kino domowe

Samsung QLED TV na CES 2017

news |
niezdefiniowano - Samsung QLED TV na CES 2017

Firma Samsung Electronics zaprezentowała telewizory nowej generacji, jeszcze doskonalsze niż dotychczas...

Zza oceanu docierają do nas kolejne wieści o nowych produktach zapowiadanych na rok 2017. Dla wszystkich, którzy śledzą postęp w dziedzinie obrazu mamy świetną wiadomość. Otóż Samsung Electronics konsekwentnie rozwija technologię Quantum Dot. (tzw. kropek kwantowych) w kontrze do bardzo drogich OLED-ów. Na targach CES w Las Vegas zaprezentowano telewizory o nazwie QLED oferujące najlepszą w historii jakość obrazu TV tego producenta, a ponadto zawierające wiele innowacyjnych rozwiązań w stosunku do dotychczasowych modeli. Nowa linia telewizorów QLED odtwarza przestrzeń kolorów DCI-P3, co wnosi nową jakość w zakresie głębi barw. Oznacza to, że ekran może wyświetlić wszystkie kolory na każdym poziomie jasności, a przy szczytowej wartości luminancji, wynoszącej 1500–2000 nitów, widoczne są nawet najsubtelniejsze różnice. Dzięki nowej technologii Quantum Dot telewizory QLED Samsung wyświetlają głęboką czerń i bogactwo szczegółów, niezależnie od stopnia oświetlenia danej sceny czy jasności panującej w pomieszczeniu.

Ponadto zadbano o wygląd telewizorów z nowej serii, jak również detale odpowiedzialne za jego prezentację w salonie, a są to m.in. pojedynczy, przezroczysty przewód Invisible Connection, który umożliwia jednoczesne podłączenie do odbiornika wszystkich urządzeń peryferyjnych. Do tego dochodzi uchwyt zapewniający idealny montaż telewizora, tak aby przylegał płasko do ściany. Alternatywą dla uchwytu ściennego mogą być dwa specjalne stojaki, które umożliwiają ustawienie urządzenia na odpowiedniej wysokości bezpośrednio na podłodze.
Niebawem podamy więcej szczegółów z pierwszej ręki, gdyż nasz wysłannik odwiedził stanowisko Samsunga na targach CES 2017, więc czekamy na pierwsze wrażenia.
INFO www.samsung.pl