hi-fi

Sony MDR-XB950N1 i MDR-XB950B1

news |
Sony MDR-XB950N1 i MDR-XB950B1

Na tegorocznych targach CES firma Sony zaprezentowała dwa modele słuchawek bezprzewodowych z rodziny EXTRA BASS

Z myślą o osobach ceniących mocny bas firma Sony przygotowała dwa nowe modele słuchawek bezprzewodowych z technologią EXTRA BASS: MDR-XB950N1 i MDR-XB950B1. Oba urządzenia umożliwiają strumieniową transmisję dźwięku przez łącze Bluetooth, a dzięki technologii NFC (Near Field Communications) pozwalają jednym dotknięciem nawiązać łączność bezprzewodową.

Wyróżnikiem modelu XB950N1 jest technologia osłabiania zewnętrznych hałasów, pozwalająca słyszeć tylko to, co ważne: muzykę z mocnym basem.Wiosną 2017 r. pojawi się nowa aplikacja "Sony | Headphones Connect", służąca do personalizacji muzyki w słuchawkach Sony. Pozwoli ona między innymi na wybór różnych środowisk dźwiękowych EXTRA BASS, takich jak Arena, Klub, Sala koncertowa czy Scena w plenerze. Łatwo będzie też przełączać tryby wzmacniania basu. W rezultacie użytkownik będzie mógł dokładnie dobrać głośność i głębię basów do własnych upodobań.

"Prywatna impreza zamknięta" z użyciem słuchawek może się odbyć praktycznie w każdym miejscu. Akumulator modelu XB950N1 wystarcza na 22 godziny słuchania, a modelu XB950B1 na 18 godzin.

Oba modele są również wyposażone w mikrofon i odpowiednie profile łączności Bluetooth, zatem po sparowaniu z telefonem można swobodnie prowadzić rozmowę, bez skrępowanych rąk. Aby odebrać telefon, wystarczy nacisnąć przycisk na nauszniku; ponownie naciśnięcie spowoduje zakończenie rozmowy i automatyczne wznowienie muzyki.

Słuchawki bezprzewodowe EXTRA BASS MDR-XB950N1, dostępne w wersji czarnej i zielonej, trafią do sprzedaży w marcu 2017 r.

INFO www.sony.pl