s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Sony i tańsze telewizory 4K

news |
niezdefiniowano - Sony i tańsze telewizory 4K

Japoński producent telewizów zapowiedział nową tańszą serię modeli 4K

Już w lipcu Sony zamierza zaprezentować nową serię 7 swoich telewizorów. Będą to telewizory 4K, które mają być bardziej przyjazne cenowo niż obecne na rynku modele. XD70 i XD75 wkrótce mają wylądować na sklepowych półkach.
Tegoroczna oferta Sony jest dość specyficzna. Mamy fantastycznie wyglądające telewizory, które w wersji Full HD nie posiadają systemu Android, a i tak nie należą do najtańszych. Dodatkowo model XD85 jest wyposażony w matrycę IPS i nie oferuje zbyt wysokiej jakości obrazu, jak na swoją klasę przystało. Natomiast topowy XD93 obok świetnego odwzorowania kolorów cierpi na problemy z podświetlaniem.

Lada dzień oferta japońskiego producenta ma zostać rozszerzona o model XD70 o przekątnych ekranu 49 i 55 cala, oraz o 65-calowy telewizor XD75. Model XD70 kosztować poniżej 5 tysięcy złotych, natomiast 65-calowy XD75 nie powinien być droższy niż 10 tysięcy złotych. Nie są to jednak oficjalne dane, a Sony nie komentuje tych doniesień. Nie ma też szczegółowej specyfikacji nowych ekranów. Nie wiemy więc czy wspierają one HDR i czy posiadają system Android TV. Szczegóły poznamy dopiero niebawem.
Wielce prawdopodobne jest także, że ten japoński producent wprowadzi do tegorocznej oferty jeszcze jedną serię zaawansowanych telewizorów 4K, które jednak nie będą już tanie.
INFO www.sony.pl