kino domowe

Klipsch RP-280FA z monitorem do Dolby Atmos

news |
Klipsch RP-280FA z monitorem do Dolby Atmos

Innowacyjne kolumny Klipscha obsługują także standard Dolby Atmos

Można powiedzieć, że RP-280FA (Renesance Premiere, 2 x 8 cali Front Atmos) to dwie wysokiej jakości kolumny głośnikowe zintegrowane w jednej obudowie. Za odtwarzanie ścieżki przeznaczonej dla kanałów frontowych odpowiedzialne są dwa 20-centymetrowe wysokosprawne głośniki nisko-średniotonowe, wyposażone w potężne układy magnetyczne i membrany wykonane z materiału Cerametallic, a także tytanowa kopułka wsparta tubą Tractrix Horn, która, by zminimalizować odbicia i zniekształcenia, wyłożona jest miękką gumą. Z kolei za odtwarzanie ścieżki przeznaczonej dla dodatkowych kanałów obecnych w Dolby Atmos odpowiedzialny jest monitor umieszczony skośnie w górnej ściance, w którym pracuje 10-centymetrowy wysokosprawny głośnik nisko-średniotonowy i, podobnie jak w części przeznaczonej do odtwarzania sygnału kanału frontowego, tytanowa kopułka wysokotonowa wsparta gumowaną tubą Tractrix Horn.

Monitor realizujący efekty górne (odbite od sufitu) zapisane w ścieżce Dolby Atmos jest zamontowany w górnej ściance kolumny. By wytworzyć źródło pozorne dźwięku znajdujące się nad głowami słuchaczy, jest on nieco pochylony. Ścianki boczne komory, w której umieszczony jest monitor, wyłożone są gąbką tłumiącą niepożądane odbicia i korygującą boczne rozpraszanie dźwięku tak, by jego główna wiązka trafiła w sufit pomieszczenia i po odbiciu dotarła do słuchacza.

W tworzeniu skondensowanej charakterystyki promieniowania pomocny jest wąski i skoncentrowany strumień dźwięku wytwarzany przez tubę Tractrix Horn. To właśnie ona odpowiedzialna jest za unikatowe właściwości przestrzenne, jakimi dysponują RP-280FA i umiejętność stworzenia w pełni realistycznego dźwięku trójwymiarowego. Górny głośnik posiada swoje własne gniazdo przyłączeniowe.

Kolumny są wykończone naturalną okleiną. Każda jest wyposażona w dwie eleganckie, całkowicie przeźroczyste akustycznie maskownice z magnetycznymi uchwytami.

INFO www.klipschloudspeakers.pl