kino domowe

NOWA GENERACJA PROJEKTORÓW

news |

Firma Sony wprowadza do sprzedaży dwa nowe projektory VPL-ES4 i VPL-EX4...

Firma Sony wprowadza do sprzedaży dwa nowe projektory VPL-ES4 i VPL-EX4. Zastosowanie 0,63 calowego panela LCD i 165W lampy pozwala na uzyskanie obrazu o dużej jasności (odpowiednio 2200 i 2100 ANSI).
VPL-ES4 oferuje rozdzielczość SVGA (800 x 600) natomiast VPL-EX4 pracuje z rozdzielczością XGA (1024x768). Nowe projektory dzięki zastosowanym układom są energooszczędne, ciche i umożliwiają pracę już po 4 sekundach od włączenia. Ceny projektorów kształtują się od ok. 2 850 zł za model VPL-ES4 do ok. 3 400 zł za VPL-EX4.
INFO www.sony.pl


Pełna wersja komunikatu prasowegoSony przedstawia nową generację projektorów LCD


Sony wprowadza dwa nowe projektory VPL-ES4 i VPL-EX4. Wyświetlając obraz o dużej jasności, odpowiednio 2200 i 2100 ANSI, prezentowane modele zapewniają wyraźny obraz zarówno w biurze, w szkole, jak i w domu.

Charakteryzują się bardzo cichą pracą wentylatora i współpracują z dowolnym źródłem sygnału, co znacznie zwiększa swobodę i wygodę użytkowania. Są energooszczędne, przez co również przyjazne dla środowiska.

VPL-ES4 oferuje rozdzielczość SVGA (800 x 600) natomiast VPL-EX4 pracuje z rozdzielczością XGA (1024x768). Zastosowanie 0,63 calowego panela LCD i 165W lampy pozwala na uzyskanie jasnego, szczegółowego i naturalnie odwzorowanego obrazu. Urządzenia wyposażono w szeroką gamę funkcji, między innymi:
- szybki start umożliwiający pracę po 4 sekundach od włączenia;
- duży zakres korekcji zniekształceń trapezowych;
- cichą pracę wentylatora;
- siedem predefiniowanych ustawień obrazu;
- dwa wejścia RGB (VPL-EX4) - pozwalają podłączyć jednocześnie dwa komputery i łatwo przełączać sygnał za pomocą pilota.

Uzupełnieniem nowoczesnej stylistyki jest ergonomiczny panel kontrolny. Duże przyciski umieszczono w górnej części obudowy, natomiast czujniki podczerwieni zlokalizowano zarówno z przodu, jak i z tyłu produktu, dzięki czemu sterowanie za pomocą pilota jest możliwe z każdego punktu pomieszczenia. Wylot ciepłego powietrza odbywa się przez przednią cześć obudowy, co zapewnia komfort osobom siedzącym obok projektora.

Catherine Cherry, Product Marketing Manager zajmująca się projektorami biznesowymi Sony powiedziała: "Łatwe w obsłudze, z wysoką rozdzielczością i jasnością VPL-ES4/EX4 są doskonałą propozycją dla zastosowań biurowych i edukacyjnych, gdzie jakość obrazu nie powinna być ograniczona poprzez niewielką powierzchnię biura, czy klasy.?
"Są również korzyści dla środowiska" dodaje Cherry. "Małe zużycie energii w trybie oczekiwania ? tylko 5W, w połączeniu z automatycznym przejściem w stan czuwania oznacza, że projektory są bardzo przyjazne dla środowiska."

Projektory VPL-ES4/EX4 wyposażone są w obiektywy o krótkiej ogniskowej z 1,2 krotnym zoomem optycznym, co zapewnia wyświetlenie dużego obrazu nawet w niewielkich pomieszczeniach. Na przykład 60 calowy obraz można uzyskać z odległości około 1,8 m.

Wprowadzane do oferty urządzenia mogą być zawieszone pod sufitem. Na spodniej części obudowy rozmieszczone są otwory montażowe przygotowane do zainstalowania opcjonalnego uchwytu sufitowego. Odwrócenie obrazu odbywa się za pomocą prostej operacji w menu projektorów.

Oba modele wyposażone są w wejścia RGB, kompozytowe wideo, S-video, wyjścia na dodatkowy monitor i audio oraz port RS-232C, które często wymagane jest na rynku edukacyjnym.

Urządzenia posiadają ponadto wiele funkcji zwiększających bezpieczeństwo:
- zabezpieczenie hasłem: po zainicjowaniu hasła, ponowne włączenie jest możliwe tylko po jego poprawnym wprowadzeniu; funkcja ta uniemożliwia nieautoryzowane użycie projektora.
- blokada panelu sterowania: panel sterujący na pokrywie może zostać zablokowany, co chroni przed nieumyślną lub nieautoryzowaną zmianą parametrów.
- zamek bezpieczeństwa: umożliwia zainstalowanie opcjonalnej linki typu ?Kensington?.
- uchwyt bezpieczeństwa: pozwala na dołączenie dodatkowego kabla zabezpieczającego przed kradzieżą.

Wysoką jasność VPL-ES4/EX4 zapewnia system projekcji 3 LCD stworzony przez firmę Sony. Projektory 3LCD rozdzielają światło lampy podświetlającej na trzy podstawowe składowe: czerwony, zielony i niebieski (RGB). Poszczególne składowe kolorów przechodzą przez oddzielne panele ciekłokrystaliczne. Technologia ta daje w efekcie ostry i dynamiczny obraz.

System 3LCD pozwala również na wierne odwzorowanie kolorów pośrednich, dzięki czemu widz odbiera najmniejsze różnice w tonach czerni i odcieniach barw. Jest to szczególnie ważne przy oglądaniu materiałów wideo.
Oba projektory są już dostępne a ich orientacyjne ceny kształtują się następująco:
VPL-ES4 ok. 2.850 zł,-
VPL-EX4 ok. 3.400 zł,-