hi-fi

AudioMachina nowa marka kolumn w Polsce

news |
AudioMachina nowa marka kolumn w Polsce

Amerykańska kolumny w aluminiowych obudowach są jest już dostępna w Polsce

Za sprawą katowickiego RCM-u na nasz rynek trafiły kolumny głośnikowe firmy AudioMachina. Wszystkie projekty dr. Karla Schuemanna, właściciela AudioMachina, mają wspólne cechy: są to konstrukcje w obudowie zamkniętej, a do wykonania tejże obudowy zastosowano aluminium. Nie są to rozwiązania zbyt popularne. Większość konstrukcji to jednak "bas-refleksy", a jeżeli ktoś stosuje aluminium, to z reguły są to skręcane ze sobą "płyty". Obudowy we wszystkich kolumnach AuduioMachina są wykonane z frezowanych bloków lotniczego aluminium i tylko ze względów technologicznych składają się z dwóch części, które są ze sobą skręcane ze ściśle określoną siłą. Pomimo zastosowania tak sztywnego materiału, jakim jest aluminium, grubość ścianek jest imponująca. Głośniki to najwyższa półka, choć nie ma tu ani "ceramików", ani diamentu. Tam, gdzie jest to wymagane, stosuje się zaawansowane układy zwrotnic, ale tam, gdzie można tego uniknąć, głośnik "puszczany jest na żywioł" (Pure NSE).

Obecna oferta firmy to trzy modele. Mały "ciałem", ale wielki duchem CRM II to kolumna, którą nietaktem byłoby nazywać "regałową". Modele Pure NSE i Maestro GSE to już "dorosłe" głośniki wolnostojące. Mają one budowę modułową. Dolna część to aktywny subwoofer z możliwością strojenia. Górna część to moduł średnio-wysokotonowy, w którym również możemy zmieniać proporcje poszczególnych zakresów. Zastosowanie regulacji sprawia, że kolumny dr. Karla Schuemanna są wyjątkowo uniwersalne i łatwo dopasowują się do pomieszczenia.

Ceny produktów AudioMachina zaczynają się od 43.500zł za model CRM II, przez 164.000zł za model Pure NSE, aż po 309.000zł za Maestro GSE.

INFO www.rcm.com.pl

Audiomachina