s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Subwoofery B&W z serii DB

news |
niezdefiniowano - Subwoofery B&W z serii DB

Subwoofery z serii DB to najmocniejsze aktywne suby Bowers & Wilkins, jakie kiedykolwiek powstały

Seria DB jest najbardziej zaawansowaną i jednocześnie najlepiej brzmiącą linią subwooferów w historii Bowers & Wilkins. Tworzą ją flagowy model DB1D, DB2D oraz kompaktowy DB3D. Wszystkie trzy konstrukcje kroczą ścieżką, którą utorował przełomowy model DB1, ale dodatkowo wykorzystują nową cyfrową technologię i zaawansowane rozwiązania materiałowe, opracowane dla wielokrotnie nagradzanych kolumn głośnikowych z serii 800 Diamond, m.in. membrany Aerofoil.
Każdy z trzech modeli skrywa potężną moc, która w przypadku DB1D sięga imponujących 2000W, a także wykorzystuje dwa symetrycznie rozmieszczone naprzeciwko siebie przetworniki. Głośniki pracują w niewiarygodnie sztywnych obudowach, co pozwala zredukować zniekształcenia i uzyskać głęboki, precyzyjny bas. Krótko mówiąc, modele z serii DB są najlepiej brzmiącymi subwooferami w swojej klasie.

Podstawą doskonałego brzmienia najnowszych subwooferów są głośniki z membranami Aerofoil. Lekkie i jednocześnie ultrasztywne, cechują się dużo wyższą odpornością na zginanie niż konwencjonalne membrany, dostarczając kontrolowany bas z niesamowitą precyzją. Membrany głośników pracujących w DB2D są identyczne jak ta, która wykorzystywana jest we flagowej konstrukcji serii 800 Diamond – modelu 800 D3, natomiast DB1D wykorzystuje potężny 12-calowy przetwornik z największą membraną Aerofoil w historii Bowers & Wilkins.
DB1D jest również najmocniejszym aktywnym subwooferem, jaki opracował Bowers & Wilkins. Dysponując wzmacniaczem dostarczającym aż 2000W, wyróżnia się ogromnymi rezerwami mocy i niebagatelnymi możliwościami. Wyposażone w 1000-watowe wzmacniacze modele DB2D i DB3D urzeczywistniają ogromny potencjał przy zachowaniu kompaktowej formy.
We wszystkich trzech subwooferach z serii DB pracują po dwa przeciwsobne przetworniki. Rozwiązanie to pierwotnie zostało opracowane dla kultowego subwoofera PV1 i z sukcesem wykorzystane było w także w modelu DB-1. Wykorzystanie takiego rozwiązania znacząco redukuje wibracje obudowy i zapewnia czystszy, bardziej precyzyjny dźwięk. W efekcie uzyskujemy fantastyczny, pozbawiony podkolorowań bas.
Pełna moc i precyzja wymaga odpowiedniej kontroli. Dzięki całkowicie nowemu przedwzmacniaczowi muskularny dźwięk subwooferów z serii DB zawsze dostarczany jest na optymalnym poziomie. Stworzone specjalnie dla nich funkcje, takie jak Dynamic EQ i Room EQ, pozwalają precyzyjnie dopasować ich charakterystykę do akustyki dowolnego wnętrza i każdej przestrzeni.
Pomimo swego technologicznego zaawansowania seria DB pozostaje łatwa w konfiguracji i obsłudze. Specjalna aplikacja dla urządzeń mobilnych zawiera wskazówki związane z instalacją i konfiguracją subwooferów, informuje o rozwiązaniu ewentualnych problemów i może być wykorzystywana do sterowania basem i wyboru trybów odtwarzania. Aplikacja dostępna jest na urządzenia iOS i Android, i nie wymaga stosowania zewnętrznego mikrofonu.
Subwoofery z nowej serii DB zaprojektowane zostały w taki sposób, aby zapewniały odpowiednią elastyczność w zakresie podłączenia także do innych urządzeń audio. Modele te są oczywistym wyborem w przypadku kolumn głośnikowych z flagowej serii 800 Diamond, ale równie dobrze sprawdzają się w połączeniu z serią CM lub innymi kolumnami głośnikowymi. Wszystkie trzy modele będą dostępne w trzech wersjach wykończeniowych: fortepianowej czerni, białej satynie oraz naturalnym drewnie różanym.
Sprzedaż najnowszych subwooferów Bowers & Wilkins rozpocznie się w kwietniu br. Poglądowe ceny detaliczne poszczególnych modeli są następujące: DB1D – 19.999zł DB2D – 15.499zł DB3D – 10.999zł
INFO www.audioklan.pl