hi-fi

Marantz PM/SA-14S1 w wersji specialnej

news |
Marantz PM/SA-14S1 w wersji specialnej

Modele PM-14S1 i SA-14S1 w wersji Special Edition

Powrót dwóch produktów wysokiej klasy marki Marantz - PM-14S1 i SA-14S1 w wersji Special Edition jest związany z 30. rocznicą wprowadzenia na rynek modelu CD-45LE, pierwszego odtwarzacza tej firmy oferowanego w ramach edycji specjalnej. Podążając śladami poprzednika nowe modele podnoszą poprzeczkę dla współczesnych technologii audio - tym razem przewaga konkurencyjna dotyczy obsługi plików wysokiej rozdzielczości FLAC, ALAC i DSD.

PM-14S1 SE jest wzmacniaczem wyposażonym w autorską technologię Marantz HDAM i bardzo wydajną ścieżkę sygnału. Fani winyli również będą zadowoleni - sygnał z czarnej płyty zostanie starannie obsłużony przez phono equalizer (wkładki MM/MC). Całości dopełniają wykonane specjalnie przez Marantza miedziane zaciski terminali głośnikowych.

Odtwarzacz SA-14S1 Special Edition posiada tryb DAC, który jest identyczny z zastosowanym w modelu NA-11S1, będącym laureatem nagrody EISA. Wyposażono go w optyczne oraz cyfrowe wejścia, jak i w port USB-B umożliwiający bezpośrednie połączenie z komputerem. Takie rozwiązanie pozwala w pełni wykorzystać możliwości przetwornika cyfrowo-analogowego oraz jakość dźwięku zapewnianą przez moduły HDAM-SA2. Wspomniany port USB-B działa w trybie asynchronicznym i jest zdolny do przesyłania sygnału zarówno 192kHz/24-bit, jak i DSD 2,8MHz i 5,6Mhz. Dla zmaksymalizowania uniwersalności i wydajności urządzenie posiada również wejście USB na panelu przednim przeznaczone do odtwarzania plików w formacie MP3, WAV i AAC.

INFO www.marantz.pl