hi-fi

Mark Levinson No 519, No 52 i No 536

news |
Mark Levinson No 519, No 52 i No 536

Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań warto zwrócić uwagę na referencyjny zestaw składający się z odtwarzacza CD Mark Levinson No 519, preampa dual-mono Mark Levinson No 52 oraz monobloków Mark Levinson No 536

Źródłem w tym zestawie jest kompletny, nowoczesny odtwarzacz muzyczny Mark Levinson No 519. Łączy on w sobie bezprzewodowe i przewodowe przesyłanie muzyki z tradycyjnym odtwarzaniem płyt CD oraz możliwość podłączania napędów USB, innych źródeł cyfrowych, a także Bluetooth z technologią Clari-Fi firmy HARMAN, służącą do rekonstrukcji muzyki, która utraciła jakość w procesie cyfrowej kompresji danych. No 519 wyposażony jest w przetwornik ML z procesorem ESS Sabre32 Reference i umożliwia odtwarzanie plików o rozdzielczości do 24 bitów, 192kHz z PCM i DSD double-speed. Urządzenie zawiera kompletny komputer na platformie Linux, zapewniający płynną pracę na najwyższym poziomie jakościowym, niezależnie od konfiguracji. Odtwarzacz wyposażono w obsługę serwisów streamingowych, m.in. Spotify Connect, TIDAL czy Deezer, oraz ogromną ilość stacji radia internetowego i podcastów. Cyfrowa regulacja poziomu dźwięku pozwala na używanie odtwarzacza jako samodzielnego urządzenia podłączonego do słuchawek, bezpośrednio do końcówek mocy lub aktywnych kolumn bez potrzeby stosowania osobnego przedwzmacniacza. Przełączane wyjście niesymetryczne z filtrem low-pass umożliwia bezpośrednie połączenie z aktywnym subwooferem.Drugim elementem opisywanego zestawu jest referencyjny przedwzmacniacz dual-mono z systemem podwójnej obudowy Mark Levinson No 52. To najlepszy przedwzmacniacz Mark Levinson w historii. Jest podzielony między dwie obudowy wykonane z solidnych aluminiowych blach i profili. W jednej umieszczone zostały układy zasilające oraz układ sterujący urządzeniem wraz z wyświetlaczem. W drugiej natomiast umieszczono wyłącznie układy wzmacniające i wejścia z wyjściami. Obszerna gama wejść analogowych i sterujących pozwala, by No 52 służył jako serce kompletnego centrum muzycznego. No 52 zawiera również tryb SSP, który zapewnia możliwość integracji źródeł podłączonych do systemu kina domowego przy zachowaniu optymalnej i niezależnej pracy stereo dla muzyki.

Ostatnim elementem tego zestawu elektroniki są dwa referencyjne monobloki Mark Levinson No 536, czyli wzmacniacze jednokanałowe wyposażone w czystą ścieżkę obwodu dla wysokiego prądu, niski poziom zniekształceń dostarczający 400 watów na kanał i pracujące w klasie A dla większości warunków odsłuchowych. Ten w pełni różnicowy, w pełni dyskretny, monofoniczny wzmacniacz Pure-path wysteruje praktycznie każdą kolumnę bez wysiłku z nienagannym brzmieniem, muzykalnością i otwartością. Mark Levinson No 536 został umieszczony w aluminiowej obudowie serii 6000.

Tak skomponowany high-endowy zestaw elektroniki kosztuje niebagatelne 373.600zł i był prezentowany w zeszłym roku w ramach Audio Video Show 2016 w sali odsłuchowej SkyBox 108 na PGE Stadionie Narodowym. Szczęśliwcy, którym udało się posłuchać, jak elektronika Mark Levinson współgra z kolumnami JBL K2 S9900, zgodnie potwierdzali, że jest to doznanie unikatowe i rozwiązanie, które zachwyci każdego dbającego o odsłuch audiofila.

Sugerowane ceny detaliczne komponentów zestawu:

  • Mark Levinson No 519 – 93.900zł
  • Mark Levinson No 52 – 139.900zł
  • 2 x Mark Levinson No 536 – 2 x 69.900zł

INFO www.jbl.com.pl