kino domowe

Revel Concerta 2

news |
niezdefiniowano - Revel Concerta 2

Concerta 2 to nowa, pełna linia kolumn kina domowego marki Revel

Cała rodzina składająca się z sześciu kolumn została wyposażona w technologie i komponenty, które zaczerpnięto bezpośrednio z uznanych i cenionych kolumn Performa 3, oraz w szereg zupełnie nowych rozwiązań. Wykorzystuje ona 1-calowy aluminiowy przetwornik wysokotonowy z akustycznym falowodem pochodzący z serii Revel Performa 3. Głośniki wysokotonowe współpracują z nowym, opatentowanym falowodem czwartej generacji (Acoustic Lens Waveguide), który optymalizuje połączenie między przetwornikiem wysokotonowym, a wooferem oraz poprawia wydajność pozaosiową dla czystszego i bardziej spójnego odsłuchu szerokiej sceny muzycznej.
Nowo zaprojektowane woofery wyposażono w aluminiowe stożki, które pomagają utrzymać zniekształcenia na minimalnym poziomie poprzez poprawę sztywności bez zwiększenia masy. W konsekwencji otrzymujemy przetworniki, które zachowują się jak idealne tłoki w całym zakresie działania, co jest kwestią fundamentalną dla marki Revel.

Każdy model Revel Concerta 2 zaprojektowano przy użyciu komputerowo optymalizowanych przetworników i punktów podziału w zwrotnicach, a rezultatem jest zoptymalizowany odsłuch z wiernym odbiciem i realistyczną, rozległą sceną muzyczną, a także wrażeniami odsłuchu surround dla utworów muzycznych czy filmów. By uzyskać najlepszy w swojej klasie poziom odsłuchu, kolumny były poddawane testom "double-blind" w Northridge, w stanie Kalifornia w USA, gdzie mieści się laboratorium koncernu Harman łączące w sobie naukę i sztukę projektowania głośników poprzez odpowiednie odsłuchy.
Obudowa kolumn serii Concerta 2 jest wykonana z płyt MDF o grubości 3/4 cala z nierównoległymi ściankami bocznymi w calu zniwelowania wewnętrznych fal pionowych. Zakrzywione ścianki obudów nadają kolumnom bardziej kompaktowy, opływowy kształt, co jest dodatkowo akcentowane poprzez matowe czarne wykończenia wokół przetworników, matowe czarne falowody tweetera z kontrastującym wytłoczonym logo oraz zdejmowaną maskownicę montowaną magnetycznie z logotypem ze szczotkowanego metalu.
W skład serii Revel Concerta 2 wchodzi aż sześć różnych modeli: • F36 – 2,5-drożna kolumna podłogowa (1-calowy tweeter, trzy 6,5-calowe woofery) • F35 – 2,5-drożna kolumna podłogowa (1-calowy tweeter, trzy 5,25-calowe woofery) • M16 – 2-drożny monitor podstawkowy (1-calowy tweeter, 6,5-calowy woofer) • C25 – 2,5-drożny głośnik centralny (1-calowy tweeter, dwa 5,25-calowe woofery) • S16 – 2-drożny głośnik surround (1-calowy tweeter, 6,5-calowy woofer) • B10 – potężny subwoofer (10-calowy woofer, wbudowany wzmacniacz 800 W).
Kolumny będą dostępne od marca 2016 r. w dwóch wersjach kolorystycznych wykończonych na wysoki połysk – białej i czarnej.
INFO www.jbl.com.pl