kino domowe

Nowe TV Samsung SUHD na CES 2016

news |
niezdefiniowano - Nowe TV Samsung SUHD na CES 2016

Samsung zaprezentował nowe telewizory Smart TV zapewniające maksymalnie efektywną, wygodną, intuicyjną obsługę i niezrównaną jakość obrazu

Już ubiegłoroczna linia telewizorów SUHD firmy Samsung Electronics, zapewniała już taki stopień zaawansowania pod względem jakości wyświetlanego obrazu, że doprawdy trudno było oczekiwać kolejnych spektakularnych sukcesów w tej kwestii. Dlatego w tegorocznych modelach (2016) firma skupiła się głównie na poprawie funkcjonalności i wygody użytkowania. Przede wszystkim odświeżono interfejs Smart Hub oraz zastosowano nowy pilot zdalnego sterowania Samsung Smart Control. Dzięki tym udoskonaleniom użytkownicy Smart TV mogą łatwiej dotrzeć do ulubionych treści zgromadzonych w jednym miejscu, posługując się jednym pilotem. Ponadto po naciśnięciu przycisku EXTRA na nowym pilocie na ekranie pojawią się informacje związane z oglądanym materiałem np. profile i statystyki zawodników w czasie imprez sportowych, informacje na temat obsady ulubionych programów telewizyjnych oraz wiele innych. Z kolei udoskonalona wersja mobilnej aplikacji Samsung Smart View dostępna już nie tylko na Samsung Galaxy, lecz także na innych urządzeniach z systemem Android oraz iOS i na komputerach osobistych PC z systemem Windows - pozwala użytkownikom udostępniać swoje ulubione treści innym członkom rodziny. Miłośnicy gier wideo mogą cieszyć się dostępem do wielu gier znanych np. z konsoli PlayStation i grać w nie na dużym ekranie bez konieczności posiadania konsoli – kontroler podłączamy do telewizora.

W nowym interfejsie Smart Hub zrezygnowano z podziału na poszczególne urządzenia współpracujące z telewizorem na rzecz wyboru konkretnych treści i usług. Użytkownicy będą mogli swobodnie przełączać się między treścią linearną, treścią dostarczaną w trybie OTT, a także innymi urządzeniami podłączonymi do telewizora, takimi jak konsole wideo czy odtwarzacze Blu-ray. Odświeżony interfejs umożliwia szybki dostęp do interesujących nas tytułów, bez konieczności zastanawiania się, które z urządzeń zapewni nam dostęp do filmu, programu itp. Co więcej użytkownik może swobodnie dostosowywać interfejs Smart Hub do własnych upodobań i potrzeb odpowiednio go konfigurując.
Z kolei nowy pilot Samsung Smart Control umożliwia zdalne sterowanie prawie wszystkimi urządzeniami podłączonymi do telewizora Smart TV. Obecnie do telewizora podłączone są zazwyczaj co najmniej trzy inne urządzenia, a dzięki Smart Control można z powodzeniem zastąpić piloty do większości z nich. Nowy pilot, oparty na platformie Tizen, pozwala na szybsze i sprawniejsze dotarcie do wybranych treści dzięki automatycznemu rozpoznawaniu źródła. Pilot Smart Control natychmiast rozpoznaje dekodery telewizyjne i OTT, odtwarzacze Blu-ray, konsole do gier oraz inne urządzenia. Użytkownik otrzymuje więc narzędzie, za pomocą którego może sterować całym domowym systemem rozrywki.
Nowe telewizory Samsung SUHD
Telewizory Samsung SUHD z serii 2016 zostały wyposażone w jedyny na świecie bezkadmowy, 10-bitowy wyświetlacz z wykorzystaniem technologii Quantum Dot. Oferuje on najbardziej realistyczną jakość obrazu spośród telewizorów Samsung, z niezwykłym poziomem jasności, kontrastu i wyjątkowo realistycznym odwzorowaniem kolorów.
W tym roku wszystkie telewizory SUHD firmy Samsung zostały wyposażone w nowatorską funkcję HDR (przy jasności minimum 1000 nitów), pozwalającą na podniesienie poziomu kontrastu i dynamiki barwowej. Ponadto nowa technologia Ultra Black znacznie redukuje odbicia światła, dodatkowo poprawiając jakość obrazu. Technologia Ultra Black jest oparta na rozwiązaniach inspirowanych przyrodą – absorpcja światła naturalnego następuje w ten sam sposób, jaki można podpatrzeć w oku ćmy (dzięki specyficznej budowie oka, ćma jest w stanie lepiej widzieć w nocy).
INFO www.samsung.pl