hi-fi

RODZINA PRODUKTÓW ARCAM FMJ

news |

Po wprowadzeniu na rynek zintegrowanego wzmacniacza FMJ A38 Arcam zapowiedział cztery kolejne produkty z tej serii. FMJ.

Po wprowadzeniu na rynek zintegrowanego wzmacniacza FMJ A38 Arcam zapowiedział cztery kolejne produkty z tej serii. FMJ. A28 jest 75-watowym wzmacniaczem zintegrowanym, który z wyglądu przypomina pomniejszony A38. Model ten wyposażono w ultraszerokopasmowy wzmacniacz i zmotoryzowany regulator głośności oraz w technologię tłumienia o nazwie EMI. Nie ma on jednak hermetycznych przekaźników, a wzmacniacz gramofonowy to zintegrowana wersja MM.
Już wkrótce do tego duetu dołączy najtańszy jak dotąd produkt w ofercie Arcama - wzmacniacz A18. Nie udało nam się zdobyć konkretnych informacji na jego temat, ale ma to być 50W integra. Z kolei FMJ CD37 jest najnowszym flagowym odtwarzaczem CD/SACD producenta z Cambridge. Skonstruowany w oparciu o technologie opracowane przy okazji tworzenia topowych odtwarzaczy DVD, według zapewnień Arcama stanowi ostatnie słowo, jeśli chodzi o reprodukcję cyfrowego audio. Zastąpi on modele DiVA CD192 i FMJ36.
W FMJ CD37 zastosowano najnowsze układy Wolfsona 8741, które zapewniają zarówno wysokiej jakości konwersję CD, jak i natywną konwersję DSD dla płyt SACD. Przetworniki te współpracują z najlepszymi wzmacniaczami operacyjnymi Burr Browna OPA2134 i polipropylenowymi kondensatorami WIMY w stopniu wyjściowym. Jeśli dodamy do tego podwójny transformator toroidalny z osobnymi wyprowadzeniami dla stopnia analogowego, cyfrowego i wzmacniającego oraz specjalny impulsowy stopień dopasowany do częstotliwości próbkowania w domenie cyfrowej, to okazuje się, że elektronika zastosowana w CD37 jest naprawdę znakomita.
Nie zapomniano również o technologii eliminowania interferencji elektromagnetycznych. Redukcja EMI to w tej chwili priorytet i CD37 posiada specjalnie zaprojektowane osłony "Mask of Silence" i "Stealth Mat", a jego chassis wyposażono w technologię tłumienia "Sound Dead Steel", której zadaniem jest wyeliminowanie mechanicznych zakłóceń.
Dotarły do nas również pogłoski o FMJ CD17. Jest to odtwarzacz CD, mający zastąpić model DiVA CD73, ale - podobnie jak w przypadku A18 - nie dysponujemy na razie szczegółowymi informacjami na jego temat.
Wszystkie te produkty stanowią dla Arcama coś w rodzaju "powrotu do korzeni". Zmiany w strukturze produktów oznaczają, że seria DiVA będzie się koncentrować na rynku urządzeń wielokanałowych i kina domowego, podczas gdy produkty z serii FMJ będą przeznaczone dla miłośników audio. INFO http://www.arcam.pl