s-e-r-v-e-r-a-d-s

hi-fi

NOWA SERIA SŁUCHAWEK HD AKG

news |

Modele K 142 HD, K 242 KD, K 172 KD i K 272 KD to owoc 60 lat doświadczeń firmy w zakresie opracowywania i produkcji słuchawek wysokiej jakości

Modele K 142 HD, K 242 KD, K 172 KD i K 272 KD to owoc 60 lat doświadczeń firmy w zakresie opracowywania i produkcji słuchawek wysokiej jakości i jeszcze jeden przykład na to, dlaczego nazwa AKG jest kojarzona z najnowocześniejszą technologią i przełomowym wzornictwem. Każdy model z nowej serii jest oznaczony charakterystycznym logo AKG i charakteryzuje się modnymi kolorami: kawowym i piaskowym z chromowanymi dodatkami.

Szczegóły:

Model K 142 HD to dynamiczne słuchawki półotwarte nauszne, które zapewniają mocny, krystalicznie czysty dźwięk dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii membrany AKG Varimotion. Pozwala ona na elastyczne wibrowanie krawędzi membrany przy jednoczesnym zachowaniu jednoosiowego ruchu części środkowej. Dzięki temu nie występują niepożądane wibracje częściowe, a odtwarzany dźwięk charakteryzuje się wyjątkową czystością, większą przestrzennością i przejrzystością nawet w przypadku wysokich częstotliwości. Ponadto membrana w części ruchomej jest cieńsza i bardziej podatna na wibracje, co gwarantuje mocne i dynamiczne brzmienie w niskich częstotliwościach. Kabel z miedzi beztlenowej (99,99% OFC) zapewnia optymalną transmisję sygnału. Pasmo przenoszenia modelu K 142 HD to 18-24 000 Hz, maksymalna moc wejściowa wynosi 200 mW, a impedancja 55 Ohm. Inne zalety: słuchawki K 142 HD są wyposażone w samodopasowujący się do kształtu głowy pałąk, a ich poduszki nauszne są pokryte welurem. Model K 142 HD w kolorach kawowym i piaskowym z chromowanymi elementami został zaprojektowany specjalnie dla osób przykładających dużą uwagę do trendów mody. Będzie dostępny na rynku od kwietnia, a jego zalecana cena detaliczna wyniesie 599 zł.
Model K 242 HD jest oparty na wielokrotnie nagradzanych słuchawkach studyjnych AKG K 240. Są to dynamiczne słuchawki półotwarte wokółuszne. Również i ten model jest wyposażony w opatentowaną technologię membrany Varimotion i kabel z miedzi beztlenowej. Te słuchawki są wyjątkowo wygodne dzięki samodopasowującemu się do kształtu głowy pałąkowi, delikatnym welurowym poduszkom nausznym oraz małej wadze.
Model K 242 HD, dostępny w kolorze piaskowym, jest wyposażony w 3-metrowy standardowy kabel i charakteryzuje się pasmem przenoszenia 15Hz-25 000Hz, maksymalną mocą wejściową 200 mW i impedancją 55 Ohm. Będzie dostępny na rynku od kwietnia, a jego zalecana cena detaliczna wyniesie 759 zł.


Model K 172 HD doskonale nadaje się do miejsc lub zastosowań, w których tylko użytkownik powinien słyszeć dźwięk dobiegający ze słuchawek - na przykład w metrze czy autobusie lub dla DJ-ów. Poza mobilnością, te dynamiczne słuchawki zamknięte nauszne charakteryzują się wyjątkową solidnością wykonania i wysokim poziomem głośności. Model K 172 HD jest dostępny w zestawie kolorów: kawowym i piaskowym, a jego poduszki nauszne są wykonane z weluru. Charakteryzuje się pasmem przenoszenia 18-6 000 Hz, maksymalną mocą wejściową 200 mW i impedancją 55 Ohm. Będzie dostępny w sprzedaży detalicznej od kwietnia, a jego zalecana cena detaliczna wyniesie 679 zł.Model K 272 HD ma konstrukcję zamkniętą wokółuszną. Zapewnia maksymalne wyciszenie dźwięków otoczenia, dzięki czemu doskonale nadaje się dla półprofesjonalnych DJ-ów, a także do słuchania muzyki poza domem. Stabilna konstrukcja słuchawek sprawia, że będą one długo służyć, nawet jeśli będą używane głównie poza domem. Charakteryzują się pasmem przenoszenia 16-28 000 Hz, maksymalną mocą wejściową 200 mW i impedancją 55 Ohm. Słuchawki te, dostępne w kolorze kawowym, są wyposażone w łatwe do czyszczenia welurowe poduszki nauszne i 3-metrowy kabel. Niewielka waga modelu K 272 KD i samodopasowujący się do kształtu głowy pałąk zapewniają wyjątkową wygodę. Model K 272 HD będzie dostępny na rynku od kwietnia, a jego zalecana cena detaliczna wyniesie 799 zł.


INFO http://www.akg.com
http://www.rb.com.pl