet na najbardziej wymagających użytkownikach. Pokryte warstwą tytanu, 40-milimetrowe membrany mylarowe mają rozmiar umożliwiający precyzyjną analizę odsłuchiwanego dźwięku. Ich pasmo przenoszenia obejmujące zakres od 8Hz do 40kHz jest zdecydowanie szersze niż pasmo słyszalne dla ludzkiego ucha. Pokrycie membran warstwą jednego z najtwardszych znanych materiałów, tytanu, gwarantuje wysoką rozdzielczość i precyzję odtwarzanego materiału.Ultrasone Signature Studio korzystają z opatentowanej technologii S-Logic Plus, doskonałej do zastosowań profesjonalnych. Dzięki niej słuchawki oferują szeroką scenę i doskonałą gradację planów, co sprawia, że użytkownik ma wrażenie, jakby słuchał doskonałych studyjnych monitorów, a nie słuchawek. Także dzięki S-Logic możemy operować głośnością o 3 do 4dB niższą, by zapewnić taką samą postrzeganą przez użytkownika głośność. To znacząco zmniejsza poziom zmęczenia, który jest nieodłącznym składnikiem długich sesji ze słuchawkami na uszach.

Również sama fizyczna konstrukcja słuchawek Signature Studio – miękki pałąk oraz niska waga, wynosząca zaledwie 290g – przyczynia się do wyjątkowego komfortu ich użytkowania. Dodatkowo słuchawki same dopasowują się do kształtu głowy, a oddychające materiały zapobiegają nieprzyjemnemu poceniu się uszu. Konstrukcja zamknięta Signature Studio efektywnie odcina użytkownika od dźwięków zewnętrznych. Dzięki temu użytkownik może całkowicie skupić się na tym, co najważniejsze – na muzyce.

Kolejnymi kluczowymi cechami dla słuchawek profesjonalnych, zwłaszcza jeśli mają być one używane w różnych warunkach, z jakimi profesjonalistom przychodzi zmierzyć się w trakcie pracy w terenie, są wytrzymałość i trwałość. Solidna konstrukcja Signature Studio została opracowana właśnie pod kątem takiej trudnej, niosącej wyzwania pracy. W pałąku i muszlach zastosowano ten sam mocny plastik, z którego skorzystano w serii PRO. Materiały poduszek użytych na pałąku i muszlach także charakteryzują się wysoką trwałością.

By zagwarantować przestrzeganie najwyższych standardów jakościowych, każda para Signature Studio jest wykonywana ręcznie w zakładach produkcyjnych Ultrasone'a. Wykonanie jednej pary zajmuje pracownikom fabryki w Raucherbergu w Bawarii wiele godzin.

Do zestawu dołączono wszystkie akcesoria, które mogą być potrzebne profesjonalnemu użytkownikowi Signature Studio: trwały, 3-metrowy kabel zakończony jackiem 6,3mm do stosowania w studio oraz drugi, krótszy (1,2m) kabel z 3,5mm minijackiem do podłączania do notebooka, urządzenia nagrywającego bądź interfejsu audio. Wszystkie złącza kabli są wyposażone w bagnety, co likwiduje ryzyko przypadkowego rozłączenia w trakcie pracy.

Model Signature Studio będzie dostępny w sklepach od początku maja br. Jego cenę ustalono na 2090zł.

INFO www.ultrasone.audio/pl