s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Nagrody EISA 2016-2017 w kategorii wideo

news |
niezdefiniowano - Nagrody EISA 2016-2017 w kategorii wideo

Po raz dwudziesty przyznano nagrody EISA w różnych kategoriach, przedstawiamy nagrodzone urządzenia z działu wideo

Jak co roku w sierpniu przyznawane są nagrody EISA. Europejskie stowarzyszenie zrzeszające branżowe magazyny wybiera najlepszy sprzęt elektroniczny. Jeśli chodzi o urządzenia do wyświetlania obrazu to po raz piąty z rzędu utytułowano ekran OLED firmy LG, ale w gronie laureatów znalazł się też Samsung, Panasonic, Philips oraz BenQ.
Tytuł europejskiego telewizora 2016-2017 zdobył Samsung UE55KS9000, który był testowany również przez naszą redakcję i został bardzo wysoko oceniony - recenzję tego wyróżnionego modelu znajdziecie w bezpłatnym wydaniu cyfrowym nr. 6/2016 naszego magazynu, który znajdziecie na stronie www.hifichoice.pl Z kolei tytuł najlepszego telewizora klasy high-end przypadł ekranowi OLED LG G6 o przekątnej 65-cali. Za najlepszy telewizor Smart TV jury wybrało serię LG UH770V, natomiast najlepszym telewizorem do kina domowego został Panasonic DX900. W kategorii „najlepszy zakup” wygrał Philips 65PUS7601, który szczyci się podświetlaniem z tyłu i technologią Ambilight. Nagrodę dla najlepszego projektora otrzymał BenQ W2000.

Poza tym doceniono też odtwarzacz UltraHD Blu-ray od Panasonica, czyli model DMP-UB900. To w tej chwili to jedyny taki odtwarzacz klasy wyższej, ale na sklepowych półkach znajdziemy też blisko o połowę tańszy odtwarzacz Samsunga, a ponadto niedawno premierę miała konsola Xbox One S, która świetnie radzi sobie z filami 4K na nowym nośniku.
W dziale wideo wyróżniono też aparat Sony A7S II, nietypowy pilot uniwersalny Spin Remote oraz kamerę akcji OLYMPUS TG-Tracker.
Tegoroczne wyróżnienia są mniej kontrowersyjne niż zdarzało się to w latach ubiegłych, ale jednak kategoria Smart TV budzi we mnie mieszane uczucia - LG UH770V z WebOS nie wydaje mi się wydaje mi się zasługiwać na takie wyróżnienie, ze względu na dość skromny katalog aplikacji i niezbyt chlubną przeszłość w telewizorach z lat ubiegłych. Warto też zauważyć, że wśród wyróżnionych zabrakło Sony. Jednak Japończycy dopiero niedawno zaprezentowali swojego prawdziwego flagowca w postaci ZD9.
Wyróżnienia w innych kategoriach będziemy zamieszczali sukcesywnie.
INFO www.eisa.eu